Allview E3 Jump - nem ugorja meg

Az Allview strapatelefonja lényegében a gyenge hardveren esik orra, egyébként korrekt, a rendszer viszont lassú, és ismét a kijelzőn spóroltak egy kültérre szánt eszközben.

Hirdetés

Külső, kijelző

Az aránylag kis képátló ellenére kompaktnak így sem nevezhető a készülék, noha nem olyan nagy, mintha kétszer ekkora lenne. A 139,5 x 73,5 x 13 milliméteres kiterjedés és 188 grammos tömeg még egészen kulturáltnak számít a kategóriában, a helyenként gumírozott polikarbonát unibody ház viszont kissé szokatlan. Mármint konkrétan a unibody megoldás. A 10 darab hátlapi csavar eltávolítására sem felhatalmazást, sem eszközt nem kapunk, mellesleg kettő csak a szimmetria kedvéért került oda, mert a hátlap csak 8 ponton rögzített.


[+]

Az ergonómia egyébként nem rossz, a kijelző alsó harmadában az egykezes használat kis kézméret esetén sem okoz gondot, a texturált felületek pedig biztos fogást tesznek lehetővé. Ezzel együtt a készülék egyrészt ránézésre nem tűnik olyan keménynek, másrészt a hátlap konkrétan üresen kongó hangot hallat kocogtatásra, középen pedig kissé megnyomorgatható. Komolyabb konstrukciós hibát viszont nem fedeztünk fel, de a nem specifikált ütésállóság okán lehetőleg ne ezzel verjünk be például szögeket.


[+]

Az előlap ráfutó keretből, sok kávából és egy 4,5 hüvelykes, 480 x 854 pixel felbontású FWVGA kijelzőből áll. Plusz a kijelző alatti, szörnyű nyomáspontú fizikai gombokból. A középső, Home funkciót is betöltő gombnál még érezni, hogy történik valami, az azt közrefogó, egyébként híváskezelő gombok esetében nagyon elmérték a billentyűutat, így semmi visszajelzés nincs arra vonatkozóan, hogy jó helyen és erővel próbálkozunk. Leszámítva, hogy ha igen, történik, aminek történnie kell. A bal szélső esetében a hívás felvétele, vagy a névjegyzék megnyitása, míg a jobb szélsővel a kijelzőt zárhatjuk le a hívás befejezésén kívül. Sajnos a kijelző feloldására egyik sem alkalmas.


[+]

A fizikai gombok mellett jobbra egy kis valami tűnik fel, ez konkrétan a beszédmikrofon, viszont a kijelzőre gyárilag rászerkesztett, mellesleg tökéletes méretezésű védőfólia nincs kivágva. Mármint a mikrofonnál. Úgyhogy, ha a másik fél nem hall minket, márpedig nem, vagy csak alig fog, vegyük le a fóliát a kijelzőről úgy, ahogy van, vagy taktikusan tegyük szabaddá a mikrofonnyílást egy precíz és óvatos tűszúrással. A kijelző fölött viszont a fólia ellenére zavartalanul üzemel a 2 megapixeles előlapi kamera (bár ezt is fedi a fólia), a fény- és közelségérzékelő szenzor, valamint a beszédhangszóró.

Kijelző-teszt
Mérés Allview E3 Jump myPhone Hammer Axe LTE Evolveo StrongPhone G4 BlackView BV6000
Képátló 4,5 hüvelyk 4,5 hüvelyk 5,0 hüvelyk 4,7 hüvelyk
Felbontás 480 x 854 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280
Technológia IPS-LCD IPS-LCD IPS-LCD IPS-LCD
Fehér fényerő (max) 326 nit 542 nit 616 nit 299 nit
Fehér fényerő (min) 35,4 nit n/a 24,6 nit 9,31 nit
Fekete fényerő 0,17 nit 0,23 nit 0,65 nit 0,15 nit
Kontrasztarány 1919:1 2357:1 948:1 1997:1
Színhőmérséklet 9497 K + kézi 10850 K + kézi 11536 K + kézi 10568 / 7873 K kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

Az érintésérzékeny navigációs gombok a Gorilla Glass 3-mal védett kijelző alján nem módosítható sorrendben állnak rendelkezésre. A megjelenítés minősége egyébként érzésre jobb, mint amit a viszonylag gyenge felbontás indokolna, fényszivárgás nincs, a színek élénkek, de látványosan hűvös a kalibráció. Ezen szerencsére a MiraVision segítségével javíthatunk. Az érintésérzékenység viszont lehetne határozottabb. A betekintési szögek gyászosak, minden létező aberráció (színtorzulás, hőmérsékletmódosulás, inverzió stb.) előfordul, de még tükröződik is, ami a gyengécske maximum fényerővel együtt szintén kevésbé szerencsés, főleg kültéri használatkor.


[+]

Az oldalkeret aránylag mozgalmas, noha az alsó élre pont nem jutott semmi a bal sarokban kialakított fűzőszemen kívül. A méhsejtes textúra enyhén gumírozott hatású, amit bal oldalon a kissé bazári megjelenésű és érzetű, borzasztó kemény, műanyag hangerőszabályzók törnek meg. A felső élen a külső szigetelés nélküli, szabványos mélységű microUSB csatlakozóba és fülhallgató kimenetbe botolhatunk, míg a jobb oldalon felülről a piros jelöléssel megkülönböztetett szintén irtó kemény bekapcsológomb nyitja felülről a készségek sorát.


[+]

Legalul található egy dedikált gyorsgomb, amivel különböző alkalmazásokat nyithatunk meg, összesen kettőt, noha egy nyomásérzékeny gomb háromféle interakciót is lehetővé tenne. Az E3 Jump gyorsgombja viszont csak a nyomva tartást és a szimpla nyomást érti, a duplázásnak nincs funkciója. Ahogy lezárt kijelzőnél sem hasznos, mert nem ébreszti a telefont, cserébe igen neki kell feszülni, víz alatt (meg egyébként fölött is) viszont kiválóan lehet vele exponálni.


[+]

A microSD kártyát és a microSIM kártyát a két kezelőgomb közötti gumileffentyűt kipiszkálva tolhatjuk a készülékbe. Itt több kellemetlenséggel is szembesülhetünk, először is azzal, hogy kifejezetten hosszú köröm nélkül esélytelen egyrészt kipiszkálni a fedőelemet, másrészt a megfelelő helyre nyomni a kártyákat, kifelé pedig ugyanebbe a problémába fogunk ütközni, plusz a SIM kártya esetében egy lapos, hosszú fejű csipesz sem árt, ha kéznél van. Másrészt a kiválóan záródó gumi fedőelemet véletlenül se húzzuk meg, hogy jobban, vagy egyáltalán hozzáférjünk a nyílásokhoz, mert ugyan van benne még pár milliméter, ha ezt kihasználjuk, jó eséllyel nem fogjuk tudni visszagyömöszölni az anyagfelsleget, következésképpen nem tudjuk majd megfelelően visszazárni a nyílásokat. Legalábbis, mint a mellékelt ábra mutatja, mi így jártunk. A harmadik embernek azért nagy nehezen sikerült megoldani a problémát, visszaállt az IP67 érvényessége.


[+]

A nem eltávolítható hátlapot tíz csavar díszíti, ebből nyolc valóban fogja is a jobbára méhsejtes textúrával kialakított elemet. Az Allview márkajelzés alatt közvetlenül a LED segédfény és az 5 megapixeles, síkból alig kiemelkedő főkamera található. A textúrába mart IP67 jelzés nem figyelemfelkeltő, a Jump típusmegjelölés viszont annál inkább. Alatta a brutál hangos multimédiás hangszórót egy kis műanyag csík tartja el a felülettől, így hangerőcsökkenés és minőségromlás sem tapasztalható sík felületre helyezve a készüléket.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés