Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Smktrooper

    senior tag

    Reggeli mese:

    Volt egy nem kicsit idegesítő VGA driver leállásos hibám. (NV GTX650TI OC rev1.0)
    A hiba abban merült ki, hogy valami memória területre hivatkozott amit nem ért el.
    Gondoltam az órajelek visszavételével megoldom a problémát, meg utána vissza az eredetire (volt, hogy ez megoldotta), napokkal később előjött megint. :(

    Jo akkor az egyik driver leállás után ujra inditottam a masinát, és a kezdő logo screen odafagyott se előre se hátra. :(((

    Jó akkor már azt hittem, hogy idáig éltek a ramok 40%-os tuning mellet. De nem. Nem ez volt a hiba. :B

    Jó akkor vissza az alapokhoz.:
    Alaplapig vissza bontottam mindent. Majd újra összeszereltem az egészet. Változás nuku. Jó akkor kiveszem a CPU-t is, az előbb ez kimaradt, csere proci.
    3 automatikus ujraindulás után bejött a BIOS BACKUP betöltő screenshot. :C

    Kezdetnek nem is rossz....

    Nekem itt már gyanus volt, hogy a bios tű éles képet adott, semmi zavar... :C

    Jó akkor vissza a proci. Tuning beállitások vissza(windows még nem volt indithato állapotban ott pihent a winjon, mert nem az operációs rendszer cseréje volt az első ami eszembe jutott) :P

    Jó akkor vissza rakom a WIFI kártyát, ami sajnos csak a VGA feletti pcie slotba tud belemenni. :(((

    Windows elindul, de a satnya wifi jel gyanura adott okot, hogy valami nem stimmel megint.
    Jobban megnéztem már már nagyitóval a gépházat és észre vettem, hogy a VGA dsubja amikor beteszem a házba elnyomja a keretet kb 2-3mm-ert, ezért a fémszerkezet deformálódott majd amikor fölé akarom beletenni a WIFIT az már nem megy bele rendesen a pcie sínbe és az említett driver leállást okozza a VGA nál. Ugyanis amikor vissza igazgatom a WIFI kártyát az szépen kimozgatja a VGA-t. :W

    Tehát a valódi első hiba az az alaplapi chip pcie vezérlőjével volt, ami ugyebár minden komponensel kapcsolatban áll.
    A lényeg, hogy miután ujra befixáltam "oda hegesztettem" azóta megint minden faja, és még awindózt se kellett ujra rakni.

    Az egészben a vicc, hogy szállítás közben történt az eredeti elváltozás mikor LAN partyra mentem így vissza követve az eseményeket, TEHÁT hiába van hiper szuper alkatrésze az embernek, ha szar anyagból gyártották a házat és a VGA gyártók is követnek el figyelmetlenséget. :W

    [ Szerkesztve ]

    Reboot

Új hozzászólás Aktív témák