H​irdet​és​

2017. november 25., szombat

Gyorskeresés

(#201) tomp válasza Beni2360 (#200) üzenetére

tomp
(PH! kedvence)

Én! :DDD
Néha a 4db távirányító + a boxhoz vett egér látványa kiakaszt. :DDD

Ha jól értem akkor m2ts-nél a menüben nincsen több hangsáv/felirat de a dedikált audio/felirat gombbal lehet választani?

(#202) Beni2360 válasza tomp (#201) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Én nem szoktam nézni a mappából az m2ts fájlokat. Itt vakai felvetette, hogy nem ok a lejátszás neki akadozik és nem tud hangsávot váltani. Na most be frissítés után betallóztam egy m2ts fájlt és elindítottam. Nekem akadás nélkül vitte és a hang és Fi keresésénél feljöttek a hang és fi. lehetőségek de nem volt nevesítve, csak sorszám és audió volt látható. Ez így körülményes amikor le lehet játszani másképpen.
Hol van dedikált gomb erre? Gondolom hozzá társítással a num.bill-hez keymap editorral? A K1 pluson meg van csinálva, itt még nem.
A külső lejátszónál is lehet gombot hozzá rendelni?

[ Szerkesztve ]

Béni ---Bluboo Xtouch -- LG-50LB671V - EPSON EH-TW5210 - ONKYO TX-NR545 - Zyxel NSA325 v2 - K1 plus - Mini MX-G - ZIDOO X8 - MECOOL BB2 PRO- bluetooth

(#203) tomp válasza Beni2360 (#202) üzenetére

tomp
(PH! kedvence)

Holnap megnézem változott e az m2ts vagy nem.
Ami feltűnt, hogy csak h264-nél nem szereti a rendszer a nem 2160p-s méretet. Azaz ha le van vágva a fekete sáv ezáltal más a függőleges felbontás szaggat a kép. Ha 2160p akkor tökéletes. H265-nél meg lehet vágni a képet, nem okoz gondot.
Dedikált gomb: piros/zöld páros. Shortcut Key appban beállítod, hogy mit csináljon.
Nálam a piros elindítja a BubbleUPnP appot, a zöld elindítja a HDMI felvételt.
Apropó HDMI felvétel: 50i-s tartalom eddig remegett a tv-n. Most már jó. HDCP miatt a zidoo fórumon lévő verzióval frissíteni kell és tökéletesen megy. AC-s wifit már nem dobja el hdmi bemenet használatkor.
Ez az X8 egyre jobb! :)

(#204) Beni2360 válasza tomp (#203) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Ami feltűnt, hogy csak h264-nél nem szereti a rendszer a nem 2160p-s méretet. Azaz ha le van vágva a fekete sáv ezáltal más a függőleges felbontás szaggat a kép. Ha 2160p akkor tökéletes. H265-nél meg lehet vágni a képet, nem okoz gondot. - Hát ebből sok mindent nem értettem. - nem szereti a rendszer a nem 2160p-s méretet - pontosan mire gondolsz? Vagyis melyik méretre gondolsz?
Azaz ha le van vágva a fekete sáv - hol vágják le a fekete sávot? Még ilyen BD filmmel nem találkoztam.
Dedikált gomb: piros/zöld páros. - persze már el is felejtettem. nekem is be van állítva de nem használom.
Ez az X8 egyre jobb! - egyet értünk.

[ Szerkesztve ]

Béni ---Bluboo Xtouch -- LG-50LB671V - EPSON EH-TW5210 - ONKYO TX-NR545 - Zyxel NSA325 v2 - K1 plus - Mini MX-G - ZIDOO X8 - MECOOL BB2 PRO- bluetooth

(#205) tomp válasza Beni2360 (#204) üzenetére

tomp
(PH! kedvence)

Amelyik h264 szaggat nálam annak a felbontása nem 3840x2160 hanem 3840x1600 mert alul+felül le lett vágva a fekete sáv. BD iso-nál nem fogsz találkozni ezzel mert a gyári lemezen(és iso-n) a film képébe bele van kódolva a fekete sáv is mint kép.
Mkv-n viszont ezeket le szokták vágni.

Ami még feltűnt de ahogyan olvasom ez korábban is így volt: ha a hdmi bemeneten van kábel akkor nincs a kimeneten CEC! Ha kihúzom a bemenő kábelt akkor pár mp elteltével újra látja a tv a boxot mint CEC eszköz.

