Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni, mert már végképp nem boldogulok ezzel a konfigurációval.

    Adott egy alaprendszer:
    Router1: Tp-Link 941ND
    Pc1
    Dongle: Tp-Link 821N (Pc1-nek ad netet)
    Pc2 (laptop saját wifivel)
    Telefonok, stb.

    Bekerült egy Pc3 gép, aminek nincs dongle-ja, kábeles bekötés nem lehetséges, van viszont Router2: Tp-Link 841N

    Nosza Router2 Pc3-ra kábellal rá, és Router2-t beállítottam mint bridge (Router 2-n enable WDS, majd ott "search" Router1 kiválaszt, pass-t megad).

    Beállítások:
    Router1: DHCP ON, ip-mac binding OFF, channel 8
    Router2: DHCP OFF, ip-mac binding OFF, channel 8, bridge mode
    Pc1: dongle-n keresztül, ip automatikus, dns szintén
    Pc2: Router2-n keresztül Router1-re csatlakozva, ip automatikus, dns szintén.

    A probléma az, hogy ez így sehogy sem akar működni.

    Próbáltam fix ip-ket adni, az sem segített, ha Router2 működik, akkor a Dongle nem is hajlandó csatlakozni.
    Volt hogy úgy működött, hogy Pc1 Dongle a Router2-n keresztül csatlakozott wifin, Pc3 szintén, akkor Pc2-n is volt net, aztán így sem működött.
    Volt, hogy fix ip-re állítva működött, aztán nem.
    Volt, hogy az ARP listből törölve az IP-ket csatlakozott minden rendesen (Pc1-Router1; Pc2-Router2-Router1).

    Úgy látom, a dongle talán akkor száll el, ha azonos csatornára állítom a két routert, de ha meg nem azonoson vannak, nem kapcsolódnak, azt veszem észre. Teljesen random, hogy mikor kapcsolódik (egy újraindítás után viszont megint káosz) és teljesen random, hogy mi rúgja fel a status quo-t.

    Tudom, hogy az ilyen fantomhibák a legrosszabbak, de kellene valami út, amin elindulok, a lényeg, hogy Pc3 Router2 bridgelésével tudjon netet kapni Router1-től, úgy hogy Router1 közben mindenki mást kiszolgál wifin.

Új hozzászólás Aktív témák