Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haarmaan

    tag

    Sziasztok szeretném ha segítenétek.

    Karácsonyra szeretnék venni egy új generációs konzolt (PS4 vagy XO) még nem döntöttem. Egyenlőre olvasgatom a topikokat , letöltöttem tömörítetlen gameplay videókat (Ryse, Forza 5, Forza Horizon2, Drive Club, Destiny, stb.) és egyre jobban az a véleményem hogy ma már a konzolok teljesítménye másodlagos. Gameplayek alapján mind két gép brutál erős. Számomra grafikában mindkét konzol meggyőző. Tehát nem az alapján fogok dönteni hogy a PS4 papíron erősebb, és van olyan játék amit az Xbox One csak 900p-ben futtat.

    Ami számomra fontos lesz az a további szolgáltatások, stabilitás, garancia és ennek intézése, multimédiás képességek, online rendszer stabilitása, megbízhatósága.
    Több kérdésem volna ezzel kapcsolatban olyanoktól aki próbálta már a két konzolt (PS4, Xbox One)

    1.Korában olvastam hogy a LIve sokkal kiforrottabb, stabilabb, használhatóbb, a PS Network-el szemben, ez ugyanígy van az új generációs konzolokon is vagy jobb lett a PSN?
    2.Valahol olvastam hogy LIVE-on a multi játékhoz a Microsoft biztosítja a szervereket, és a szerverparkot, és a játék kiadok bérleti díjat fizetnek érte a Microsoftnak. A Playstation Networkön nincs ilyen lehetőség. A játék kiadójának kell megoldania a szerver hátteret a multis játékoknál a saját szerverparkjával, vagy máshol bérelt szerverekkel. Pont ezért volt egységesebb jobban működő a Live az online játékoknál. Erre legjobb példa CoD-ok aktuális megjelenése volt. A PS3-as verziónál megjelenés után hetekig használhatatlan volt többször is a Cod multija, miért is? A játék kiadója tudta hogy 2-3 hétig több millióan lesznek online csúcsídőben, viszont utána ez a töredékére esik vissza. Erre a kis időre nem fognak beállítani egy nagy szerverparkot, ezért volt gond a PS3-as verzióknál a megjelenés után és általában később is mert a kiadók spóroltak.
    Ellenben a Microsoftnál tudják hogy esténként hányan lépnek fel a live-ra, és hányan játszanak online. Ezen tömeg igényeinek kiszolgálására létrehoztak egy szerverparkot ami kiszolgálja azt a több millió embert. Ha megjelent egy új játék jelen esetben a Cod aktuális része akkor a megnövekedet igényt egyszerűen ki tudták szolgálni. Mivel nem a játékosok tömege növekedet meg aki csúcsidőben játszik, csak az történt hogy ezen játékosok nagyrésze a Codal játszott ezért csak át kellet csoportosítani a meglévő szerverparkot ezen igények kielégítésére annak fényében hogy hány százalék játszik esténként online a Cod-al.
    Tehát a Microsoftnál folyamatosan az igényekhez lövik be a multis játékok szervereit a saját szerverparkjukból. Míg a PS Network-nál a kiadók általában ezt nem tudják megtenni mivel két -három hétre nem fognak többszörös szerverparkot létrehozni , bérelni. Többnyire belövik a szerver igényeket a megjelenés utáni 2-3 hónapi átlagos igényre és így indították útjára megjelenéskor a játékokat. Pont ezért volt fizetős a Live. Jól tudom ezt hogy így működött a rendszer a Microsoftnál és a Sony-nál ?

    3. Most már a PS4-en is fizetős az online játék, a Sony is átállt erre a rendszerre vagy maradt minden a régiben?

  • haarmaan

    tag

    Vajon lesz a Telekomnál Xbox one még karácsony előtt?
    PS3 PS4 X360 van, egyedül az Xone hiányzik.
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • haarmaan

    tag

    Én is beléptem az Xbox One tulajok táborába, vegyetek fel barátnak
    a gamertagem:

    hun9abor

    Kezdésnek ezeket a játékokat szereztem be: Fifa 15, Forza5, Ryse, Titanfall

    [ Szerkesztve ]

  • haarmaan

    tag

    Xbox one-on nem müködik a hangvezérlés ha location-nek Hungary van beálitva? Vagy csak én rontottam el valamit?

  • haarmaan

    tag

    Az este folyamán én is bátorkodok mindenkit barátnak jelölni aki szerepel az összefoglaló gamertag listáján és még nem vettem fel.

    Az én gamertagem: hun9abor

    Nagyon nem bántam meg hogy a Microsoft konzolját választottam a PS4-el szemben. Előző genben PS3-am volt. A PS3-on folyamatos PSN problémák miatt gondolkodtam hogy a köv. genben a Microsoft konzolját részesítem előnyben. Ahogy mostanában olvasom a PS4-es topikokat, a Sonynál semmi sem változott PSN ügyben. Ezzel szemben a Live egy sokkal kiforrottabb stabilabb rendszer. Az XO egy remek sokoldalú konzol nagyszerű lehetőségekkel funkciókkal, kiemelkedő suportal. Nekem igazán ez számított , nem a konzol nyers ereje és teljesítménye, és hogy 900p-ben vagy 1080p-ben futnak a játékok.

    Negatívum is csak pár dolog van ami nem tetszik:

    - lassú letöltési, és telepítési idők (bár ez is totál random, volt ami nagyon gyorsan lejött és fel instalálta a gép:( Call of Duty Advanced Warfare) és volt ami nagyon lassan teleült fel a lemezről: (Ryse)

    -a kontrollerben mintha lenne egy elszabadult alkatrész vagy csavar, nem tudom hogy ez csak nálam jelentkező egyedi hiba vagy általános?

    A gyári ötszázas vinyó viszont nagyon kevés már most 45%-nál vagyok 6 játék ( Cod Advanced Warfare, Ryse, Titanfall, Forza 5, Batlefield 4, FIFA 15 ) és egy pár Demó van fent a gépen

  • haarmaan

    tag

    Sziasztok, több kérdésem is lenne Xbox One-val kapcsolatban:

    1. Xbox One-ról hogy tudok letörölni egy acountot? Van egy korábbi x360-as acountom is a gépen, már nem használom le szeretném törölni . Az Xbox One-hoz újat csináltam.

    2. Ha a location-t megváltoztatom Magyarról USA-ra az nincs kihatással az addig letöltőt játékokra és mentésekre? Ugyanott tudom folytatni a játékot, felismeri a korábbi mentéseket?

    3. Két acount egy gépen működik úgy hogy az egyiknél a lokáció magyarra van állítva a másikon pedig USA-ra?

    4. Mindig újra kell majd indítani az Xbox One-t ha átjelentkezek másik acountra amelynek más lokáció van beállítva?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés