Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t.benedek

    tag

    Sziasztok,

    Szeretnék segítséget kérni.

    Asztaligéphez használok Asus USB N14-et. A router egy tp--link 1043ND v1 kb 20m-re van, de 2 fal is útban van neki így a jel nem túl rózsás. A probléma az hogy terhelés alatt bezuhan a link speed a router és az adapter között (300mbps nyugalmi állapotban, 5-30mbps ha bármilyen terhelés van rajta), ami azért fura, mert más eszközzel nem produkál ilyet a router. Ha közelebb van a router és az adapter akkor sincs ilyen hiba. Kábelezés sajnos nem megoldható.
    A kérdés, hogy mivel járnék jobban: venni egy routert (1043ND v2-re gondoltam) és betenni repeaternek (sajnos ez is csak wireless módban tudna kapcsolódni a mostani routerhez, nincs lehetőségem kábelezni), vagy venni egy Asus PCE-AC68-at? Erősebb-e utóbbi annyival az USB N14-nél, hogy érdemes legyen ennyit rákölteni? (tudom, hogy az AC-t nem fogom tudni kihasználni, de jelenleg nekem olyan megoldásra lenne szükségem ami képes megtartani stabilan ~80Mbps kapcsolatot a routerrel. Ugyanezt tudja a dell e6220am belső antennával ugyanott ahol az USB N14 akadozik.)
    Powerline adaptert próbáltam, de azon alig ment át 25Mbps letöltési sebesség, hiába volt 80mbps körül a linkspeed. :))

    Előre is köszi a segíséget.

Új hozzászólás Aktív témák