Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mezis

    nagyúr

    válasz smekker #7653 üzenetére

    Üdv.!

    - Először is kihúzod az internetcsatlakozást a WiFi routeredből.
    - Vezetékkel csatlakozol a WiFi routered egyik LAN portjához. (Szerencsés, ha egy második PC-ről.)
    - A dokumentációban leírt módon bejelentkezel a WiFi routeredhez (átjáró, DNS).
    - Szépen sorjában végigmész a beállítási pontokon, különös figyelemmel arra, hogy lehetőség szerint csak vezetékről maradjon bejelentkezési lehetőség.
    - A WiFi még lekapcsolva (ha van rá mód).
    - Vezetékesről ellenőrzöd az internet működését. Internetkapcsolat ismét megszakítva.
    - Nekilátsz a WiFi hálózatod felépítéséhez: Routeren és PC-n ugyanazokat a titkosítási módokat és kulcsokat kell beállítani (lehetőség szerint WPA, WPA2).
    - Routeren a WiFi-t ON-ba.

    Ha még mindíg tudsz csatlakozni a laptopról is a WiFi routeredhez, akkor jöhet vissza az internetkapcsolat.

    Ha ezt a hosszú esetleg küzdelmes procedúrát nem vállalod, megpróbálhatod, hátha van a készülék alján egy gyári titkos kulcs.

    [I]Ma kötötték be a t-kábel 8/1-es internetet. Működik is szépen, de mivel szeretném laptopon is használni, vettem most egy TP-LINK WR340 GD típusú wifi routert.
    A netet beledugtam a routerbe, laptopról tudok is csatlakozni rá.

    A probélma az, hogy a net az nem megy, pedig végigcsináltam mozillán keresztül egy quick setup-ot, ahogy a leírásban volt. A laptopomnak beállítottam egy ip címet + beírtam a routerét is (192.168.1.1). Vajon mi lehet a gond?

    + Jelszót hogyan tudok rá tenni?[/I]

    [ Szerkesztve ]

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák