Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz manitu666 #558 üzenetére

    ''Ha station structure-re állítom, akkor meg kell adni egy mac-címet''
    De miért? MAC-címet egy station-módba állított routernél megadni szerintem nem sok okból lehet, csakis a MAC-szűrés miatt. Ha az nálad ki van kapcsolva, akkor felesleges (station-ként amúgy sincs olyan sok értelme szűrni az AP-k MAC-címeit, fordítva igen). Ha pedig a szolgáltató AP-ján van beállítva a szűrés - ami elég valószínű -, akkor neked a wireless MAC-cloning mezőbe kell megadnod egy olyan MAC-címet, amelyet a szolgáltató regisztrált. Csakhogy: alap firmware-rel felvértezett routerek szerintem nem nagyon támogatják a wlan MAC-klónzást, másrészt a szolgáltatóhoz csak úgy tudsz (tudnál) így belépni, ha ismersz egy olyan MAC-címet, amely nála felhasználó kliensként regisztrálva van. Ha pedig ez igaz, és te nem vagy felhasználó, akkor az minimum illegális.
    #562: Pedig ez szerintem is így van, ill. nálunk is így működik: két AP van WDS-kapcsolatban, egymás címei megadva a wds-kapcsolatnál, ill. a másodlagos (''slave'') AP alapértelmezett átjárójaként az első (a netmegosztó) router IP-je van megadva. A WDS nem megy másképp. Arról a bizonyos ''egyszerű repeater''-módról (WDS-nélkül) meg sajna nincs több infóm, de ezek szerint nem is túl sok eszköz / firmware támogatja.

Új hozzászólás Aktív témák