Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • n000rbi

    senior tag

    Sziasztok,

    a sötétben tapogatózok, így a segítséteket kérem.

    Az utóbbi napokban fogja magát a 60mbit-es kábelnetem és egyszerűen szétkapcsol, tracert www.google.com-ra azt írja, hogy nem tudja a hostnevet feloldani. Kipróbáltam google dns-sel, ugyanúgy elszállt pár órával később. A router egy-egy ilyen leállásnál semmilyen hibát nem ír a logban (Asus RTN18U, gyári fw), a modemen is minden led világít, ahogy kell. Annyi változott a rendszeremben az utóbbi napokban, hogy bekerült egy Eaton Protection Station 800, amin keresztül megy a vonal: modem->ups->router, valamint a router és modem is backup aljzaton vannak. Tanácstalan vagyok, próbáltam már a ups-t kiiktatva, routert kiiktatva, de van hogy meggondolja magát és elszáll ugyanúgy. Invitellel ma beszéltem, most épp minden oké, ezért néznek rám értetlenül, de elvileg kiküldenek egy szerelőt, csak nem tudom ő mit fog csinálni, ha nem épp akkor hal le megint az egész.
    A ups csak nem okozhatja, nem? (igazából egy telefonkábelt mellékeltek hozzá és a leírásában az áll, hogy telefonvonal vagy adsl internet védelmére van rajta a modem in és network out aljzat) Na meg rajta keresztül is mértem 60mbit/s sebességet, szóval nem hinné, hogy amiatt hal meg...legalábbis remélem.
    Van ötletetek?

Új hozzászólás Aktív témák