Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VGYke

    addikt

    Sziasztok!
    Remélem jó helyen járok amatőr kérdéseimmel. Nemrég beszereztem egy qrvadrága Asus RT-N66U routert és ha már ennyibe került, szeretnék a legtöbbet kihozni belőle.
    2.4GHz-en már állítgatnam rajta, az inSSIDer szerint itt vagyok (zöld, kisatírozott). Szerintetek állítgassak még csatornát, vagy jó ahol vagyok?

    Konkrét beállításaim 2.4-en:
    *1 Wireless-General
    Itt a következő kérdéseim lennének:
    Wireless Mode:
    1.a: auto: ez jó vagy sebességre rossz? Ok tudom, ha régi PDA, stb. van ami nem n-es, nem célszerű N-Only-t választani. De mi az a Legacy (örökség)?
    1.b: b/g Protection : ez mit csinál? Kikapcsoljam, bekapcsoljam?
    1.c: Extension Channel: mondjuk ezen beállításoknál csak "Uppert" tudok választani, de ez mi?
    1.d: Titkosítás beállítás jó ahhoz, hogy ne lassuljon a router?

    *2 Wireless Bridge:
    2.a: Itt mi lenne a jó választás? Bejön a lakásba az UTP (Digikabel), bemegy Wlan-on a routerbe, aztán a router WiFi-n szórja szét, nincs (Lan UTP) drót a kliensek felé.

    *3 Wireless-Professional
    3.a: Mi az a Multicast Rate(Mbps)? Most tiltva, de választhatok 54-ig?
    3.b: Enable Wireless Multicast Forwarding: ezzel mit engedélyezek?
    3.c: Enable WMM APSD: ezzel mit engedélyezek?

    Nagy bocsánat ha rossz helyen járok, vagy a kérdéseimre már van válasz a fórumban, bevallom, nem olvastam vissza. Ennek ellenére, kérlek benneteket ne szóljatok meg és aki tud, segítsen. Minden kezdet nehéz...(Bár wifizek vagy 7 éve, most Dir-655 routeremet váltottam le, tehát annyira nem vagyok kezdő, de soha nem ástam mélyre magam a témában, de most elhatároztam hogy segítségetekkel megteszem)

    Minden választ nagyon megköszönök!

    kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Új hozzászólás Aktív témák