Alcatel One Touch Idol Ultra - laposan üt ki

Hirdetés

Multimédia

A hátlapi kamera 8 megapixeles, autofókuszos, működését gyenge fényviszonyok között egy átlagos erősségű ledes villanófény segíti. A legnagyobb elérhető felbontás állóképeknél 3264 x 2488 pixel, míg videókat legfeljebb 1280 x 720 pixeles, rövidebben mondva 720p-s felbontásban rögzíthetünk. A kamerát kezelő szoftverben kapcsolhatunk rácshálót, HDR-módot, 360 fokos panorámamódot (amivel reálisan mondjuk 180 fokot tudunk rögzíteni), piszkálhatjuk a fehéregyensúlyt, van expozíció-korrekció, pár jelenetmód, az érzékenységet pedig ISO 100 és 400 között állíthatjuk.

Alcatel One Touch Idol Ultra
[+]

A képminőség kapcsán azt kell mondanunk, hogy az Alcatel sokat fejlődött magához képest, de messze van még a tökéletesség (bár ez a Nokiát leszámítva gyakorlatilag mindegyik gyártóról elmondható, ha képminőségről beszélünk). A zajszint nagyjából ugyanolyan, mint a sima Idol esetében, tehát elég magas, de ez talán még mindig jobb, mintha különféle szűrőalgoritmusokkal próbálták volna meg eltüntetni ezt a gyengeséget. A vonalélesség jobbnak tűnik, mint a kisebbik modellnél, a dinamikatartomány viszont sajnos kicsi, az égbolt könnyedén ki tud égni. Amiben nagyon erős a kamera, az a makró, gyakorlatilag négy-öt centiméteres közelpontról beszélhetünk. Gyenge fényviszonyok között viszont nem túl meggyőző az eredmény, a napfényben készülteknél is zajosabb fotókat kapunk, de a vaku szerencsére sokat segít a dolgon. A készülék kijelzőjén egyébként egészen jól mutatnak a fotók, meg a videók is, holott a mozgóképeknél azért van némi kifogásolnivaló. Tesztvideó ide kattintva érhető el.

Alcatel One Touch Idol Ultra Alcatel One Touch Idol Ultra

A gyári fülhallgató erős közepes minőségű, nem nyújt semmi extrát, de nem is az a kategória, amit egy átlagember lecserélne egy jobbra. Zenei téren inkább azt látom problémának, hogy hiányzik a szabványos fülhallgatókimenet; erre nyilván lehet mondani, hogy nem nehéz magunkkal vinni, mert ráköthetjük a headsetünkre, de mégis az van, hogy hiányzik, leginkább akkor, amikor kéne. Alternatíva pedig nincs, a legtöbb háztartásban nem fogunk ilyen kiegészítőt találni, ha pedig elhagyjuk, akkor is nehéz lesz pótolni. Ráadásul egy esetleges kábelvesztés következtében az FM-rádiót is elfelejthetjük, mert az van a készülékben, de mindenképp csatlakoztatni kell egy fülhallgatót (azaz kvázi az adaptert) a használatához. A zenelejátszó egyébként semmi extrát nem nyújt, hangszínszabályzót sem tartalmat, kihangosítva pedig elég hangosan és alapvetően értékelhetően, de mély hangok tekintetében kissé erőtlenül szól a világ legvékonyabb okostelefonja.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés