Amazfit GTR 47 mm - egyszerűen kitartó

Nincs igazi okosóra tudása az Amazfit gyönyörű órájának, viszont egy töltésről heteket elfut, sokrétűen követi a testmozgást és remek AMOLED kijelzőt visel.

Beüzemelés, Amazfit app, órafunkciók

A Huami nem részletezi a hardvert, és felesleges is kutakodni: általában gördülékeny a felület, amelyen úgysincs sok tennivaló, viszont előfordul egy-egy megakadás és némi várakozás, ha túl hirtelen akar túl sokat tőle az ember. WiFi nélkül az adatátvitel a Bluetooth szabvány átviteli korlátaiba ütközik. Szerencsére a beüzemelés pár perc kérdése az iOS-es vagy androidos Amazfit appot telepítve, majd az órán látható QR-kódot beszkennelve. Egy-egy óralap telepítése az 56 választhatóból viszont közel két percet veszt igénybe, ráadásul az előre telepített digitális és analóg mellé egyszerre csak egyetlen alternatíva kerülhet az órára, minden új választás felülírja az előzőt.

Hirdetés

[+]

További óralap egyelőre nem szerezhető be hivatalosan, bár lehet alternatív forrással próbálkozni, a meglévőkön mindenesetre megjelenhet az idő és a dátum mellett a nap, az időjárás (felhő, eső stb.), a hőmérséklet, a pulzus, a lépésszám, a kilométer, a töltöttség és az elégetett kalóriák száma. Kár, hogy ennyire lassú és korlátozott az óralapcsere, legalább 10-et illene az kütyün tárolni és az újakat sokkal gyorsabban átmozgatni. A felülről lehúzható panelen mindenesetre szépen definiálható a ne zavarj mód (kézi kezelés, automatikus vagy időalapú), akad zseblámpa (minimális fénnyel), babrálni lehet a fényerővel, ha az automata nem jönne be és bekapcsolható az akkukímélő mód is a Bluetooth kikapcsolásával.


[+]

Az óra magyarul egyébként nem tud, míg a telefonos app meglehetősen lazán keveri a magyar és az angol részeket, azaz nem komplett egyelőre a fordítás. Túl sok mindent a GTR-en amúgy nem lehet állítani: a képernyőidőt például hiába vettem maximumra (15 másodperc), a kart felemelve 5 másodperc után a kijelző akkor is kikapcsol, dupla koppos vagy gombos felébresztés után is legfeljebb 12 másodperc a korlát. A legidegesítőbb a dologban pedig az, hogy a képernyő kikapcsolásával az óra kilép az adott menüpontból, mondjuk a megnyitott edzésadatok közül, amiket keríthetek előre újra.

[+]

Szemben a Stratosszal itt nincs mindig aktív kijelző (bár egy frissítéssel állítólag megérkezik), se pár perces folyamatos világítás (amit a Watch GT kínál). Az értesítéskezelés pedig a lehető legfapadosabb: bár ami a telefon paneljén megjelenik, elvileg az órára is átmegy (az Amazfit appban bármely alkalmazás értesítéseit a GTR felé lehet terelni). A gyakorlatban viszont előfordult, hogy csak annyi érkezett: email érkezett. Máskor megjelenik annak a címe, ám a szövege sosem, és válaszolni sem erre, sem chat üzenetre nem lehet. Nem jelennek meg az emojik, és bár az ékezetes á é í ó ö ú ü karakterek igen, az ő és ű helyett éppúgy kérdőjelek bukkannak fel, mint a smilie-k esetében.

[+]

Az értesítések ráadásul nem is törölhetők, bár olvasás után eltűnnek. Nincs csoportosítás, a küldő app neve helyett csak az ikonja jelenik meg (az sem mindig), és olyan eset is volt, hogy az óra rezgett, ránéztem, és nem derült ki, mit akar. Mindez túlzott korlátozás egy ennyire menő kijelzővel, szóval van mit fejleszteni még a dolgon. Szintén hiányzik jó pár widget mondjuk az időjárás-előrejelzéshez, a testmozgás indításához vagy a telefon zenelejátszójának kezeléséhez ahelyett, hogy mindig belépne az appba az ember. Sajnos előbb a telefonon el kell indítani az adott lejátszót, mielőtt az óráról léptetni vagy a hangerőt szabályozni lehet. Utána viszont a mobil a zsebben maradhat és az óra rendben letudja a kezelést. Sőt: a YouTube-ot vagy a Netflixet szintén lehet az óráról léptetni és hangosítani, ami tévés kivetítéskor lehet hasznos, ha pont nincs a teló kézközelben.

[+]

Akad még többnapos időjárás-előrejelzés, leolvasható a szél, a napfelkelte és naplemente és a relatív páratartalom adata, van iránytű, légnyomásmérő és magasságmérő (ehhez passzoló szenzorokkal), az edzésekhez pedig GPS és GLONASS. Indítható még visszaszámláló és stopper, az automata mellett lehet kézzel is pulzusmérést kérni napi grafikonnal és tartományértékekkel, végül emlékeztető és ébresztő is beállítható – az utóbbi sajnos nem működik együtt a telefon saját szoftverével. Az Amazfit appban egyébként az alapvető testi adatok mellett a viselés helyét lehet megadni (jobb vagy bal csukló), az órafunkciók sorrendjével variálni és a csuklóemeléses bekapcsolást állítani (ki, be, napszak szerinti működés). A bejövő hívást fogadni nem, elutasítani és némítani viszont lehet. A hívófél neve rendben megjelenik, a szöveges válaszadás viszont nem opció.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés