Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menya33

    csendes tag

    Hali! :)
    Kerestem WayteQ Mp4 lejátszókhoz tartozó teszteket, leírásokat, fórumhozzászólásokat, de olybá tűnik- hogy vagy mert annyira újkeletűek ezek a playerek, vagy mert annyira nincs mit hozzátenni- nincs róluk semmi komolyabb, szabadabb szájú információ áradat. Ezt nagyon hiányolom, mert a közeljövőben tervezem egy ilyen beszerzését.

    Vágyaim a következőkre terjednek ki :C :
    -Wayteq P30

    Ismertető:
    ● 3"-os 16:9-es TFT kijelző, 260K színű, 400x240 pixel
    ● Magyar nyelvű menü
    ● MP3 / WMA / APE / FLAC / WAV
    ● Video, Kép, Szöveg megjelenítés
    ● microSD kártyával bővíthető
    ● Beépített FM rádió, Diktafon, Hangszóró

    Tulajdonságok:
    ● 3"-os 16:9-es TFT kijelző, 260K színű, 400x240 pixel
    ● Magyar nyelvű menü
    ● 2GB beépített memória
    ● Zenelejátszás: MP3 / WMA / APE / FLAC / WAV kedvenc kijelölés
    ● Video lejátszás: RM / RMVB / AVI
    ● VIDEO KONVERTÁLÁSRA NINCS SZÜKSÉG!
    ● Kép megjelenítés: JPEG / GIF / BMP (képforgatás, nagyítás/kicsinyítés)
    ● E-Book: TXT megjelenítés (magyar ékezeteket megjelenít, zenehallgatás közben is lehet olvasni, könyvjelző, font méret és színállítás, lapozási idő)
    ● Beépített FM rádió
    ● Diktafon (kétféle felvételi minőség, hang érzékenység állítás 1-5ig)
    ● Stopper óra
    ● EQ mód: (Normál, MSEQ, Rock, Pop, Classic, Bass, Jazz, User EQ)
    ● Ismétlési módok: (Once, Repeat, All, All Repeat, Intro)
    ● Lejátszási módok: (In Order, Shuffle)
    ● Resume funkció nincs benne
    ● microSD kártya bővítés (8GB-os microSDHC kártyát kezel, teszteltük)
    ● Dalszöveg/ ID3 Tag megjelenítés
    ● Beépített hangszóró
    ● Nyomógombos kezelés
    ● Méret: 89mm x 55mm x 11mm
    ● Tömeg: 70g
    ● Akkumulátor kapacitás: 690 mAh

    -Wayteq P40

    Ismertető:
    ● 3"-os érintés érzékeny TFT kijelző (16:9-es)
    ● Magyar nyelvű menü
    ● APE /MP3 / WMA / WAV / FLAC
    ● Video, Kép, Szöveg megjelenítés, TV kimenet
    ● microSD kártyával bővíthető
    ● Beépített FM rádió, Diktafon, Játékok

    Tulajdonságok:
    ● 3"-os 16:9-es érintés érzékeny TFT kijelző, 260K színű, 400x240 pixel
    ● Magyar nyelvű menü
    ● 2GB beépített memória
    ● Zenelejátszás: APE /MP3 / WMA / WAV / FLAC
    ● Kitűnő hangzást biztosító RockChip RK2706
    ● Video lejátszás: FLV / RM / RMVB / ASF /AVI / MP4 / WMV / MOV / MPG / 3GP és SWF video
    ● VIDEO KONVERTÁLÁSRA NINCS SZÜKSÉG!
    ● TV kimenet
    ● Kép megjelenítés: GIF / JPEG / BMP / PNG / Flash play
    ● E-Book: TXT megjelenítés (könyvjelzők, automata lapozás)
    ● Beépített FM rádió, névadás a rádióadónak
    ● Diktafon (3 féle minőség, hátralévő felvételi idő kijelzés)
    ● Játékok (Snakes-kígyós, Erros-tetris, Brick-faltörős)
    ● Lejátszási módok: (All Repeat, Order, Shuffle, Repeat Once, Once)
    ● EQ mód: (Normal, Jazz, Pop, Rock, Classic, Vocal, Treble, Bass, Customize)
    ● Lejátszási sorrend: (File Name, Title, Artist, Album, Turn off order)
    ● Resume (zenelejátszás az utolsó pozíciótól) funkció nincs benne
    ● Dalszöveg megjelenítés
    ● Üzemidő: 15 óra zene, 7 óra videó lejátszás
    ● microSD kártya bővítés (max. 32GB, 8GB microSDHC tesztelve)
    ● Beépített hangszóró
    ● Méret: 93mm x 51mm x 12mm
    ● Súly: 72 gramm

