A Toyota Aygo fedélzeti rendszere

Teljesen a véletlen műve, hogy be tudjuk mutatni a kis Toyota rendszerét. Nem vártunk ebben a kategóriában sokat, pedig infotainment szempontból tudott meglepetést is okozni.

Telefonos kapcsolat

A beállításokban a kijelző fényerejét állíthatjuk (de maximális szinten is elég hervatag), babrálhatjuk a hangszínt (de csodát ne várjunk a gyári hangszóróktól), paraméterezhető a Bluetooth, külön a telefon, állítható az óra és kikapcsolható a kijelző. És állítható a nyelv, biztosan örültek, amikor úgy adtuk vissza a kocsit, hogy az magyarul kommunikált a spanyol helyett. A telefonos menü sem bonyolult, listázza a névjegyzéket, látjuk a híváslistát, van tárcsázóképernyő és elvileg még az üzeneteinket is kezeli, de ez sem a G5-tel, sem a Huawei Mate 9-cel nem működött. A hangminőség viszont korrekt, a két kis hangszóró kicsit éles, de ettől még tökéletesen értettünk mindenkit, aki hívott minket. És ők sem panaszkodtak.


[+]

Zenét Bluetooth segítségével, USB-ről és 3,5 mm-es jack-in bemenetről is tudunk ráküldeni a rendszerre, első esetben viszont a számokba nem lehet beletekerni, lejátszási lista nincs, albumok között nem válogathatunk, de van ismétlődés és véletlenszerű lejátszás, valamint léptetés. A telefonon érdemes inkább beállítani a megfelelő listát még indulás előtt és akkor nem keverednek össze a műfajok. Van egy gépkocsi információk nevű menüpont, itt egyedül a fogyasztási adatokat látjuk, ennyit tud.


[+]

A meglepetés a MirrorLink 1.1 jelenléte, a középkonzol alján levő USB-csatlakozón keresztül rákötött, erre alkalmas telefonnal abszolút működött (egy LG G5 volt pont nálunk), némi gondolkodás után az LG MirrorDrive képernyője vigyorgott a kijelzőn, ami sokat nem tud, de ugye ez mindig a telefontól és az azon futó szoftvertől függ. Márpedig van egy csomó MirrorLink szoftver, amit le lehet tölteni, egy Sony, egy HTC, vagy egy Samsung pedig ennél kissé összetettebb felületet is tud adni gyárilag, az Aygo pedig nagy valószínűséggel azokkal is össze tud kapcsolódni, hiszen a MirrorLink elvileg egy szabvány, bár az 1.1 és az 1.0 sokszor nem kompatibilis. A 2016-os és az idei okostelefonok (már amelyekben van ilyen funkció) már az 1.1-et használják, ahogyan az Aygo is.


[+]

Nagyon nem kell összegezzünk, hiszen láttunk egy nagyon egyszerű, nagyon keveset ígérő, de a telefonos funkciókat jól megvalósító rendszert, amiben ugyan nincs Android Auto és Apple CarPlay, de a MirrorLink jelenléte is meglepetés, sok-sok magasabb kategóriájú és árú kocsiban ennek nyoma nincs (mondjuk a Mazda CX-3-ban, ami legalább kétszer ennyibe kerül), nem is számítottunk erre akkor, amikor elhoztuk az Aygót. Reméljük, hogy egyszer majd hivatalos úton is megnézhetünk egy komolyabb megoldást a Toyota háza tájáról, mert az Aygo alapján még az is lehet, hogy frankó rendszereik vannak egy-két kategóriával fentebb — a Lexusról nem is beszélve.

Bog

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés