Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrcodman

    csendes tag

    Sziasztok!
    A problémám nem túl egyedi, de nem boldogulok vele,abszolút "tejfelesszájú" vagyok a hálozati kérdésekben.
    Az eset a következő: a tápom leégette az alaplapom, és kénytelen voltam egy új MSI PM8PM-V alaplapot beszerezni. Összeraktam a gépet, de ekkor jött a meglepetés: a net nem működik. Újra raktam a Vista Home Basicet, felpakoltam a drivereket, a probléma még mindig fenn áll: a "Hálozati, és megosztási központ" "Nem azonosított hálozatként" észleli a gépre kötött Linksys WRT54GC-t. Olvasgattam a fórumot, volt már Vista alatt ilyen probléma, beállítottam az IP címet, átjátrót, stb., frissítettem a drivert (egy vistás driverrel), de még mindig nem jó. Wi-fivel tudok csatlakozni a hálozatra, de kábellel a routerből nem. Megnéztem a parancssor "ipconfig /all"-al a hálozati tulajdonságokat, és itt vettem észre, hogy a hálókártya (VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter) MAC címe a következő: "FF-FF-FF-FF-FF-FF". Ez mit jelent? és valahogy meg lehet változtatni?
    2 évig tudtam netezni ugyanezzel a konfiguráicóval, remélem van valakinek ötlete.
    Előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák