A nagy fotós és videós teszt (2018)

Nyolc csúcstelefon mérettetik meg mozgó és állóképes összehasonlításunkban, ezúttal pedig a Kedves Olvasók szavazhatnak, melyik tetszik nekik a legjobban.

Hirdetés

Széles látószög és teleobjektív

Pár éve ritkaságszámba ment a dupla hátlapi kamera, ma viszont már a szimpla a kivétel (Pixel 2 XL), és kameratrió is létezik (P20 Pro). A OnePlus 6 másodkamerája a portrémódhoz passzol, az Xperia XZ2-é monokróm felvételt készít (katt), a G7 ThinQ-é pedig széles látószögűt. Négy versenyző maradt, amelyik teleobjektíves lencsét vet be, így a normál viszonylatában 2x-es (Note9, iPhone X, U12+) vagy 3x-os optikai zoomra alkalmas (P20 Pro). A G7 nagylátószögű és a teleobjektíves felvételek mellett az első példa tartalmazza a G7, a OnePlus 6, a Pixel 2 XL, és XZ2 Premium digitális zoomképeit is, hogy kiderüljön, mekkora előny az optikai nagyítás.

LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ széles látószög [+]

LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ digitális zoom [+]

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note9 teleobjektív [+]

Apple iPhone X
Apple iPhone X teleobjektív [+]

OnePlus 6
OnePlus 6 digitális zoom [+]

Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro teleobjektív [+]

Google Pixel 2 XL
Google Pixel 2 XL digitális zoom [+]

HTC U12+
HTC U12+ teleobjektív [+]

Sony Xperia XZ2 Premium
Sony Xperia XZ2 Premium digitális zoom [+]

A G7 ThinQ széles látószögű lencséje egyedi a versenyzők között, és kifejezetten praktikus, ám a feldolgozás csak ráerősít a főkamera hibáira. Meglehetősen festményszerű a legtöbb részlet, kiváltképp a fák a háttérben, és később kiderül, hogy ez mennyire az algoritmus, és nem az optikai hibája. Az is nyilvánvaló a G7, a OnePlus, a Pixel és a Sony digitális zoomfelvételeit elnézve, hogy hatalmas előny a teleobjektíves másodkamera. A P20 Pro nem kérdez: 8 megapixeles segédkamerája (ami 10 megapixelen rögzít) 3x-os optikai nagyítást kínál, hihetetlenül sok részlettel, így még a fémkémény spirálszerű sávozódása is jól látszik.

Az ezüstérem a Note9-é, meglehetősen részletes lombozattal a háttérben, míg szorosan mögötte az U12+ következik, bár meglepően fakó színekkel. De még a negyedik helyezett iPhone X telés kamerája is sokkal több részletet rögzít a digitálisan dolgozó társaknál, csak picit sok a zajmentesítés. A másodkamerák egyébként láthatóan gyengébb dinamikával rendelkeznek, és a többelemes feldolgozás sem tud a kiégett részleteken kompenzálni, az iPhone ráadásul kissé, a P20 Pro pedig eléggé túlexponált. A Note9 némileg sárgás, a P20 Pro pedig eléggé zöldes színegyensúlyt választott, ezen a fronton tehát lehetne még finomítani.

LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ széles látószög [+]

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note9 teleobjektív [+]

Apple iPhone X
Apple iPhone X teleobjektív [+]

Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro teleobjektív [+]

HTC U12+
HTC U12+ [+]

Részletességben a szobabelsős kört is a P20 Pro nyeri, előnyösebb képfeldolgozásával pedig az iPhone a Note és az U12+ fölé kerekedik. Az iPhone mondjuk picit túlexponált, így jobbra hangsúlyosabbak a kiégett részek, ugyanakkor több látszik az üvegekből balra. Akárhogy is nézzük: nappal annyira praktikus a teleobjektíves másodkamera, hogy minden csúcskészülék esetében kötelezővé tennénk, amúgy meg harmadikként a széles látószögű is felkerülhetne, és akkor minden le van fedve. Naplemente után viszont, egy-egy nagyon jól megvilágított esetet leszámítva az összes versenyző inkább a főkamerával és digitális nagyítással készíti a zoomfelvételeket, ezért a következő oldalon csak az elsődleges kamerát vetjük be.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Okostelefonos kamerateszt (2016)

    Kilenc mobil száll versenybe a legjobb okostelefonos kamera címéért. Vajon a nagy nevek szoros csatáját hozza az összecsapás, vagy fű alatt kúszik be a győztes?

  • A nagy mobilos kamerateszt 2014 derekán

    Ismét összehasonlítottuk az elérhető legjobb kamerás okostelefonokat: Galaxy S5 és K Zoom, iPhone 5s, Lumia 1020, Xperia Z2.

Hirdetés