Acer Liquid E3 - konszolidált középkategóriás

Hirdetés

Multimédia, kamera, összegzés

A Liquid E3 13 magapixeles autofókuszos kamerát kapott, a lencse rekeszértéke f/1,8. A maximális felbontás 4864 x 2736 pixel, azaz a szenzor szélesvásznú. Videót akár Full HD-ban is rögzíteni lehet, sajnos azonban csak 3gp formátumban. A kameraszoftver, ami a hátlapi AcerRapid gomb hosszú lenyomásával aktív és lezárt képernyő mellett is indítható, a gyári androidos app kicsit felturbózott változata. Így jár arcszépítő, HDR, panoráma, több nézőpontos, esti és makró mód is. Az előképen, amelyen rendben működik az érintőfókusz, a módok mellett állítani lehet a vakut és a zoomot, indítani a kép- és videofelvételt, valamint el lehet érni a galériát és a beállításokat. Kézi módból expozíciókorrekció, fehéregyensúly, időzítő, továbbá néhány effekt állítható. A fókuszáláshoz arcfelismerési opció és intelligens zajcsökkentés is kiválasztható. Néhány effekt a videofelvételhez is jár.

Acer Liquid E3
[+]

Az elkészült fotók a középkategóriában megállják a helyüket. A pixelekre ráközelítve persze nem tökéletes a vonalélesség, főleg a széleken fedezhető fel a lencséhez köthető elmosódás, azonban még így is jut elég részlet a nyomtatáshoz ideális fényviszonyok esetében. A dinamikatartomány kissé szűkös, bár nem vészes a helyzet, a fehéregyensúly nappal viszont megbízhatóan működik. Este persze már problémásabb a helyzet, automatikus módban a magas érzékenység komoly részletveszteséggel és zajjal jár, ahol lehet, tehát érdemes a ledes villanót használni, aminek egész jó fényereje van. Alacsonyabb ISO értéket választva ugyanakkor lehet növelni a rögzített esti részletek mennyiségét, csak stabil kéz kell a felvételhez. A videoklippek minőségét negatívan befolyásolja a magas tömörítési zajjal operáló 3gp formátum használata, illetve a gyakori fókuszvesztés. Az utóbbin talán egy szoftverfrissítés javíthat.

 Acer Liquid E3  Acer Liquid E3

Akárcsak a Liquid Z5, az E3 is a Google Play Zene alkalmazást mellékelte elsőszámú zenelejátszóként. Az elsősorban az áruházas zenékhez kapcsolódó applikáció kártyaszerűen listázza saját zenéinket, akár műfajok, akár előadok, albumok, számok vagy a Google ajánlása szerint. A hangszínszabályozó a DTS Studio Sound beállítás opció alatt érhető el, külön sémákkal zene- és videolejátszáshoz. Zenét egyébként az FM-rádió appal is le lehet játszani, amihez füles csatlakoztatása szükséges. Az agybadugós gyári headset azonban nem egy minőségi darab, kevés jut a mélyhangokból és a közép- és magas tartományok sem szólnak túl szépen. Ami az előlapi hangszórót illeti, a hangerő és a hangminőség is átlagosnak mondható, sok basszusra itt még kevésbé érdemes számítani.

Acer Liquid E3

A videolejátszó gyári androidos bármiféle extra nélkül, viszont tapasztalataink szerint mindenevő, ugyanis a szokásos H.263, H.264 és Mpeg4 tartalmak mellett megbirkózott a DivX, Xvid és AC3 kódolásokkal is, bár akadt egy tesztvideó, aminek a hangját nem játszotta le. Jár még egy videós applikáció online válogatásokkal: a HD Channel a YouTube-ról szemezget nagy felbontású klippeket, legyen szó aceres reklámfilmekről (még jó hogy) és érdekesnek tűnő tartalmakról, amelyeket téma szerint is lehet szűrni.

Acer Liquid E3
[+]

Értékelés: Acer Liquid E3
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A Liquid Z5 után kellemes csalódás volt az Acer középkategóriás készülékének használata. Az E3 decens készülék jó kijelzővel, használható kamerával, kellemes méretekkel és néhány szoftveres extrával, ilyen a programozható AcerRapid hátlapi gomb vagy a lezárt képernyőre rajzolható gesztusok. A szegmensben ugyanakkor vérre menő közdelem zajlik a vásárlók forintjaiért, és a kisebb hibák is lehúzhatják az összképet, ilyenből pedig sajnos az E3 esetében akad néhány. A négymagos rendszerchip csak dadogásokkal képes futtatni a szoftveres felületet és az applikációkat, megakadásokkal a játékoknál még gyakrabban lehet találkozni. A belső tárhely továbbá szűkös, bár microSD kártyával bővíthető, az üzemidő pedig átlagon aluli. Az összeszerelés minősége is lehetett volna jobb egy fokkal, hogy a konkurencia ellen jó alapokkal induljon. A Liquid E3 60 ezer forinttól felfele vásárolható meg GSM bolttól függően, ennyiért az erősebb hardverrel felszerelt Motorola Moto G és az Huawei Ascend G630 is megvásárolható, de megemlíthető még a szintén jobb teljesítményre képes Alcatel One Touch Idol 2 S is vagy a Xiaomi Redmi 1s, utóbbi immáron hazai garanciával. Ahogy tehát látható, a szegmensben akad jó pár erős konkurens, és az Acer Liquid E3 ebben a mezőnyben csak a tisztes helytállást tudta kivívni, plecsnit nem sikerült elhódítania.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Így készülhetnek a cégek a NIS2-re a Lenovo segítségével

PR A NIS2 egy hálózati és információs biztonsági irányelv, amely rövidesen hatályba lép, modernizálva a 2016-ban bevezetett EU-s kiberbiztonsági szabályokat és jogi kereteket. Jogi intézkedések révén érnék el, hogy az EU-ban növekedjen a kiberbiztonság általános szintje.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés