Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka95

    őstag

    válasz woodworm #54899 üzenetére

    A wifimre voltam kíváncsi. Torrenttel lemértem (sok seeder). Max ~10MB/s ami meg is felel a speedtesten mért 85Mbps-al.

    Tehát a Speedtest reális értéket mutat, szerintem. A Fing meg hát csak egy fing. Az hogy egy távoli szerver elérését útközben mi lassítja az szinte megmondhatatlan. A Fing bármilyen távoli szerverrel mérheti a sebességet, az nem a wifimtől függ. Akár túlterheléses támadás alatt lévő szerverre is kapcsolhat. Ennél fogva a Fing mérése hülyeség, vagy tévedek?
    Egy felhasználó, nem random szerverek elérési sebességét szeretné lemérni, hanem a maximumot kisajtolni, hogy megtudja a wifije max sebességét.

    Úgyis az IT nagyvállalatok (közösségi médiák, játék kiadók kliensei: steam stb), népszerű magyar és külföldi hírportálok szervereire kapcsolódik egy átlagfelhasználó. Egy átlag user pedig mást nem is használ. Ha igen, azt ritkán, és az sem gond ha azt épp nem max sávszélességgel.
    Nem értem a Finggel mire jó egy ilyen random szerverrel való sebességmérés. Nem mutat meg semmit, csak azt hogy hát te épp most egy ilyen lassúra csatlakoztál, wáó :DDD
    És még az embert is össezavarja.

    Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Új hozzászólás Aktív témák