Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zebu

    addikt

    Sziasztok!

    Egy ideje már görcsölök a wifimmel...
    Adott egy Asus WL-500gp [link] a legújabb Oleg firmware-rel. Ehhez vásároltam egy Asus WL-138gE [link] kártyát.

    A router a földszinten van és kábellel egyik cimborám csatlakozik hozzá. (Itt jön be az kábelnetes csonk + modem). Én az emeleten vagyok a gépemben a PCI kártyával.

    A 2 készülék kb egymás alatt van egy főfal mellett.

    Eddig XP-t használtam és tök instabil volt a jelem.... Volt olyan, hogy kb 1 óráig nem tudtam csatlakozni a routerhez. Radio ON/OFF nyomkodás után egyszercsak megtalálta....

    Ezután jött egy Vista telepítés.... Itt is ugyanez volt a szitu. Na megelégeltem, gondoltam veszek egy erősebb antennát. Lecsavartam a gyárit és tettem rá egy TP-LINK [link] cuccot. Hezitáltam, hogy panelsugárzó legyen, vagy sem, de gondoltam először ezzel az olcsóbbal próbálkozom. Azért az 5dBi csak jobb, mint a gyári 2dBi.

    Félsiker lett a dologból. Most van jelem, viszont a pingek folyamatosan elvesznek. Szakad, instabil....

    Kipróbáltam, hogy kinyomtam a WPA titkosítást, csak MAC szűrést csináltam és nyitott a hálózatom, mert azt olvastam így erősebb lehet. Hát ez sem segített sokat.

    Mit javasolnátok mit próbáljak meg?

    Jah és mindehhez hozzátartozik, hogy van egy Dell D630 laptopom, annak a Wifije tökéletesen megy mindenhol a házban, csak ezzel szopok.........

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák