Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jani32

    tag

    Sziasztok!

    Két napja én is használója vagyok a 2S gépnek és eddig nagyon meg vagyok elégedve vele ;)
    Az időkép légszennyezettségi adatainak oly mértékben megfelel a készülék által mért adat, hogy még az is felmerült bennem, hogy valamilyen adatbázisból szedi a viszonyítási alapot :D
    Ugyanis ha pl. a szobában 3-as értéket mér pár óra légtisztítás után, s ilyenkor kereszthuzatot csinálok: kb 1 perc alatt felveszi szinte ugyanazt a PM10 értéket, amit a netes gyakran frissülő oldalon látok. :)

    Ami viszont furcsa a mérőeszköz működésében: ha egy baromi poros rongyot rázok előtte, akkor szinte alig változik az érték. Míg ha akár csak egy gyufát is meggyújtok a közelében, akkor szinte azonnal nagyon magasra ugrik az érték. ;)

    Reményeim szerint mindez annak a jele, hogy az érzékelő tényleg a szabad szemmel nem, vagy alig látható és veszélyes PM10 tartományt méri és nem a jól látható nagy porszemeket és tesztilfoszlányokat.

    Nirvatti: szerintem Mazsi csak arra gondolt, hogy van olyan készülék, ami hatékonyabban érzékeli és szűri a közönséges port, de szó sincs arról, hogy nem véd a por ellen. Két napja használom és a látható szálló szöszök és porszemek aránya drasztikusan csökkent, nem beszélve arról, hogy máris finom szürkés filmréteg alakult ki a szűrőn (szóval én is gyorsan beszerzek egy fenn említett vékony "hepa" szűrőt).

    Érdekelne egyébként engem is, hogy miért jobbak más szűrők a por tekintetében.

    Esetleg azt tudja valaki, hogy lehetséges-e az automata beállítást valahogy átkalibrálni? AZt szeretném, ha már 10-es értéknél kicsit magasabb fordulatra váltana, és 20 felett meg gyorsra.
    Mert jelenleg sajnos az automata funkció tulképp használhatatlan :)

    Köszii

Új hozzászólás Aktív témák