Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

Hirdetés

Kamera, videó, audió

Az Allview-nál igyekeztek odafigyelni a telefon fotózási képességeire, amit a hátlapra szerelt, 13 megapixeles, autofókuszos, Sony IMX 214 szenzorral ellátott fényképező bizonyít, ezzel akár 1080p-s videókat rögzíthetünk, méghozzá 30 képkocka / másodperc sebességgel. Az előlapon egy 8 megapixel felbontású, Omnivision OV8858 kamera kapott helyet. A szoftveres felület egyszerű, pillanatok alatt tudunk a kamera és a videofelvevő között váltani, egy ikonérintéssel elérjük a galériát, a vakut, az előlapi fényképezőt, valamint az üzemmódokat: arcszépség, éjszakai, panoráma, HDR, mágikus fókusz (jobb makrók), take anytime (sorozatfelvétel, a legjobb képet választhatjuk ki és után szerkeszthetjük). A professzionális módban az ISO-t, a fehéregyensúlyt, az expozíciós értéket, a fókuszt és a záridőt (1/30 - 30 másodperc között) lehet manuálisan konfigurálni. A beállítások között találjuk a felbontást, a visszaszámlálót/időzítőt (2, 5, 10 másodperc, gesztus, utóbbinál ki kell nyitni tenyerünket a kamera exponálásához), a villódzáscsökkentőt és a helycímkével ellátást.

Allview X2 Soul Pro screenshot
[+]

A Sony szenzor egész jól teljesít, nappal például teljesen vállalható képek készültek, a dinamikatartomány egész jó, bár amikor nagyon árnyékos helyeket is megörökítünk a világosabb területekkel együtt, akkor nem árt bekapcsolni a HDR üzemmódot. A vonalélesség alapvetően rendben van, még a távolabbi tárgyak is viszonylag részletesek maradnak, és a színekkel sincs gond. A vaku nagyon erős, két-három méterig simán képes megvilágítani a környezetet, így messzebbről is vállalható fotókat készíthetünk korom sötétben. Vaku nélkül viszont maximum az éjszakai üzemmód segíthet kikeveredni a csávából, ám ez sem tud túlságosan segíteni, ilyenkor már elfogy egyszerűen a kamera képessége, homályos, gyakran bemozdult alkotásokkal találkozhatunk. A videók hozzák az elvárt teljesítményt, a Full HD mozik megfelelő részletességgel bírnak, a minőséget a 3GP-ben rögzített, tesztfilmünk mutatja be.

Allview X2 Soul Pro
[+]

A videolejátszó elboldogul az MP4 vagy a H.264 kódolású fájlokkal, a DivX/AVI viszont már nem tetszik neki, ezen formátumok megtekintéséhez más program után kell néznünk a Play Áruházban. A gyári szoftvernek nem okoz gondot a Full HD vagy a HD tartalmak megjelenítése, a felvételeket mappák szerint rendezi. Mozizáskor lezárhatjuk az érintőképernyőt (ilyenkor csak a lakatra kattintva oldódik fel, vagyis nem lesz olyan, hogy véletlen hozzáérünk a megjelenítőhöz és beletekerünk a filmbe). Aktiválhatjuk a kis ablakos módot, ebben az esetben a képernyő sarkába is helyezhetjük a videót, és közben akár mást is csinálhatunk.

Allview X2 Soul Pro screenshot Allview X2 Soul Pro screenshot
[+]

Nem maradhatott ki a gyári zenelejátszó sem, ami számok, előadók, mappák és kedvencek szerint szelektálja a muzsikákat. A beállítások között találjuk a hangszínszabályzót, a témaválasztót, plusz egy kapcsolóra bökve aktiválhatjuk, hogy a kijelző ne sötétüljön el zenélés közben. A program kezeli többek között az MP3-at, a WAV-ot, a WMA-t, az eAAC+-t. Az elalvásidőzítőt fél és két óra között adhatjuk meg, van ezen kívül még ismétléses és véletlenszerű lejátszás. Szerencsére az RDS-es FM-rádió sem maradt ki a zenei repertoárból, működéséhez egy fülhallgatót kell a mobilhoz kapcsolni. Amilyen aprócska a hangszóró, annál erősebben szól, nagyon hangos, bár ha a maximumot próbáljuk kicsikarni belőle, akkor már a magas hangok fülbántóan élesek lesznek.

Teszt Allview X2 Soul Pro Asus Zenfone 2 Galaxy E7 Huawei P8 Nexus 5
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,19, -0,35 +0,11, +0,05 +0,02, -0,05 -0,09, -0,12 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -90,2 -91,3 -90,8 -90,2 -86,7
Dinamikatartomány, dB (A): 90,2 91,3 90,8 90,6 86,6
THD, %: 0,0090 0,0097 0,0083 0,0074 0,0065
IMD + Zaj, %: 0,015 0,045 0,012 0,055 0,015
Sztereó áthallás, dB: -80,9 -65,1 -88,4 -63,6 -86,5

A frekvenciaátvitel görbéje lapos, itt a lehető legjobb teljesítményt nyújtotta az Allview készüléke...

...és a zaj sem okoz majd kellemetlen pillanatokat, hiszen a hallgató tartományban egyáltalán nem figyelhetünk meg sistergés vagy egyéb zavaró rezonanciát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A héten olcsóbbak az Allview telefonok

    Elindult a hazai webshop, ennek örömére sok modell kedvezménnyel rendelhető meg.

  • Allview X2 Soul Xtreme - ez tényleg extrém

    Az Allview X2-es szériájának csúcsváltozata egy igazi szuperphablet, legalábbis a nyers műszaki paraméterei alapján. A másodvonal eddigi legdurvább készüléke a kezünkben.

  • Allview X2 Soul Lite - kicsit lájtos

    Egyre bővül az Allview Soul-szériája, ezúttal egy belépőmodellt készítettek. A külsővel nincs is gond, de a hardverben egy picit túlzásba vitték a spórolást és ez ront az összképen.

  • BlackView BV5000 - zsoldoskatona

    A hongkongi cég a strapatelefonok piacán is szerencsét próbál termékével, ami a vetélytársakhoz képes jobban néz ki, IP-védettséget kapott, vállalható a kamera és az ára sem vészes.

Előzmények

  • Allview E2 Jump - a hangok hullámlovasa

    A vállalat újdonságának legnagyobb erénye az IPX5 védettség és a sztereó előlapi hangszóró, a négymagos processzor és a kijelző sem rossz, egyedül a kamera lett nagyon gyenge.

  • Allview P4 Life - álmomban már láttalak

    Mai tesztalanyunk az alsó kategóriában kíván hódítani, kellemes, de ismerős külső, négymagos processzor, négy hüvelykes kijelző és két SIM kezelése jellemzi.

  • Allview P6 Energy - telefon, energiabank

    Berlin, IFA, az üzemidő még tart. Las Vegas, CES, az üzemidő még mindig tart. Barcelona, MWC, és az üzemidő még mindig tart. Tényleg ilyen durva az akkumulátor?

  • Allview X2 Soul Mini - mekkorát soul?

    Ismét bővült a hazánkban hivatalosan elérhető márkák száma. Az Allview-től elsőként az ultravékony és elég dekoratív külsejű X2 Soul Mini-t teszteltük.