Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fajkis

    csendes tag

    Kedves Mindenki!

    Van egy problémám, amit nem tudok megoldani. Van egy iskolai hálózat. Áll egy darab TpLink1043ND Gigabit routerből (upc internettel), Egy darab 16 portos LinkPro switchből amibe be van dugva 6 db irodai számítógép és megy egy kábel egy másik helységbe, amiben van még egy gép. Egy másik kábel pedig átmegy egy másik épületszárnyba aminek a végén van egy Linksys AP. Ez így működött is rendesen, nem volt semmi baj. Majd jött a nagy ötlet, hogy mindenhol legyen wifi elérés. Na most a külön helységben lévő pc mellé bettünk egy 8 portos tp-ink switchet aminek 4 portja aktiv poe-t használ. A 4 aktív poe végén van 4 tp-link tápleválasztó + 4 Tp -link 801ND access point a másik 4 porton 2 801nd access point de azok mellett van 220 volt. a másik épületszárnyban egy sima 8 portos switch és három TP-link 801 ND AP aminél nem alkalmaztunk poe-t. Bekonfiguráltam az access pointokat, fix ip, nincs ip ütközés, mert ebben a tartományban nem oszt a router. ssid ugyanaz minden ap-nál, viszont a csarnák eltérőek. Tp-link támogatást felhívtam a beállítások megfelelőek! Na most ha elkezdem terhelni a hálózatot, fellépek gépekkel, akkor teljesen változó időközönként lehal a hálózat. Ez abban nyílvánúl meg, hogy a 3 db switch eszeveszett ütemben villogtatja az összes zöld ledet és nincs net. Ha lekapcsolom az egyik épület szárnyat akkor is ez van, ha a másikat akkor is. Az újonnan behúzott kábeleket amik az ap-khez mennek lemértük müszerrel, azok frankók.A régi épületszárnyba menő régi kábelt is lemértük, az is okés. Megjavítani úgy tudom a hálózatot, hogy körbe megyek, és mindhárom switchet újraindítom. Aztán pár óráig megint minden jó. Mi lehet ez?

    A válaszokat előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák