Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kecz

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #46989 üzenetére

    Egész hétvégén nem volt semmi probléma a hálózattal és az internettel sem. Szombaton csak én voltam itthon. Szinte non-stop youtube-oztam, facebookoztam, online játszottam, filmet néztem hálózaton keresztül, párhuzamosan több készülékkel, de csak a sajátjaimmal (pc, laptopom, androidos teló). Vasárnap még 2 eszköz bent volt a képben, itt sem volt fennakadás. Tegnap már az összes eszköz be volt kapcsolva, a DHCP az összesnek osztott IP-t és nem volt szakadás. Mondjuk itt hozzá tartozik a történethez, hogy a laptopomba nem jelentkeztem be, csak bekapcsoltam, aztán úgy hagytam. Így semmi nem futott rajta. Nem volt szakadás sem a repeateren, sem a wifis modemen. Ma viszont eleve kevesebb eszköz volt délután bekapcsolva (pc, 2 droidos teló, meg barátnőm laptopja) plusz még a repeater ugye non-stop. Addig nem volt semmi gond, amíg lakótárs haza nem jött és csatlakozott a hálózatra. Pontosabban egy darabig rendben volt, aztán eszméletlenül belassult a netezés minden eszközön. Az IP címeket ki tudta osztani a wifi modem, minden eszközt aktívnak lát. A lakótárs a repeaterre kapcsolódik, de ő is kapott IP-ket. Speedtesten viszont tökéletes a net sebességmérése. A facebook pl a pc-n (ethernettel csatlakozik a modemhez) évekig tölti, ha görgetek lefelé és a chat is megszakadozik.
    Elnézést a szöveg tördeletlenségéért, de telefonról írok.
    Mit javasoltok, mivel teszteljem az eszközöket, hogy mi lehet a gond ilyenkor?
    (Sajnos nem vagyok nagy hálózati szakember, de egy kis segítséggel és google-özéssel remélem sikerül a végére járni az esetnek.)
    A segítségeket előre is köszönöm. :)

Új hozzászólás Aktív témák