A VW Golf VIII fedélzeti rendszere

Mostantól egy hagyományos Golfban sem tekergetjük a klímapanelt, a hangerőt pedig érintőcsúszkával állítjuk: a beltér persze ezzel párhuzamosan letisztult és modern, ráadásul jóval kevesebbet is hibázik az ID.3-nál.

Hirdetés

Kezelőrendszer, tapasztalatok

Középen található az a bizonyos központi kijelző, amivel szinte mindent vezérelhetünk az autóban, és ami szinte egy az egyben megegyezik azzal a panellel és szoftveres háttérrel, amit az ID-ben már próbáltunk. Szomorúan és furcsán hangozhat, de nálam egy hét használat alatt nem jött elő annyi hiba a Golf VIII-as kvázi teljesen azonos rendszerében, mint néhány óra használat alatt az ID.3-ban: a Golf egyszer sem fagyott le, nem kellett a menüpontokra sokat várni, tulajdonképpen minden csak működött, ahogy kellett.


[+]


[+]

Kerestem egy-két percig, hogy hol lehet kikapcsolni a Start-Stop rendszert (felülről lehúzós értesítési felület gyorskapcsolókkal, akár egy okostelefonnál), meg itt-ott néha eltévedtem, de összességében nagyon gyorsan hozzá tudtam szokni a működéshez, és azt gondolom, hogy a hagyományosabb autókat kedvelő felhasználók közül is, aki valamilyen szinten motivált arra, hogy megtanuljon egy új rendszert, annak nem okoz majd gondot a működés, amikor lecseréli az ötös-hatos Golfját az újra.


[+]

Én a klímához kapcsolódó egy-két funkciót meghagytam volna külön gombon, ilyen például a belső levegőkeringetés, ami nagyon gyorsan kell, ha kijön elénk a koromágyúként is bevethető városi busz, de szintén hasznos lenne, ha villámgyorsan fújathatnánk le a szélvédőn megjelenő párát.


[+]

Egyébként a klasszikus klímavezérlőkön túl kapunk úgynevezett Smart Climate funkciókat is, ami mindenféle egyéb interakció nélkül lábat vagy kezet melegíteni, gyorsan friss levegőt beengedni, vagy épp a szélvédőt lefújatni. Az Air Care alá tulajdonképpen azok a figyelmeztetések tartoznak, amiket a vezető akkor kap, ha épp lehúzott ablakkal klímázik. A kijelző alatt egyébként érintőfelület kapott helyet, balra vagy jobbra csúsztatva, kezdőponttól függően állíthatjuk a beltér bal vagy jobb oldalának elvárt hőmérsékletét, vagy épp a média hangerejét.


[+]


[+]

A navigációs rendszer se nem gyors, se nem igazán friss, az úthálózat még nagyjából rendben van, viszont érdekes pontok szempontjából nagyon el van maradva, a magyar nyelvű hangutasítás viszont elég gyenge, mire szépen megkér, hogy forduljak be egy utcába, addigra gyakorlatilag le is maradtam a lehetőségről, ha nem néztem a mellé térképet. A hangvezérlés nagyon hiányzik, itt tényleg előre, indulás előtt be kell pötyögni a címet, mert vontatott a menet. Persze az összes csatlakoztatott rendszer működik, az Android Auto és a CarPlay (akár vezeték nélkül) pedig hatékonyan teszi a dolgát, és rengeteg problémát megold.


[+]

Elöl-hátul Type-C csatlakozókat találunk az autóban, négy utasnak juthat külön csatlakozó, ami jó hír. A hátsó utasoknak egyébként külön klímavezérlésük is van, ami az ID-ből szintén kimaradt. Van vezeték nélküli töltés, ami hatékonyan működött nálunk, nagyjából Huawei P30 Pro méretig minden kényelmesen befér, akár tokkal is, viszont arról ne álmodjunk, hogy töltés közben le tudunk majd olvasni bármit a kijelzőről, hiszen előre, a klímabefuvók takarásába tesszük le, és még egy markáns dőlés is van a panelben.


[+]

A Golf a Volkswagen egyik legkitartóbb típusa, ami minden kétséget kizárólag egy ikonná vált, mellette pedig emberek százezrei gondolnak rá úgy, mint egy általánosan használható, nagyon jó autó. Éppen ezért is voltunk különösen kíváncsiak arra, milyen az ID.3 ellenében egy olyan Volkswagen, ami sokkal hagyományosabb, megszokottabb vonalat képvisel, mégis alig találhatók benne gombok odabent. A választ pedig megkaptuk, és sajnos nem az új villanyautónak kedvező módon: véleményem szerint, ha legalább ennyire stabil és összeszedett lett volna az ID - egyébként központi kijelző szinten kvázi ugyanilyen funkcionalitású és szoftveres alapokon nyugvó - infotainment rendszere, akkor jóval kevesebb éles kritikát kapott volna a médiától és az első felhasználóktól. A Golf VIII persze így is nagyon markáns váltás lesz azoknak, akik egy régebbi típusból ülnek át, és bizony kell némi türelem és nyitottság ahhoz, hogy mindenki elsajátítsa a kezelését, de alapvetően nem megugorhatatlan a feladat, sőt. Mi a navigációt éreztük ennél az autónál igazán gyenge pontnak, de mivel az okostelefonos csatlakoztatás minden fronton megoldott, így ez sem igazán komoly probléma. Az autó pedig mindemellett tökéletesen hozza azt, amiért eddig a Golfokat szerettük: precízen összerakott, okosan és logikusan működő, takarékos fogyasztású kocsi, ami nem meglepni, hanem simán csak kiszolgálni akar: ezt még mindig jobban csinálja a Volkswagen, mint a jövőbe mutatni akaró techdemókat.

szentkuti11

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés