Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t181

    senior tag

    Sziasztok!

    Ma vettem egy ASUS RT-AC65P routert, ami a szolgáltatótól kapott Huawei HG8245H után van kötve, a kettő közül az utóbbi csak AP-ként üzemel, tehát mindent az ASUS csinál.
    A router és az eszközeim között kb 10 méter van + egy fal.

    A céges Dell notebookomon (Intel AC 8265) ~270 a le- és ~90 Mbps a feltöltési sebesség (mindkét érték kb azonnal beáll és végig stabil) 5GHz-es hálózaton, ami nagyjából stimmel is, 300/100-ért fizetek.

    A OnePlus 3 telóm néha átugrik a 2.4GHz-es hálózatra, kb 70/100-at mérek. 2.4-en 25/45 körül jönnek-mennek az adatok, de ez különösebben nem érdekel.

    Az asztali gépembe egy Samsung USB Wifi stick van dugva, régebben ezt lehetett külön megvenni azokhoz a TV-khez, amikben nem volt Wifi. Az 5GHz-es kapcsolatot tartja, de sajnos kb 30-60/90-eket mérek vele. A letöltés végig ingadozik, a feltöltés viszont kiugrik 180 körülre, és szépen lassan beáll 85-90 köré.

    Gondolom a körülöttem lévő routerek és a falak/távolság sem segítik a PC-m helyzetét, de mivel a notebookomon végig stabil értékek mérhetők, ezért talán van remény.

    A sticket valószínűleg jó messzire kellene hajítanom és venni helyette mást, de mit? Egy jobb usb stick-et, vagy PCIe foglalatba egy wifi kártyát?
    Egy Asrock B450 Pro4 alaplapom van, a videokártyán kívül nincs más PCIe eszközöm.

    Szerk.: talán a legfontosabbat elfelejtettem kipróbálni. Bedugtam a céges gépembe a wifit sticket, és így is mértem egyet. Az eredmény ugyanaz lett, mint PC-be dugva. Ezután odaballagtam a notebokkal a router-hez, itt már valamivel jobb lett a helyzet, 150/85, de ez sem annyira jó.

    [ Szerkesztve ]

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

Új hozzászólás Aktív témák