(#206) sazo válasza tomp (#205) üzenetére

sazo
(kvázi-tag)

Tegnap este már megint nem indult a "külső" médialejátszó. Láttam, korábban Te is ezt jelezted. Azóta OK? Tulajdonképpen elégedett vagyok a ZMBC-vel, de többen azt írták, hogy a "külső"-nek szebb a képe.

Üdv:

Z

(#207) djnice válasza sazo (#206) üzenetére

djnice
(őstag)

Csak érzéki csalódás. Hdmi capture-el bizonyítva hogy semmi különbség a külső és a belső lejátszó képe között.

(#208) Beni2360 válasza tomp (#205) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Már kutattam a filmeket mire észre vettem, hogy te a 4K filmekről beszélsz.
Na azért még nem teljes ezeknél a 4K és még messze vagyunk a valós 4k teljes filmektől.
Részemről ez az egy film volt amit megnéztem és hiba nélkül.
Total recall.2012
CODEC: AVC High@L5.1 /MKV/
FRAMERATE.........: 23.976 fps
Overall BiTRATE...: 30,0 Mbps
RESOLUTION........: 3840x1606
ASPECT RATIO......: 2,40:1
BD-Java...........: -
AUDIO.............: English TrueHD, Hungarian ac3 384

De ha adsz egy mintát amit letelhetőek tesztelés végett megköszönöm. Akár priviben is jöhet.

(#209) sazo

sazo
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Továbbra is fennáll a "külső" médialejátszó hívási hiba a ZDMC-ből. ZDMC uninstall és install után működik, de ki- és bekapcsolás után nem. Minden ötletet szívesen veszek.

A másik

A mediaplayert közvetlenül megnyitva - nem Kodin keresztül - a számítógépre csatlakoztatott merevlemez esetén felhasználónevet és jelszót kér. Kodi nem. Mi lehet az oka?

Üdv:

Z

(#210) marcellp

marcellp
(újonc)

Egyet nem értem X8 kapcsán, hogy pl. ha 1080p vagy 720p MKV (kb. 10GB) filmet néznem a FULLHD-s tv-n, akkor biztosan tökéletes kép és szaggatmentes lesz a lejátszás?

I'm deaf, sorry is spelling mistakes. I have new Zidoo 9XS :)

(#211) tomp válasza sazo (#209) üzenetére

tomp
(PH! kedvence)

Én a ZDMC-t már kukáztam. Sok gond volt vele.

A felh/jelszó eset nálam is jelen van. Nem tudok belépni a külső vinyón megosztott mappákba a boxról...

(#212) Beni2360 válasza marcellp (#210) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Erre egyértelmű IGEN a válaszom.
Nálam 1080p 45 GB film is szaggatás mentesen játszható le a saját külső lejátszóval.

(#213) marcellp válasza Beni2360 (#212) üzenetére

marcellp
(újonc)

Köszönöm, akkor megnyugodtam, a rendelésem (X8) már úton van. :)

[ Szerkesztve ]

(#214) Beni2360 válasza marcellp (#213) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Üdv a csapatban.
------------------------------------------------
Kicsi Angol tudást igényel mert nincs minden fordítva. Ezt azért szóvá lehetne tenni a cégnél.(nem neked szólt)

[ Szerkesztve ]

(#215) marcellp válasza Beni2360 (#214) üzenetére

marcellp
(újonc)

English language is no problem, i can read it! :K

(#216) tomp

tomp
(PH! kedvence)

2napig volt kikapcsolva a box. Nem kapcsolt be 2napig. Ma egyfolytában bekapcsolt. Hajnalban munkába készülve bekapcsolt pedig nem volt semmi sem bekapcsolva. Kikapcsoltam. Hazaérek: be van kapcsolva. :DDD
Újraindítottam a boxot és kikapcsoltam. Kb negyed órája van standby állapotban. Lehet nem szereti a hosszú kikapcsolást és bugos lesz. :DDD

(#217) T_Stark válasza tomp (#216) üzenetére

T_Stark
(őstag)

Én nem tapasztaltam ilyet, pedig hétköznapokon szinte mindig ki van kacsolva.

(#218) Beni2360 válasza tomp (#216) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Én sem tapasztaltam ilyet.
Tudtam én, hogy nem szabad idegen CsECshez nyúlni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#219) Beni2360 válasza marcellp (#215) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Gut für Dich. :K

(#220) sazo válasza sazo (#209) üzenetére

sazo
(kvázi-tag)

Egyre érdekesebb ...

ZDMC-ből a "külső" médialejátszó hívása
- PC-hez csatolt merevlemezeken - működik
- Zyxel NAS520 - működik
- Zyxel NSA325 - NEM működik

Nem értem. A NAS-ok alapbeállításon vannak ...

Üdv:

Z

(#221) Beni2360 válasza sazo (#220) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Zyxel NSA325 - NEM működik - tehát nem hívja meg a külső lejátszót.
Milyen kiterjesztésű filmmel próbáltad?
Mert kisebb felbontású és bitrátáu SD filmeknél nem kapcsol át, hanem a KODI indul. Még én sem jöttem rá a miértjére de vannak régi AVI filmjeim amit nem küld át. Valószínű, hogy egy bizonyos minőség alatt nem hívja meg. De ugyan ezen filmet a médiacenterből indítva természetesen lejátssza. :F

(#222) sazo válasza Beni2360 (#221) üzenetére

sazo
(kvázi-tag)

Nincs 720p alatti filmem.
Jól értem? Nálad be van kapcsolva a "külső" médialejátszó és ha a Kodiból indítod a lejátszást és nem indul el a "külső", akkor automatikusan a Kodi játssza le. Nekem nem így van. Indítom a Kodiból, felvillan egy fekete képernyő és visszaáll a Kodira.

Üdv:

Z

(#223) Beni2360 válasza sazo (#222) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

nem indul el a "külső", akkor automatikusan a Kodi játssza le - igen mint fentebb írtam gyengébb minőségű AVI-nál. Más is írta már, hogy SD nem küldi ki. Ezért csináltam próbát és volt amit kiküld volt amit nem, szerintem bitráta függő volt mert a felbontás egyforma volt. A fekete kép után vagy a kodi vagy a külső de elindul valamelyik vissza még nem dobott.

(#224) tomp

tomp
(PH! kedvence)

Úgy tűnik beragadt valami CEC bug mert mostár folyamatosan bekapcsol. Még ma ráfrissítem a 11-es rendszerre a 11-et. Hátha megjavul.

(#225) sazo válasza sazo (#222) üzenetére

sazo
(kvázi-tag)

Talán megvan a hiba ...

Kellett a NAS admin jelszava. Megadtam, azóta működik.

Üdv:

Z

(#226) Beni2360 válasza sazo (#225) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

SMB alatt kellett?
Nálatok a hang kimenet mire van állítva a KODIBAN?
1- and.PCM
2- and.RAW Pass...
3 -and.IEC. pass

[ Szerkesztve ]

(#227) sazo válasza Beni2360 (#226) üzenetére

sazo
(kvázi-tag)

Kellett
Én az Android RAW-ot használom.

Üdv:

Z

(#228) tomp

tomp
(PH! kedvence)

Újra frissítettem a boxot, továbbra is bekapcsol. De egyre jobban a tv-re gyanakodom! Ha kikapcsolom a boxot akkor nem kapcsol be több óra után se. De ha kikapcsolom a tv-t akkor 1 óra elteltével bekapcsol a box. Azóta csinálja amúgy amióta aktív hdmi bemenetnél az "engedélyezés" opcióra mentem a CEC menüben a tv-n.

(#229) Beni2360 válasza tomp (#228) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Azóta csinálja amúgy amióta aktív hdmi bemenetnél az "engedélyezés" opcióra mentem a CEC menüben a tv-n. - Na ezt még egyszer fogalmazd meg mert nem értem. :R
Fent van az a bizonyos app a HDMI bemenet végett? lehet, hogy az zavar be?

(#230) tomp válasza Beni2360 (#229) üzenetére

tomp
(PH! kedvence)

Kép 1
Kép 2
Listánál ott van az engedélyezés opció. Rányomva a tv kiküldi az engedélyezést.
Még nyomozom mi történt, hogy bekapcsol box ha kikapcsolom a tv-t.
Te a módosított hdmi in appra gondolsz? Az csak a bemenethez fér hozzá.

(#231) Beni2360 válasza tomp (#230) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Most mát így értem.
Igen arra gondoltam.
Egyszerre kapcsolod ki a tv és a x8-t? Mivel én ezt az opciót nem használom gőzöm sincs mi lehet.
Keres rá a HM topikban hát ha ott is előfordult.

(#232) LógaGéza válasza tomp (#230) üzenetére

LógaGéza
(PH! addikt)

Nekem semmit nem kellett beállítanom, a TV felismerte, hogy ez egy CEC képes box, kikapcsolom a TV-t, kikapcsol a box, bekapcsolom a TV-t, bekapcsol a box, nincs semmi élesztgetés.
Viszont a CEC implementáció elég ergya, nekem a TV gombjaiból a lejátszásvezérlésen és a nyilakon kívül semmi mást nem ismer fel... Se számgombok, se hangváltás, semmi...

OnePlus 5 - ǝןʇʇǝs ɹǝʌǝu

(#233) Beni2360 válasza LógaGéza (#232) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Viszont a CEC implementáció elég ergya, - na ezért hanyagolom én minden doboznál a CEC-t. nem 100%-s-

(#234) tomtrial

tomtrial
(kvázi-tag)

Sziasztok,

Valaki rendelt már az amazon-ról, pontosabban boLv eladótól? Január 3-án rendeltem egy zidoo X8-at sima postával, amit január 13-ra ígérte első körben. Majd amikor nem jött meg írtam nekik és kaptam a választ, hogy 21.éig megfog érkezni. Még mindig nem jött meg sajna :( Írtam az eladónak, hogy ne utalja vissza a lóvémat hanem gyorspostával adjon fel nekem egy újat.

Kíváncsian várom mit fog válaszolni. Csak azért írtam, hátha más is tőle rendelt és van infója.

Köszi

(#235) Beni2360 válasza tomtrial (#234) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Én a ZIDOO.EU-tól rendeltem és egy nappal a megjelölt idő előtt a karácsonyi mizéria alatt megkaptam.
Egy linket küldenél, hogy rá lássak? Amazon volt a szállító? mert akkor majd ott kell reklamálni. Amint látom holnap már 3 hete volt a rendelés. Biztos, hogy németből küldi? Na majd a link megmutatja.

(#236) tomtrial válasza Beni2360 (#235) üzenetére

tomtrial
(kvázi-tag)

Hali,

Úgy tudom németből jött de lehet nem :( Itt a link: KATT

A rendeléskor is kiírta, hogy 13ára fog megérkezni, ebből gondoltam, hogy nem kínából jön.

[ Szerkesztve ]

(#237) Beni2360 válasza tomtrial (#236) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Verkauf durch BoLv und Versand durch Amazon. - Küldés Amazonon keresztül.
Ezt pedig az Amazon postázta annak már itt kellene lennie. Írj az Amazonnak.
Nem értem miért nem ajánl fel követési lehetőséget ilyen drága vásárlásnál.
Szerintem ezt lenyúlták. :W

[ Szerkesztve ]

(#238) Beni2360 válasza tomtrial (#236) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Esetleg még itt kérjél tanácsot.

(#239) tomp válasza Beni2360 (#237) üzenetére

tomp
(PH! kedvence)

Ha a csomag a német postával jön akkor nincs követés. E hónapban rendeltem a német amazonról de azt már a dhl-el küldték. Ott volt követés. Igaz csak a határig jött velük. Nálunk már a posta hozta... Nem jött meg határidőre. Nézem az oldalon, hogy hol van: "Budapesti csomag és gyorsszolgálati kézbesítési üzem 1. sz. csomagkézbesítő bázis" Oda kellett elmennem érte...

(#240) Beni2360 válasza tomp (#239) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Ha a csomag a német (DHL) postával jön akkor nincs követés. - beszúrtam mert a német posta a DHL. És igen én már rendeltem Németországból és kaptam nyomkövetési számot holott csak 32€ volt a termék ára. Igaz volt szállítási költség is. Az Amazon kockáztat. Úgy látszik a nagy számok törvénye alapján megéri nekik.
E hónapban rendeltem a német amazonról de azt már a dhl-el küldték. - erre fent van a válasz. Nem keverendő a DHL Express futár szolgálattal.
Oda kellett elmennem érte.. - nem kellett csak türelmetlen voltár mert kihozták volna.
Valószínű, hogy az a csomagod DHL Express szállítás volt és ezért került a "Budapesti csomag és gyorsszolgálati kézbesítési üzem 1. sz. csomagkézbesítő bázis"-ra. ha jól emlékszem a Gyáli úton a József Attila lakótelep mellett van. Szoktam látni a nagy DHL táblát az autóból.

(#241) tomp válasza Beni2360 (#240) üzenetére

tomp
(PH! kedvence)

Zidoo-t a "deutsche post" hozta. Az ők logójuk volt a dobozon. A postán vettem át.
E hónapban DHL-es doboz volt. DHL Express felirattal.
Nem, nem hozták volna ki. Bedobtak a postaládámba egy szelvényt(nem postai), hogy előző nap nem vettem át. Pedig egész nap nem mentem sehová azaz ha csengettek volna, át vettem volna.

Amit te mondasz a DHL telep az az elosztó. Tudom, mert munkából hazafelé mellette megyek el a villamoshoz. :D
Ahol átvettem az a "bázis" a Keleti pu. mögött van egy hatalmas posta raktár.

A német posta csak annyiban dhl, hogy megvette a dhl a német postát. "Német Posta DHL csoport" De ettől még külön mennek.

[ Szerkesztve ]

(#242) Beni2360 válasza tomp (#241) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Kicsit elbeszélünk egymás mellett. Kb én is ugyan ezt írtam. Itt van egy részlet a DHL.hu oldalról pontosítás végett.
További információ
A földkerekség több mint 220 országában és territóriumában a DHL a Világ legnagyobb nemzetközi kapcsolatokkal rendelkező vállalata, és szinte korlátlan terjedelemben képes logisztikai megoldásokat nyújtani.

A DHL a Deutsche Post DHL vállalat-csoporthoz tartozik, ami a Világ vezető posta- és logisztika-szolgálatási vállalata és a következő ágatgatokat taralmazza: DHL Express, DHL Parcel, DHL eCommerce, DHL Global Forwarding, DHL Freight és DHL Supply Chain.

[ Szerkesztve ]

(#243) tomp válasza Beni2360 (#242) üzenetére

tomp
(PH! kedvence)

Ez oké. Ha amazon a "deutsche post"-al hozza akkor nem lehet követni. Ha DHL Express-el akkor lehet. Az egy dolog, hogy a deutsche post cucait is a DHL gépei hozza Ferihegyre.
A lényeg hogy tulajdonképpen 1 cég de külön-külön működnek. :)

(#244) tomtrial

tomtrial
(kvázi-tag)

Köszi mindenkinek.

Időközben felvettem az amazonnal a kapcsolatot, visszafizették a teljes vételárat és újra megrendeltem csak most gyors postával. A kellemetlenség miatt az amazon fizeti a gyorspostát. Péntekre ígérte a szállítást.

Remélem meg is lesz.

(#245) tomp válasza tomtrial (#244) üzenetére

tomp
(PH! kedvence)

Reméljük a hétvégén már élvezheted a Zidoo boxot. :)
Van egy gyanúm, hogy itthon veszett el a csomag...

(#246) Beni2360 válasza tomtrial (#244) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Na ez akkor jó hí, és reméljük ez időben itt lesz. :C

(#247) tomp

tomp
(PH! kedvence)

HDMI-ről való felvételnél egy igen bosszantó bug van!
3,65GB-nál nagyobb fájlt nem csinál a box! Ha eléri a méretet, a folytatás már egy "xy_2.mp4" fájlban folytatja de a 2 között kb 5mp elveszik. Felvétel közben nem jelzi, hogy már külön fájlba menti. Nem fájlrendszeri korlát mivel NTFS-ben van a pendrive. Zidoo fórumon többen is jelezték, hogy ketté csapja a felvételt. Legyen a háttértár exFAT vagy NFTS. :W

[ Szerkesztve ]

(#248) Beni2360 válasza tomp (#247) üzenetére

Beni2360
(PH! addikt)

Arról is írnál, hogy ez a 3,65 Gb időben mennyi?
Elképzelhető, hogy ez a szerzői jogok végett van? (5mp szünet)

[ Szerkesztve ]

(#249) tomp válasza Beni2360 (#248) üzenetére

tomp
(PH! kedvence)

1óra 27perc.
6Mbps-el. Gondolom ha emelem a sávszélt akkor csökken az idő.

(#250) B@ldrick

B@ldrick
(fanatikus tag)

Kipróbáltam az Avatar_4k-t wifin nasról és szépen játsza, bár a TV nem az. :B

▌OnePlus 3 • HTC One ▌KAV16 • Eset IS 10 ▌Manjaro 17.0.6 - Gnome • Linux Mint 18.2 - Xfce ▌

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.