Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • farkas-j

    őstag

    Meg kell osztanom veletek egy WiFi probléma megoldását. Egy barátomnál korábban már több alkalommal voltam WiFi probléma miatt segíteni. A sáv eleje telített volt, ezért a vége felé kísérleteztünk a csatornaválasztással mivel üres volt. Ott viszont szinte használhatatlan volt a WiFi, annak ellenére, hogy a inSSIDer szerint nem voltak azonos és szomszédos csatornán sem más hálózatok. Természetesen mindjárt a routert gyanúsítottuk meg. Elvittem az enyémet, ami tuti jó, hiszen én a 13-as csatornát használom otthon. Leesett az alám, mert gyakorlatilag használhatatlan volt vele is a felső tartomány. Kerestük a hiba okát, de ugye spektrumanalizátor híján, csak sötétben tapogatóztunk. Kikapcsoltunk minden vezeték nélküli eszközt (egeret, billentyűzetet, telefont,) de nem javult meg. Így maradt a sáv telített alsó részének használata.
    A hétvégén náluk jártam Gyulanapozni ahol a szomszédja is ott volt. Beszélgettünk és megkért, hogy nem e néznék rá a TV-jére, mert valami zavarja. Átmentünk. Kiderült, hogy a TARR box jelét (a képet és a hangot) egy vezeték nélküli videó jel továbbítóval küldi ki a konyhába. Most vett egy új WiFi-s routert, és amióta beüzemelte, azóta csíkos a kép és zúg a hang a konyhai TV-n. Megnéztem az új routert, a 11-es csatornán ment és megszórta a (mint kiderült) 2,4GHz-es videó átvivő spektrumát, ezért volt a zavar. Az fel sem tűnt neki, hogy a WiFi szinte használhatatlan volt, mert WiFi-n csak a mobilját használta. Ezzel fény derült arra is, hogy ez a videós cucc zavarja a barátomnál (és a környéken) a WiFi felső sávot. Ideiglenes megoldásként átkapcsoltam a 4-es csatornáról az 1-esre a videós cuccot, így most a telített alsó sávot szórja meg, így már használható a szinte üres 10-13-as csatorna csoport. :B A szomszéd ígéretet tett arra, hogy vesz egy 5,8GHz-es videós cuccot (segítettem keresni ilyeneket) és kicseréli. Kábelezni semmiképpen nem akar (mondjuk nem csodálom). Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy az 5GHz-es WiFi sávot mennyire fogja majd megkavarni :U

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák