Asus P525 - kibújt a PC-ből

Kezelhetőség

Az okostelefonoktól a mai napig sokan félnek. Túl sok funkciót rejtenek magunkban, és első ránézésre is bonyolultnak tűnnek, ezért nagyon fontos a készülék kezelhetősége. A P525 esetében ezt eltalálta az ASUS. A billentyűzet miatt sok olyan felhasználó fogja választani, aki normál mobilról vált, és nem is teszik ezt rosszul. A bevitel ugyanis remekül meg lett oldva, a joystickkal együtt, ebből adódóan a készülék vezérelhető egy kézzel a nélkül, hogy a kijelzőt tapogatnánk. Amikor pedig böngészésre kerül sor, könnyedén előkapjuk a stylust, és már bökdöshetjük is a touchscreent.

A gombok remekül működnek, elhelyezésük logikus. A képernyővel volt egy kis gond, kicsit „elkalibrálódott” magától, néha újra kellett konfigurálni. Az oldalsó billentyűkhöz szabadon rendelhetőek funkciók. Igen szép megoldás, hogy a betűméret több lépésben állítható, ez pedig szinte az összes alkalmazásra kihat, sok-sok idősebb, de magas pozícióban levő felhasználót nyerhet meg ezzel magának a telefon.

A szövegbevitel kapcsán felemás a helyzet. Egyrészt használhatunk virtuális gombsort, illetve kézírás felismerést is, de a P525-nek az lenne a legnagyobb előnye, hogy normál számgombok is vannak rajta. De sajnos itt két probléma is van. Az egyik, hogy öreg Samsung telefonokhoz hasonlóan mindenáron a T9 használatát akarja ránk tukmálni a szoftver, ezt minden új SMS írása előtt ki kell kapcsolni. A másik probléma, hogy a gombokon ott vannak ugyan a betűk, ahol megszoktuk a telefonoknál is, de az ékezetes karakterek ebben az írásmódban nem varázsolhatóak elő.

A hatalmas kijelző egyébként szinte könyörög azért, hogy internetezzünk rajta. A szokásos desktop képernyő fogad minket ismerősként , azonban a jobb alsó sarokban található egy négy ikonból álló gyorsmenü, amely igen hasznosnak bizonyult, és eddig még egy általam tesztelt készülékben sem találkoztam vele. Az első ikon arra szolgál, hogy a kijelzőt elforgassa, így a böngészés már széles vásznon élvezhető. Mellette egy állapotjelző ikon található, amely minden adatot kirajzol a készülékről grafikusan, kezdve a CPU beállításaival, egészen a töltöttségig. A legutolsó két ikon pedig a Bluetooth, és a Wi-Fi bekapcsolására szolgál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés