Allview X4 Soul Vision - ki mint vetít, úgy arat

Elvileg akár 200 hüvelykes felületet is be tud világítani az Allview phablet tetején lévő aprócska projektor, de a valóság mást mutat. Mire elég egy farzsebbe csúsztatható vetítőgép?

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

Egyértelmű, hogy nem az árkategória legerősebb hardvere teljesít az X4 Soul Vision belsejében, a MediaTek egyik belépő szintű nyolcmagosa, az MT6750T kapott benne helyet. A 28 nanométeres gyártástechnológia nem túl friss, a Cortex-A53 processzor 1,5, illetve 1,0 GHz-es maximummal dolgozik az erősebb és gyengébb négymagos klasztertől függően, illetve van még egy Mali-T860 MP2-es IGP, ami legfeljebb 520 MHz-en ketyeg. Ez a hardver pedig ehhez a kijelzőhöz egyszerűen kevés. Komolyabb grafikai feladatoknál villámgyorsan fogunk döccenésekbe és egyéb problémákba ütközni, de már a menürendszerben is találkozhatunk akadozásokkal. Cserébe a melegedés visszafogott, a 3 GB RAM szinte mindenre elég, és a 32 GB-ból maradó körülbelül 22 GB-nyi tárolóhelynél sem kell feltétlenül több. Akinek pedig igen, az a dual SIM feláldozásával bővíthet.

Ennyivel kimerülnek a projektor beállításai Ennyivel kimerülnek a projektor beállításai
Ennyivel kimerülnek a projektor beállításai [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Allview X4 Soul Vision Samsung Galaxy A5 (2017) Huawei P9 Lite (2017) Motorola Moto G5
Rendszerchip MediaTek MT6750T Exynos 7880 Kirin 655 Snapdragon 430
AnTuTu Benchmark 6.x 43181 pont 61054 pont 57656 pont 45552 pont
Vellamo Browser 2284 pont 3480 pont 3587 pont 1859 pont
Vellamo Metal 1083 pont 1324 pont 1053 pont 1377 pont
Geekbench 4 (single / multi) 610 / 2554 pont 770 / 3963 pont 782 / 3256 pont 608 / 2471 pont
GFXBench Manhattan onscreen 7,3 fps 15 fps 8,5 fps 7,5 fps
GFXBench Manhattan offscreen 6,8 fps 15 fps 7,9 fps 7,1 fps
GFXBench T-Rex onscreen 17 fps 33 fps 19 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 16 fps 30 fps 18 fps 16 fps

A harmatos teljesítményt az ehhez kapcsolódó tesztek is megmutatták, de nagyon elszomorodni ezektől függetlenül nem kell, az általános rendszersebesség az esetek többségében jó, kivéve egy-két alkalmazást, ahol vállalhatatlan akadozás kezdődik. Akinek szüksége van a vetítésre, szinte biztosan megbékél majd a nyers erő hiányával, akinek pedig nincs, az nyilvánvalóan nem ezt a készüléket fogja választani. Az Android 7.0 Nougat operációs rendszeren egy Allview-féle kezdőoldal és néhány extra alkalmazás kapott helyet, fölösleges vagy zavaró szoftver nem rontja el a használatot.

Nincs sok érdekesség menürendszer szempontjából Nincs sok érdekesség menürendszer szempontjából
Nincs sok érdekesség menürendszer szempontjából [+]

A hagyományos, le-fel görgethető alkalmazásmenüvel ellátott felület kezdőoldalaira, szokásos módon dobálhatjuk ki legfontosabb parancsikonjainkat, widgeteinket, de külön oldal jár a projektornak, ahol a korábban már említett beállításokat érhetjük el azon felül, hogy ki- és bekapcsolhatjuk a vetítést. Ez utóbbit egyébként a legfelső sávból lehúzható értesítési függönyből is megtehetjük, az érintés után várjunk néhány másodpercet a csodára. Variálható az alsó sáv elrendezése, vagy bal oldalt van a visszalépés és jobb oldalt az alkalmazásváltó, vagy fordítva. A kezdőoldalra juttató, kör alakú gomb fix helyen ücsörög, az alsó sor közepén.


[+]

Komplett Google- és Microsoft-szoftvercsomag jutott a rendszerbe, ez utóbbi értelemszerűen remekül jön, ha kivetítésre kerül sor. Az Allview Selfcare szoftver állítólag a telefon kézikönyvét váltja ki, de lényegében csak egy beépített reklám a cég többi termékének, noha tényleg letölthetjük vele a használati utasítást, hiszen a készülékek termékoldalára dob, ahonnan ezt megtehetjük. Ugyanezt persze akár böngészőből is megcsinálhatnánk, akkor máris nem foglalná a helyet. Van egy antivírus szoftver, a Bitdefender, a Frissítés OTA alkalmazás egyértelmű, akárcsak a telefonkezelő, ami jól ismert módon memóriát és tárhelyet tisztít, illetve az alkalmazások hálózati hozzáféréseit babrálhatjuk vele és az alkalmazásainkat külön-külön lezárhatjuk segítségével.

Alapvető gesztusvezérlés is van Alapvető gesztusvezérlés is van
Alapvető gesztusvezérlés is van [+]

Napi használat közben bizonyára feltűnő lesz egy-két masszív félrefogalmazás, teljesen magyartalan kifejezések és mondatok, a legtöbbet szinte biztosan csak automata fordító látta, erre más megfejtés nincs, felül kell rajta emelkedni. A legtöbb szoftver egyébként a Material Design stílusú, szinte minden androidos mobilból ismert, ilyen a tárcsázó, a telefonkönyv, az üzenetkezelő, a naptár, a fájlkezelő és az óra is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés