Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ticzi01

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni az alábbiban.

    Van egy irodaház ahol van egy 3G router. A router természetesen titkosítva van és be van állítva rajta a mac szűrés is.
    Az internetet át kell vinnünk az épület más pontjára, de konkrétan sajnos nincs mód közvetlenül a routerből kábel segítségével.

    Amit próbáltam, vettem egy routert ami tudja az access point és repeater funkciót is.
    Be is állítottam a repeatert, és persze nem működött, hogy is menne, mivel csupán egy jelerősítőről van szó és a "fő" routertől kapná az IP címét, de mivel van mac szűrés ez nem valósulhat meg.

    A "fő" routerben be van állítva a másik router/repeater/ap mac címe.
    Ugyanakkor a struktúra úgy lett felépítve, hogy az új routertől kábelen menne el az Internetes hálózat az irodaház egy távolabbi sarkára, ahol egy újabb immáron 3. router wan portjára csatlakozna fel. De ez nem is érdekes annyira.

    Amire feltétlenöl szükségünk lenne tehát összegzésül:

    Adott egy router mac szűréssel adott egy új router aminek a mac címe fel van véve a fő router címlistájába.
    Az új router wifin csatlakozna rá az eredeti eszközre, és kábelen továbbítaná egy 3. eszközhöz.
    Mindezt úgy szeretném kivitelezni, hogy a 3. eszköz adja a rá csatlakozók számára az IP címet.

    A fő routeren nincs mód mindenkinek a mac címét beállítani a gyakori változások miatt.

    A fő routerre bejelentkezett új routerünk wifin venné a netet, továbbítaná, de a fő router felé úgy nézne ki mintha csupán a beállított mac router használná a hálózatát.

    Remélem érthető voltam, és tudtok segíteni,

Új hozzászólás Aktív témák