A Toyota Aygo fedélzeti rendszere

Teljesen a véletlen műve, hogy be tudjuk mutatni a kis Toyota rendszerét. Nem vártunk ebben a kategóriában sokat, pedig infotainment szempontból tudott meglepetést is okozni.

Hirdetés

Menü

Az Aygo egy igen puritán kisautó, kicsi is, szegény elég erőtlen is, szűkös is vállban, de igazából két kijelzője van, az egyik egy nagyon oldschool, monokróm panel a vezető előtt (körülbelül egy darab információt ír ki, ha be van állítva a tempomat, akkor fixen annak az értékét és ez nem is állítható), a középkonzolon viszont egy 7 hüvelykes kijelzőt fogunk találni. A felbontása ismeretlen, a 800 x 480-at meg merném azért megkockáztatni, a kontrasztaránya alacsony, a fényereje szintén, de ez csak a katalán tavaszban volt elég feltűnő. Viszont az ujjainkkal kiadott parancsokat mindig felfogta és ha nem is süvít a rendszer, de kellő sebességgel végrehajtja a parancsokat.


[+]

A kezelőszervek elhelyezése egyértelmű, egyrészt akadnak a kormányon is gombok, a bal küllőre tett készségekkel tudunk hangerőt állítani és léptetni, a másik oldalon a hívást fogadhatjuk és szakíthatjuk meg, a tempomatot pedig babrálhatjuk egy bajuszkapcsolóval alul. Ami szintén egy elég kőkori darab, mert itt nem azt lehet beállítani, hogy milyen sebességet tartson, hanem azt, hogy mi legyen a limit, amit nem lép át, aztán az embernek kell taposnia a gázt kissé és úgy valóban fix a tempó. Ha kicsit jobban tapossuk, akkor viszont úgy gondolja, hogy ez direkt van és hagyja átlépni a beállított határt. Ezt tehát egy úgynevezett limiter, noha az volt ráírva a gombra és a kijelzőre is, hogy tempomat.

A középkonzoli kijelző körül sok gomb nincs, konkrétan kettőt fogunk találni. A felsővel be lehet kapcsolni a zenét (vagy a rádiót) és lehet tekerni a hangerőt, az alsóval mindig egy szinttel vissza tudunk lépni és haladhatunk a menüben. Olyan nagyon sokat nem fogunk haladni, mert a menü roppant triviális és egyszerű. Alapból egy orbitális méretű digitális órát fogunk látni, ha elkezdjük izgatni az alsó potmétert, akkor fogunk a tényleges menübe jutni, aminek a grafikai megvalósítása olyan, mintha az unokaöcsémre bízták volna, aki most töltötte be a hármat. Van öt menüpont, ezek különböző színű és méretű, valamint teljesen véletlenszerűen elhelyezett téglalapokban ülnek. Fekete háttér előtt. Az biztos, hogy itt eltévedni nem fogunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés