Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddsell

    aktív tag

    Ez a legutóbbi S1 active SW frissítés elég botrányos volt.

    Lehet, hogy figyelmeztetett rá, hogy ez fog történni (már nem emlékszem), de minden beállítást alaphelyzetre tett.
    Ennek megfelelően minden egyéni beállítást újra lehetett csinálni.
    Vagyis majdnem mindent. Amíg nem történt meg a Mi Fitness frissítése (kb. 1.5 hétig, ténylegesen most hétvégén) bizonyos dolgokat nem is lehetett beállítani.
    Pl. a sport módokat nem tudtam újrarendezni mindig valami szinkronizációs hibát jelzett (az már csak hab a tortán, hogy azt amit súlyzós edzésre használtam vagy átnevezték vagy totálisan megszűnt).
    Ez a gyors sport indítás 1 lépés előre, egy meg hátra. Aki mindig ugyanazt a sportot indítja annak jó, aki meg nem az lehet rosszabbul járt.
    A pulzusmérés bizonytalanságát én is tapasztaltam, hogy ha konkrét intervallumot adok meg és nem auto-ra állítom (bár nem volt kedvem végigpróbálni vsz. csak az auto maradt használható).
    Nem értem ehhez miért kellett nyúlni, tényleg tökéletes volt, a pulzusmérés nálam soha nem fogyasztotta annyira az akkut, hogy 1 hétig ne bírta volna (sleep advanced monitoring bekapcsolva stb.), most meg úgy tűnik erre próbáltak optimalizálni (de minek).
    Talán sport alatt is kicsit ritkábban mér mostmár és e-miatt lassabban tudja lekövetni a változás mint a Polár mellkaspánt, de ebben nem vagyok biztos.
    A sport leállítást az már valami korábbi frissítésnél szuper lett, nem kell a kijelzőt tapizni elég a felső gombot nyomni hosszabb ideig.

    Ebben a témában már csak a DND módot kellene javítsák nem kell a végén az ébresztés (még szundi mód is van, hogy mellényúlva tíz perc múlva újra ébresszen). Nem tudom ki gondolta a fejlesztőknél, hogy a DND végén ébreszteni kell, ez elég nagy tévedés volt.

    A Xiaomi Pay menübe sem tudtam bemenni a Mi Fitness frissítésig.
    Bár sokáig úgy ítéltem meg nem akarok az órával fizetni, de találtam egy tök jó leírást (https://chinaplanets.com/instructions-how-to-pay-via-xiaomi-watch-s1-active/) és elgondolkodtam, hogy a virtuális kártyám (amin alapból fix 1 Ft a limit) beteszem a Curve mögé (ilyen szinten tudok ebben most megbízni). Azokon a strandokon/wellnesekben ahol nem saját órás fizetési rendszer van esetleg jól jöhet.

    Ami biztosan megjavult a frissítéssel az a hőmérséklet kijelzése, ami beállítás után mindig ment egy darabig aztán leállt (számomra annyira lényegtelen volt, hogy egy idő után észre sem vettem).
    Az órával való telefonálást még mindig nagyon rossz ötletnek tartom, remélem mostmár nem veszi el az autó kihangosítójától a hangot mert ez nagyon zavaró volt (ezt még nem tudom javították-e). Zajos környezetben ez beteg ötlet. Pl. városban e-miatt azt a kezem ami a kormányon van a fülemhez közel kellene tenni (a másik ugye a váltón van).

    #31Predatorr
    Nekem valamivel több mint fél éve van meg én semmit nem raktam rá az üvegre, nem is tervezek. Ez idő alatt lett 1 hajszál karc a közepén, ha úgy tartom látható, de nem zavaró. Nekem az extra áron túl a nagyobb súly miatt sem játszott a zafíros verzió.
    4k-t biztos nem adnék extra védelemért, telefonon is leszoktam róla pedig az többe kerül.

Új hozzászólás Aktív témák