Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    sziasztok

    van egy problémám az ittoni wi-fi vel,egyre többször jön elő.

    tehát a szomszéd szobában van egy Dlink wrt54g router 7.2,legújabb gyári fw-vel
    (ddwrt-vel még több baj volt)
    a modem:dlink dsl321b
    (a probléma másik modemmel dlink dsl360 vel is ez volt)
    internet:Adsl t-online 5 megabit

    A router által sugárzott netet a másik szobában lévő asztali pcvel használom
    (wifi jével linksys wmp54g)
    innssid szerint csak én használom azt a csatornát amelyikre a router van állitva.
    jelerősség -50-70db

    A probléma az hogy egy ideig tökéletes a net,jól bejönnek az oldalak,stb.
    De aztán változó időközönként probléma lép fel:

    a vezetéknélküli hálózati kapcsolatoknál fent vagyok ugyanúgy a routerem által sugárzott neten,jelerősség is jó de ha be akarok a böngészővel egy weboldalt tölteni,a böngésző fülön csk annyit ír: Betöltés... és csak 2 perc mulva hozza be az ismert oldalt:

    A kapcsolat alaphelyzetbe állt A kiszolgálóhoz való kapcsolat alaphelyzetbe állt az oldal letöltése közben.
    Vagy be se hozza és akkor még mindig csak betöltés felirat van..
    Ilyenkor a router konfig oldala sem mindig érhető el.van hogy annál is ezt dobja be.

    a modem status ledje változatlan ritmustban villog, a lan led kb 2 másodpercenként villan fel.
    a router wlan és internet ledjei szakaszosan ,vagy felváltva villognak lassan.
    ilyenkor hiába bontom a kapcsolatot a pc-n,majd visszalépek,továbbra is ugyanez a helyzet.

    Próbálom ilyenkor kikapcsolni csak a modemet,majd visszakapcsolni:
    de a böngésző ugyancsak azt írja egy oldalra amit meg akarok nézni:Betöltés....
    próbálom azt is hogy csak a routert kapcsolom ki majd be,ez se segit semmit. a helyzet ua.
    (tehát csatlakoztatva vagyok de az oldalak csak betöltés...)

    a sárga felkiáltójel a jelerősség mutatón is megjelenik olyakor olykor(korlátozott hozzáférést ír a kapcsolatra ilyenkor)

    A problémát csak az oldja meg hogy ha a routert és a modemet kikapcsolom,várok majd visszakapcsolom őket.
    ilyekor 2-3perc mulva megjön a net,villognak is gyorsan a ledek.
    De sajnos a hiba újra előjön nemsoká.

    Tudtok segíteni?mi lehet a baj?hol keressem a bajt?

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák