Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Kata0903 #10032 üzenetére

    Szia!

    Attól is függ, hogy hány gépet akartok összekötni. Ha csak kettőt, akkor tényleg elég a crosslink, ha viszont előfordulhat, hogy többet is, akkor érdemesebb beruházni (szerintem) egy routerre. Pár ezer forintért már kaphattok olyan routert, ami az igényeiteket kielégíti, szerintem a legegyszerűbb is elég.

    Ha közvetlenül köttök össze két gépet, akkor ahogy dr.bubó is mondta, crosslink kábel kell, ha simán, akkor a "normál". A kettőben ugyanazok az erek mennek a crosslinkben az egyik fejen más a bekötés sorrendje.

    A verzió: narancs-fehér, narancs, zöld-fehér, kék, kék-fehér, zöld, barna-fehér, barna

    B verzió: zöld-fehér, zöld, narancs-fehér, kék, kék-fehér, narancs, barna-fehér, barna

    A sima kábel két vége AA, a crosslinknél az egyik A a másik B.

    Lehet ezért itt engem megköveznek, de elárulom, hogy egyszer, amikor vettem (volna) egy jópár méteres corsslink kábelt, a srác rosszul kötötte be (egyenes lett), és a kábelt megbontva pl. a közepén felcserélgettük a megfelelő vezetékeket, úgy is működik. Mondjuk ezt csak abban az esetben, ha nem sajnálod a kábelt, és extra sürgős.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák