Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xXxian

    senior tag

    válasz Gubek-Einste #40904 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Szerintem tudod mire gondolok, a kis wifi piktogram a w7 tálcáján.

    De igazad van, legyünk szakszerűek, inSSIDer is az ASUS-t hozza ki legerősebb jelként.

    Viszont egy érdekesség; az N53 setupjában azt látom van az "asus" meg az "asus_5G" hálózat. Samu TV-k ugyanezt látják, viszont a notebook asus-t meg asus2-t lát. Nem tudom miért...talán duplikáltan látja a 2,4GHz-es hálót?

    UPC és Asus router közel van egymáshoz (egy kb. 60 centis kábel köti össze őket). Tégla ill. gipszkaton falak vannak.

    Azt hittem a wifi úgy működik, hogy mindig a legerősebb hálózathoz kapcsolódik mint a mobilok a legerősebb jelet szolgáltató átjátszókhoz. Lehet beállítani preferenciát W7, WP ill. android esetében?

    HGW az a "Home Gateway"? Nem tudom ki lehet-e kapcsolni egyáltalán...utánanézek. Ez a UPC doboz úgy néz ki egyébként, hogy nics egy kitüntetett UTP portja egy másik router részére, hanem 4 (a jelek szerint) egyenrangú van. Az 1. számút kábeleztem össze az N53 WAN portjával, remélem ezt jól csináltam. Az emelet problémájára megoldás lehet, hogy lent marad a UPC router, s az emeleten helyezem el az N53-at?

    Jut eszembe; ha maradunk a vezetékeknék, célszerőbb azokat az N53 helyett egyből a UPC routerbe dugni (amennyiben egymás közelében marad a 2 készülék)?

    Köszi,
    K

    [ Szerkesztve ]

    Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Új hozzászólás Aktív témák