Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karesz501

    senior tag

    Sziasztok

    Teljesen alap szintű számtech ismeretekkel rendelkezem, de költözés miatt most meg kéne oldjak egy problémát...

    Telekom kábelen jön az internet és az IPTV, amit a lakás egy bizonyos pontján elhelyezett telekomos Sagem modem+wifi router szór szét. Egész jól működik, de a nappaliban, ami egy különálló rész, szórványos a wifi jel, és ha mozog az eszköz (telefon, ipad) akkor el is veszti. Ide egyébként a modemtől jön egy UTC kábel ami az IPTV-t hozza tovább és a beltéri egységbe csatlakozik.

    Olyan megoldásra lenne szükségem a nappaliban, ami:
    -elosztja a bejövő LAN jelet --> rá tudok kötni egy játékkonzolt és egy PC-t is plusszban a TV mellé
    -felerősíti a meglévő wifi jelet és stabilabb elérést biztosít a mobil eszközök számára

    Nem szeretnék egy másik wifi hálózatot a nappaliba, a meglévő jelet kéne erősíteni, stabilabbá tenni ha lehet. Ezért egy sima wifi routert el is vettettem mint ötlet (meg kb azt tudom, hogy micsoda és alap szinten be tudom állítani....). Jó lehet az is ha egy switch-el osztom a LAN-t és egy külön eszközzel erősítem a wifi jelet, de az mi legyen?

    Remélem érthető volt amit virágnyelven írtam, egy öregedő felhasználó vagyok aki nehezen halad már az IT világával....

    Köszönöm előre is a válaszokat :)

    Life is no picnic!

Új hozzászólás Aktív témák