Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norbi.Sz

    senior tag

    válasz Norbi.Sz #12236 üzenetére

    Nos, azt már sikerült megoldani, hogy a másik routerhez tudok kapcsolódni AP Client módban - tehát WiFi-n.

    Viszont most még menne egy normál TL-WN622G router erre, amivel kapcsolódtam a távolban lévő routerre, mivel a netet itt is meg kellene osztani WiFi-n.
    Ugye normál kábellel nincs gond, mert csak rádugom arra, amelyikkel csatlakoztam AP Client-ként a távoli routerre.
    Csak hogy ha most összedugom az itteni két routert, akkor nem mennek együtt. DHCP tiltás kell, ha jól tudom. Viszont nem lehet a két router IP címe ugyanaz - ugye? Na most, ha megváltoztatom bármely router IP címét kézzel, mondjuk azt, amelyikkel WiFi-n akarom itt szétosztani a netet (TL-WN622G), akkor kb. 30 másodperc után "leáll" az egész hálózat (nem tudok csatlakozni semmilyen IP címmel a routerhez - természetesen ekkor kábellel rá van dugva a laptopra a router)...

    De ha kiveszem az egész hálózatból a routert, és csak azt rádugom a laptopra, megváltoztatom az IP-t mondjuk 192.168.1.1-ről 192.168.1.50-re, akkor sem tudok csatlakozni hozzá, csak ha resetelem a router-t.
    TP-Link-nél kell valamit állítani, hogy tudjam változtatni az IP-jét???

    Vagy mi lehet a gond?

    Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

Új hozzászólás Aktív témák