Alcatel A7 - aranyt tévesztett

Többet sejtet a dupla előlapi hangszórós, aranyfestést bevető Alcatel phablet, mint amennyit a középkategóriában nyújt, az üzemidőre azonban nem lehet panasz.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az Alcatel A7 egy nanoSIM-et fogad be 300/50 Mbps-os átviteli rátával 4G hálózatokon, a hazai frekvenciák támogatottak. A beszélgetési hangminőség közepes: az A7 hangszórója erélyes, de zúgós, zajos helyen is hallani a másikat. Ők nem panaszkodtak a minőségre, tisztán értették a szavunkat. A WiFi modem 802.11b/g/n típusú (direct, hotspot), a Bluetooth 4.2-es (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s (MTP). A navigációhoz a földi antennák és routerek mellett a GPS és Glonass műholdak jelei vethetők be, a pozicionálás átlagtempójú. Van iránytű, giroszkóp, gyorsulásmérő és hall szenzor, nincs viszont infra és légnyomásmérő.


[+]

A 4000 mAh-s telep felnő a hírnevéhez: simán kijöhet egy töltésből 6-8 óra képernyőidő és két nap használat, visszafogottan nyomogatva három is. Sok játékkal és maximális képernyő fényerővel nyilván ezt is le lehet meríteni egy nap alatt, de ez már függőség vagy művészet, az A7 szerencsére sokáig bírja. A 9V / 1,67A-es gyorstöltő egy óra alatt nagyjából a 4000 mAh felét pumpálja a telepbe, 2,5 óra alatt pedig végez az egésszel.


[+]

Értékelés: Alcatel A7
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Az Alcatel A7 elérhető lesz a kontinensen, ám információink szerint itthon, hivatalosan nem. Szürkeimportban 70 ezer forint körül állhat meg az ára, és ez gyorsan le is rendezi a konklúziót. A középkategóriás phabletek között ma a legnagyobb a verseny, és a sokat emlegetett, Snapdragon 625-ös, fémházas, vállalható kamerás, gigászi akkumulátoros Redmi Note 4 a standard ennél olcsóbban, nemsokára pedig rátesszük a tenyerünket a vegytiszta Androidot futtató, dupla kamerás Mi A1-re. A nagyobb gyártók kínálata is széles: ott a Moto G5 Plus vagy a Huawei kötelékébe tartozó Honor 6X, és bár felárat kell fizetni a Galaxy J7 (2017)-ért és a megnyúlt képernyős, masszív konstrukciós LG Q6-ért, köröket vernek az Alcatel ajánlatára.

Műanyag házzal, jókora kávákkal és a sztereó látszat ellenére középszerű, monó multimédiás hangszóróval ugyanis ebben a díszes társaságban nincs sok keresnivalója, fakó IPS kijelzővel és kameraképekkel, illetve középszerű sebességgel pedig csak sokkal olcsóbban. Az üzemidő kitűnő és ritkaság ma a lepattintható hátlap, a telep viszont nem cserélhető, így a dolognak kevés a praktikus haszna. Koncepciójában az A7 egy 2015-ös telefon, és ha annyiba kerülne, mint azok ma, alternatíva lehetne a középkategória legalján. 200 euróért, járulékos hazai költségekkel és hivatalos magyar támogatás nélkül viszont nem játszik 2017-ben.

Bone123

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés