Adventures of Poco Eco bemutató (iOS, Android)

Hirdetés

Irányítás és zene

Te is alkalmazásfejlesztő vagy?

Ha szeretnéd, hogy az általad fejlesztett mobilos alkalmazásról is írjunk a Mobilarena hasábjain, írj egy e-mailt a hello@mobilarena.hu címre! Előtte azonban megkérünk, hogy olvasd el az alkalmazások megjelentetésével kapcsolatos felhívásunkat!

Felhasználó vagy?

Támogasd a magyar alkalmazásfejlesztőket azzal, hogy az ingyenes szoftvereket letöltöd, ezzel növelve az adott applikáció számlálóját! A fejlesztők nevében is köszönjük!

Az irányítás borzasztóan egyszerű: az egyre bonyolultabb és összetettebb 3D-s pályákon a szabad vagy szabaddá váló utak egy pontját meg kell érinteni, és ha Poco bármilyen akadályelem nélkül el tud oda jutni, odasétál. A kamera kézzel nem állítható, azonban a játék megfelelően forgatja azt, úgyhogy a látószög mindig megfelelő. Nyilván a kaland ott kezdődik, hogy a pályákon nem lehet csak úgy végigszaladni, mozgó és mozgatható elemek állják utunkat, amelyeket úgy kell használni vagy rendezni kapcsolók és nyomásérzékeny platformok működtetésével, hogy Poco tovább tudjon haladni a végcél felé. Logikai képességeinkre is szükség lesz, hiszen sokszor bizonyos sorrendben kell aktiválni a pályaelemeket, mondjuk fénytovábbító prizmákat, hogy egy új út megnyíljon, vagy egy fal leszakadjon.

 Poco Eco

A Monument Valley szabályos geometriai formáival szemben a Poco Eco világa tele van szabálytalan, ferde, ívelt, girbe-gurgba és néha kaotikus elemekkel, így nem mindig egyértelmű, hogy merre vezet az utunk, ez azonban a kaland része és a játék egyénisége. Vezethet az ösvény tavak és vízesések között, dobok és hangfalak földjén, közlekedhetünk felvonókkal, víznyomással működő platformokkal és lebegő elemekkel, és ugyanígy az akadályok és a körbevevő pályaelemek is színesek és változatosak.

 Poco Eco

Azért nem kell megijedni, ha Poco Eco nem látná át a szemei előtt elterülő, méretes pályákat, a kis pillangó Vergiliusként vezeti hősünket az újabb és újabb végcélok felé. Hogy mi a legvégső feladat, azt nem árulnánk el, de annyit elmondhatunk, hogy az is a zenével kapcsolatos. A dizájn pályánként más és más sok-sok különleges pályaelemmel, vizuális- és hangeffekttel, mindez pedig remekül harmonizál a Lost Sounds elektronikus dallamaival. Az Adventures of Poco Eco egyszerűen remekül össze lett rakva, buggal vagy irányítási nehézséggel pedig nem találkoztam, igaz, iPod touch-on a képfrissítés nem mindig volt tökéletes.

 Poco Eco

Mint jeleztük, a vizsgált termékduó zene és játék egyben, a menüből így nem csak az egyes pályákat tudjuk betölteni, hanem végighallgathatjuk Iamyank teljes Lost Sounds albumát, úgyhogy aki a három eurós összeget a játékért kifizeti - és szerintünk érdemes -, annak a magyar játék mellett egy magyar elektronikus zenei album is üti a markát. Az Adventures of Poco Eco eredetileg iOS-es eszközökre jelent meg, ezekre (5.0+) az alábbi linkre kattintva lehet a játékot letölteni. Április 7-én aztán a Play Áruházba is felkerültek Poco Eco kalandjai, az androidos verzió telepítésére 2.3-as vagy újabb rendszerű eszközre lesz szükség.

Bone123

Azóta történt

Előzmények

  • Alkalmazásbemutató: HPSTR

    A magyar fejlesztésű háttércserélő alkalmazás frissen tartja az androidos kezdőképernyőt, és egy rakás beállítási lehetőséget ad a felhasználónak.

  • Alkalmazásbemutató: Project Road Rage

    Magyar fejlesztésű, világvége utáni autóversenyzős / roncsderbi játékot mutatunk ma be olvasóinknak, amely élethű kezelésével jócskán tartogat kihívásokat.

  • Alkalmazásbemutató: Magyar Logó Kvíz

    Szórakoztató és egyáltalán nem könnyű játék a Magyar Logó Kvíz, aminek a címe mindent elárul. Jó hír, hogy az alkalmazás iOS-re, Windows Phone-ra és Androidra is letölthető.

  • Alkalmazásbemutató: Aspecto Memoria HD

    Magyar fejlesztésű memóriajáték az Aspecto Memoria HD, amely nagy felbontású képekkel és több nehézségi fokozattal kínál egy kis agytornát.

Hirdetés