Acer Iconia Tab A100 - Honeycomb hét hüvelyken

Hirdetés

Szoftverek, kamera

Mint már említettük, az Acer mérnökei nem nyúltak bele a felületbe és az alap alkalmazáskínálatba, így legtöbb esetben a beépített honeycombos szoftverekkel fogunk összefutni. Mivel a felületet és az alap programokat már bemutattuk egy cikkben, ettől most eltekintünk, további információért ajánljuk az említett irományt.

Acer Iconia Tab A100 Acer Iconia Tab A100

Az előző bekezdésnek megfelelően az internet szörfölésére és navigálásra is beépített programokat kapunk. Utóbbi a keresőóriás saját térképszolgáltatásán alapul, a Maps nevű program ráadásul immár hangos navigációra is alkalmas. A táblagépben található a-GPS modul igen gyorsan és pontosan megtalálja a jelet, a térképek zoomolgatása és betöltése pedig teljesen folyamatos. Internetezésre pedig a Chrome, azaz Google által karban tartott böngésző mobil változata, amely remek funkcionalitással és korrekt sebességgel operál. Egyszerre több lapot tarthatunk nyitva, kezeli a könyvjelzőket, használhatjuk az asztali verzióból ismerős inkognitó ablakokat, a Flash-támogatásnak köszönhetően lejátssza a beágyazott videókat, a Settings menü Labs fülében pedig néhány extra beépülőt is engedélyezhetünk. A mobil króm a teszteken is viszonylag jól teljesít: a HTML-kompatibilitást vizsgáló HTML5test.com weboldalon 215+3 pontot ért el a maximális 450 pontból (az asztali verzió jelenleg 341+13 pontnál jár), a JavaScript és DOM megfelelő kezelését ellenőrző Acid3 teszten pedig száz százalékos pontszámot kapott.

Acer Iconia Tab A100 Acer Iconia Tab A100

Extrákat azért szerencsére kapunk, az Acer kimondottan bőkezű volt a bónusz programok osztogatásakor, ráadásul ezek nagy százalékban hasznosnak is minősültek. Kapunk egy windowsos szinkronizálószoftvert (Acer Sync), egy webrádiót (AUPEO!), két DLNA-klienst (clear.fi és Media Server), a dokumentumok olvasgatására pedig a próbaverzós Docs To Gót használhatjuk. A LumiRead és a Kobo e-bookok olvasására és vásárlására szolgál, a SocialJogger a Facebook- és Twitter-fiókunk tartalmait rántja egy fedél alá, a Planner személyében pedig egy Google Calendar támogatással felvértezett szervezőprogramot tisztelhetünk. A multimédiás képességeket a MusicA nevű zenefelismerő és a nemoPlayer névre hallgató médialejátszó képviseli. Utóbbit használhatjuk képnézegetésre, zenehallgatásra és videólejátszásra; a FullHD, azaz 1920 x 1080 pixeles felbontású felvételeket és DivX/ Xvid fájlokat egyaránt folyamatosan viszi a masina.

Acer Iconia Tab A100 Acer Iconia Tab A100

A hátlapon találunk egy autofókuszos, LED-es villanóval megtámogatott fényképezőgépet is, mellyel maximum 5 megapixeles, azaz 2592 x 1944 képpontos felbontású fotókat lőhetünk. Természetesen mozgóképeket is készíthetünk, ezt akár 720p felbontásban is megtehetjük; a tesztvideó itt érhető el. A kameraszoftver segítségével állíthatunk a fehéregyensúlyon, a fókuszmódon, a méreten, a minőségen és az expozíció-korrekción (-2 és +2 között, egyes lépésekben) a fotókhoz színeffektet és jelenet rendelhetünk. Videó módra kapcsolva egy kicsit kevesebb opció közül választhatunk, itt csak a fehéregyensúlyt, a színeffektet és a felbontást kalibrálhatjuk át, valamint gyorsított felvételeket is lőhetünk. A minőségen azért lenne még mit javítani, az Iconia Tab A100-zal lőtt fotók zajosak, a részletek el vannak mosva, a dinamikatartomány alacsony, néhol pedig a kromatikus aberráció nyomait is fel véltük fedezni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

  • Asus Eee Pad Slider - Racsni, alakulj át!

    Teljes kiosztású fizikai billentyűzettel szerelt táblagép érkezett hozzánk, amely akár a netbookok kihívója is lehet.

  • Toshiba Thrive - a második menet

    Itt a legújabb Toshiba tablet, kétmagos processzorral, Honeycomb alapon. Vajon sikerült a gyártónak összeszedni magát a Folio 100 után?

  • 300 dollár lesz az Acer Iconia Tab A100

    Augusztus első heteiben debütálhat az Acer héthüvelykes kijelzővel szerelt Android Honeycomb alapú internettáblája.

  • Hova tovább, Android?

    Az Android jött, látott és győzött, külső szemlélőként legalábbis ez jöhet le. Bizonyos szempontból így is van, viszont az egész ökoszisztéma könnyedén bedőlhet.