Allview A9 Plus - túlárazott frissesség

Ismét megtapasztaltuk, hogy az Android Go-koncepció életképes, viszont semmiképp nem abban az ársávban, ahol ez a termék piacra kerül.

Hirdetés

Kamera, adatkommunikáció, összegzés

Az Android Go rendszer teret ad a gyenge a hardvernek a korrekt működésre, viszont a kamera ettől függetlenül harmatgyenge. 8 megapixeles felbontás, autofókusz, eddig nincs gond, viszont a fókuszálás rendkívül lassú és hektikus, a fehéregyensúly szintén megbízhatatlan és az exponálás sebessége sem makulátlan. Van HDR, amit olykor érdemes lehet használni, viszont az éjszakai mód nem ér túl sokat, és az expozíció-korrekciót, az érzékenységet és a sémás fehéregyensúlyt kézzel állíthatóvá tévő Professzionális mód sem feltétlenül az, amit ez a szenzor/optika páros megindokol.


[+]

Ezt a kamerát egy-két hangulatkép rögzítésére, esetleg valamilyen információ gyors megörökítésére lehet használni, de egyébként zajos, az apró részleteket mégis elmosó, kevés dinamikával kecsegtető végeredményekkel szembesültünk, az éjszakai képek pedig tényleg a használhatatlansághoz állnak közel. Az 1080p-ben rögzített tesztvideónk ide kattintva nézhető meg, és a rend kedvéért egy 2 megapixeles szelfi is készült. Az előlapi villanóval óvatosan, nem teszi érdemben jobbá a képeket, cserébe legalább vakít!

Valószínűleg nem sokan akarnak majd filmeket nézni ezen a kijelzőn, de a lehetőség adott, 720p-s tartalmak visszanézésére könnyedén alkalmas az erőforrás, de a lejátszó fapados, kevés formátumot támogat, feliratfájlokat pedig biztosan nem fogunk betölteni vele. Alternatívák azonban vannak a Play Áruházban. A zenei minőség ha alulról is, de megüti a vállalhatóság szintjét egy jobb fülhallgatóval, gyáriról nem beszélhetünk, a dobozban csak töltőt és microUSB-kábelt talál a felhasználó. Nem maradt el az FM-rádió, alkalmasint RDS-információkat is megjelenít.


[+]

A mobil két nanoSIM-et fogad be dual standby technológiával, azaz két számmal is a hálózaton lehet lógni, ameddig viszont az egyikről hívás folyik, a másik lekapcsolódik. 3G-n 21/5,76 Mbps érhető el a jó öreg 850, 900, 1900, 2100 MHz-es frekvenciákon, 4G egyáltalán nincs. Beszélgetési hangminőség terén nem ütköztünk komoly problémába, kellően erős, noha hangzásában némiképp, digitális, víz alatti-érzetű a beszédhangszóró, a mikrofon pedig mindennemű zajszűrést nélkülöz, viszont korrekt az érzékenysége. Giroszkóp nincs, mágneses szenzor nincs, infrát és NFC-t se keressünk, örüljünk a 4.0-ás Bluetooth, illetve a 802.11b/g/n szabványú Wi-Fi meglétének, ez utóbbihoz értelemszerűen hotsport és direct funkcionalitás is társul.


[+]

Értékelés: Allview A9 Plus
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 5 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 4 pont
Hogyan értékelünk?

A mindenféle megjelölés nélküli, 2500 mAh kapacitású lítiumos akkumulátor feltöltése sok időt vesz igénybe a hagyományos töltőfejjel, körülbelül 3 órát kell szánni a műveletre, viszont a normál, visszafogott felhasználás mellett elegendő lehet 3-4 naponta tölteni, a készenléti fogyasztás meglepően alacsony, a készülék pedig eleve nem feltételez okostelefon-függő felhasználót, így messze átlagon felüli üzemidőben reménykedhetünk. Folyamatos filmezéssel 6,5 órát bírt ki egyszeri tesztünk alatt, de ez valószínűleg így is tizenkétszer annyi, mint amennyit ezt a kijelzőt bárki szeretné nézni.

Az Allview A9 Plus jelenleg még sehol nem kapható, nyitóára várhatóan 27 000 forint lesz, ami egyszerűen nagyon sok ezért a csomagért. Finoman szólva öreg a hardver, harmatos a kamera, olcsó az anyaghasználat, nem elég pontos az ujjlenyomat-olvasó, adatkommunikációs téren pedig szintén komoly elmaradásai vannak. A mezőnyben pedig mára a Vernee M5, a Meizu M6 és a Xiaomi Redmi 5A képviseli az etalont, ez a trió pedig egészen más dimenzióban mozog az Allview ajánlatához képest. Ha hardvertársat keresünk, akkor a HomTom HT16 kerülhet képbe, ami ujjlenyomat-olvasó nélkül ugyan, de HD kijelzővel vehető meg bőven húszezer alatt, ennyire komoly százalékos felárat pedig egyszerűen nem ér meg az Android Go – ami egyébként tényleg jól vizsgázott, hiszen a rendszer frissességéhez képest a sebesség meggyőző.

szentkuti11

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés