Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8Ba8

    csendes tag

    Sziasztok! Segítségre lenne szükségem egy hozzáértő embertől. Iszonyat lassú mikrohullámú netem lecseréltem két hónapja Telenor hipernetre. Mindehhez a megfelelő vétel érdekében egy Huawei E587-es Wifi Hot Spot-al vettem meg. A megfelelő vétel miatt a padláson kellett elhelyeznem az eszközt, így az eszköz, és a számítógép között körülbelül 10-15 méter lett a távolság. A jobb jel miatt szerettem volna Wifi helyett kábelen lehozni a netet. Ehhez egy TP-Link WA901ND tipusú eszközt ajánlottak. A telepítő lemez lefuttatása után beállítja magát Universal Repeaterként, jön a net kábelen is, illetve Wifin is jó a vétel. Szeretnénk okostelefonon is használni a netet. És itt jön a probléma. Akármit csinálok, nem akar elfogadható sebességen menni. A Wifi jel ingadozik olyan mértékben, hogy jó jelerősségről egy pillanat alatt leugrik nincs jelre, és ez természetesen használhatatlanná teszi a telefont. Nekem egy Nokia E52-es telefonom van. Amivel tökéletesen fogom a jelet még kb 100 méterről is. És itt van egy kis csavar a dologban. Észrevettem, hogy az Okostelefon (Samsung Ace) A Telenoros eszközre csatlakozik, nem pedig a Tp Link eszközre. Ha lefuttatom a TP-Link Telepítő cd-t, és bekonfigurálom, akkor egy két napig jól megy, és a TP-Linkre csatlakozik a telefon, majd történik valami, és megint látom, újra a rosszabb vételű Telenort használja. Ötletem sincs, hogy mi lehet a baja. Még a mikrohullámú netnél egy TP-Link WR341ND routert használtam erre a célra, és semmi problémám nem volt. Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák