Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • upsyka

    aktív tag

    sziasztok!

    megpróbálom érthetően leírni a problémámat/észrevételemet,hátha tudtok valami okosat mondani rá...
    szóval adott egy upc-s modem+router /technikolor7200/ amihez wifin kapcsolódott eddig a laptop,portforward beállítva,működött rendesen,utorrentben /2.2.1/ alul zöld pipa,igaz tesztnél azt írta port nincs nyitva,de a torrent oldal mindíg aktívnak jelzett!egyéb okok miatt be kellett üzemelnem egy asus n10+ os routert repeaternek dd-wrt firm-el ezen leírást követve sikerült is,működik szépen.viszont egy olyan helyzet áll fent,hogy a laptoppal a wifi hálózatomhoz kapcsolódok,de nem a repeaterhez elvileg /azt külön jelzi az elérhető hálózatok listáján/,hanem a technikolorhoz,amivel nincs is baj,mert így is akartam,viszont egyrészt simán be tudok lépni a repeaterbe annak ellenére,hogy nem ahhoz vagyok kapcsolódva,illetve a technikolor elérési címe 192.168.0.1 /a 192.168.1.1 nem elérhető,pedig az volt eddig/ a repeateré 192.168.2.1 a leírás tanácsára adtam ezt!a laptop ip-je a repeater beüzemeléséig 192.168.1.13 volt,most a repeater beüzemelése után 192.168.2.113!
    a repeateren beállítottam az upnp-t és a port forwardingot a 192.168.2.113-as ip-re amit most használ a laptop és a tecnikoloron is átállítottam.
    és az a gondom,hogy a kliensben alul piros felkiáltójel van,a kliens beépített tesztjénél zöld pipát kapok,viszont mentésre nyomva nem vált át,viszont a torrent oldal is aktívnak mutat és a le/fel töltésem is rendben van és a tracker is elszámolja a le/feltöltést....
    szerintetek ez mennyire normális mind a kliens mind a hálózat beállítási dolgok?

    Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

Új hozzászólás Aktív témák