Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz dSERiES #32352 üzenetére

    "Kintre tettem, bár még nem fúrtam fel a falra, csak nekitámasztottam - a távoli hotspot irányába..."
    Itt még lehet annyit tévedni, hogy a polarizációt nem megfelelően találtad el, vagyis függőleges helyett vízszintesre 'sikerült', és az erős többletcsillapítást okoz. Ha viszont a polarizáció megfelelő, és úgy is gyenge a jel, túl sokat nem tudsz kezdeni vele. Egy ilyen kültéri link sajnos nem lesz az igazi, ha az ellenállomáshoz nincs hozzáférésed, és annak beltérre szerelt, kisebb nyereségű antennája van. Ezen semmilyen kliens nem segít.
    "Vagy 1 olyan beépített antennás külső ap-vel jobb lenne (wa5210g)?"
    A TL-WA5210G beépített 12 dBi nyereségű antennával rendelkezik, ami nagyjából a te meglévő antennáddal egyenértékű (tekintve, hogy a tiéd kábelezve van, a TL-WA5210G esetén pedig nincs kábelveszteség). Lehet számolni vele, hogy a TL-WA5210G érzékenysége (802.11g 54M: -76dBm) jobb, mint az USB-s kliensé (54M: -68dBm@10% PER), de meghatározó változást nem szabad remélni attól sem. Valamivel talán jobb eredményt adna, de nem lenne ugrásszerű a javulás a jelenlegihez képest, szóval roppant kétesélyes játék volna egy olyan kültéri integrált antennás kütyü beszerzése. Ha nem zavar a költsége és / vagy később el tudod adni, próbálkozhatsz vele, de sajnos a 'túloldal' nem egészen úgy van megoldva, hogy te 100 méterekről jó minőségű linket tudj vele létrehozni.

Új hozzászólás Aktív témák