    -Wayteq P50

    Ismertető:
    ● 2,8"-os különlegesen érzékeny és intelligens TFT érintőképernyős kijelző 400x240 pixel (16:9-es)
    ● Magyar nyelvű menü
    ● Zenelejátszás (MP3 / WMA / AAC / APE / FLAC / OGG / WAV)
    ● WOLFSON WM8987 audio frekvencia processzor!
    ● Video lejátszás: (RM / RMVB / AVI / ASF / 3GP / WMV / MPG), Kép, Szöveg megjelenítés
    ● Beépített FM rádió, Diktafon, Hangszóró

    Tulajdonságok:

    ● Kijelző: 2,8"-os 16:9-es érintés érzékeny TFT kijelző
    ● Kezelés: különlegesen érzékeny és intelligens érintőképernyő, nincs szükség toll (stylus) alkalmazására
    ● Magyar nyelvű menü (választható még: kínai, angol, német, olasz, portugál, holland, francia, spanyol, lengyen, orosz, török, cseh, dán, japán, svéd, koreai, görög, thaiföldi, héber)
    ● 2GB beépített memória
    ● WOLFSON WM8987 audio frekvencia processzor!
    ● Kitűnő hangzást biztosító RockChip RK2706
    ● Zenelejátszás: MP3 / WMA / AAC / APE / FLAC / OGG / WAV
    ● Ismétlési módok: egyszer, ismétlés, mind, mind ismétlése, bemutató
    ● Lejátszási módok: sorrendben, véletlen (in order, shuffle)
    ● MSEQ: 3D, Basszus, LEQ
    ● Equalizer: normál, MSEQ, rock, pop, klasszikus, basszus, jazz, saját EQ
    ● Hangerő emelés állítható (zárva, 1mp, 2mp, 3mp, 4mp, 5mp)
    ● Zeneszámoknál szűrők alkalmazhatóak: (minden, előadó, album, műfaj, kedvencek, felvétel, mappa)
    ● Video lejátszás: RM / RMVB / AVI / ASF / 3GP / WMV / MPG
    ● VIDEO KONVERTÁLÁSRA NINCS SZÜKSÉG!
    ● Kép megjelenítés: JPEG / GIF / BMP (forgatás jobbra/balra, nagyítás/kicsinyítés, diavetítés, háttérképnek beállítás)
    ● Diktafon felvétel (WAV formátumban rögzít, kétféle minőség, öt fokozatban állítható hangerő érzékenység, max. 98 óra felvétel 2GB-on)
    ● Beépített FM rádió (manuális és automata hangolás, 30 állomás tárolható, vételi terület állítás, felvétel készítés)
    ● E-book funkció: TTS és TXT, ANSI formátumban, ékezetes karaktereket kezel (8 könyvjelző, 3 féle betűtípus, betűszín és háttérszín állítás, automata és kézi lapozás, automata lapozás időköz beállítási lehetőség)
    ● Fülhallgató csatlakozás: 3.5mm jack
    ● Billentyűzár
    ● Automata kikapcsolás
    ● Három féle menü megjelenés
    ● Egyedi megjelenési felület kialakítás (háttér betűtípus és betűszín, cím betűtípus és betűszín, ablak betűtípus és betűszín, ablak háttérszín)

    Nyilván ahogy haladnak a számok felfele, egyre drágábbak a modellek. A 30-as kb 12-14k HUF, a 40-es kb 17-19k HUF és az 50-es kb 19-21k HUF.

    Várom tehát a véleményeket a tulajdonosoktól, vagy a már sokat tapasztalt vásárlóktól. Mire kell figyelni, mit miért nem érdemes, megéri-e, stb. :R

    [ Szerkesztve ]

  • rakal

    senior tag

    válasz Menya33 #3 üzenetére

    Ezek a lejátszók csak pár hete vannak a piacon,túl sok tapasztalat nem nagyon lehet.
    Nekem a Wayteq P40-esre hardveresen hasonló PTI P80-m van ,az utóbbival teljesen meg vagyok elégedve.
    Amint már többször korábbi vitákban kiderült,a kínaiak néhány HW alapváz proitotípusra fejlesztenek belső tartalmat(mind hardveresen lsd Rockchip),mind szoftveresen(új flash-ek).
    Elég nehezen lehet ezeket követni,de az elmmúlt hónapokban nagyon rákapcsoltak,csökkentették az egyes termékek életciklusát,vmi áttörésre készülnek.

    [ Szerkesztve ]

  • Menya33

    csendes tag

    válasz rakal #4 üzenetére

    Nagyon köszönöm az építő és gyors hozzászólást!

    Viszont kifejtenéd az utolsó mondatodat bővebben? És annak is a második fele érdekelne: "csökkentették az egyes termékek életciklusát, vmi áttörésre készülnek."

    Az életciklus csökkenése egyenlő az élettartam csökkenésével? Azaz, a rájuk kiírt 1 év alatt kb kuka is a gép? Vagy ez mást jelent? És milyen áttörésre? Bocs a sok kérdésért, de információ éhség tört rám.

    Mégegyszer köszönöm, máris sokat segítettél! :)

  • rakal

    senior tag

    válasz Menya33 #5 üzenetére

    A termékek fejlesztésének felgyorsítására gondoltam,ill. az egyes modellek váltása közti időintervallumra,pl. egy modellt csak 3-4 hónapig gyártanak,majd jön a továbbfejlesztett verzió.Az energiaellátást is fejlesztik(egyes modelleknél már ki is írják advanced Li-Polimer akku,laptop akksi szerű akkumemóriával.

    [ Szerkesztve ]

  • Menya33

    csendes tag

    Na ma voltam az egyik boltban ahol kaphatóak a termékek, és nagyon segítőkészen, odaadták a playere-eket, végigfogdoshattam mind a kettőt amelyiket kértem (P30, P40). A harmadikat már nem volt alkalmam kipróbálni (mert siettem és éppen vki nézegette).

    Általános megfigyeléseim a következők:

    -Súlyukat tekintve: engem nem győzött meg, én szeretem ha vminek van súlya (ezáltal olyan mintha strapabíróbb lenne, ami lehet, hogy csak az én sztereotípiám)

    -Kijelző: valóban gyönyörű, világos, nagy mértékben belátható.

    -Menürendszer: Igazai bóvlinak mondanám (nekem ez a legnagyobb problémám), minden ikon más színű, formájú, stílusú, semmi nem harmonizál semmivel. Nem próbáltam állítani, ha esetleg kiadnak hozzá szépészeti frissítést menü terén, akkor az nagyot dob a szememben rajtuk! :K

    -Külcsíny: Mind kettőé (illetve ezt méterekről láttam, és mondhatom, hogy mind 3-é) kiváló. Nagyon meggyőzőek. Mind az előlap, a hátlap, a fedő anyagok igényesek. A P30-ason fiatalos a neonnarancssárga színvilág (momentán engem ez is zavart :U ), de semmi kifogásom ellene, ez már ízlés kérdése. Viszont a P30-on a gombokra 10-es skálán én személy szerint csak 4-et 5-öt adnék. Kissé bazári (nem hiszem, hogy 2-3 ezer gombnyomásnál többet bírna-megjegyzem, lehet, hogy én tévedek). A P40-en a touch sreen nagyon meggyőző, hibátlan, működik, flottul! Az USB és microSD bemenetek kiválóak, rendben van, és a P40-en a gombok is okék (vagy okébbak :) )
    [B]
    Összegzés: Nagy, szép kijelző, knnyű kezelhetőség, igényes csatlakozók, ramaty gombok, ratyi menürendszer, ár/érték 10/7,5 (minden vélemény szubjektív!!!)[/B]

    Mindent összevetve, ezzel a menürendszerrel van csak bajom, ha ezt lehet frissíteni, vagy felülírni, hogy ne legyen ilyen kis "egyszerű", csicsás, valszeg még ki is egyeznék vele. Az ár-érték arány reális, megérik a pénzük!

  • rakal

    senior tag

    válasz Menya33 #7 üzenetére

    Hali!
    Egy dologban nem egészen értek egyet veled.
    A menürendszer szvsz nem ratyi,hanem a háttérképek,meg az ikonok,a főmenü nem egészen az európai ízlésvilágot(um. visszafogott) tükrözik.
    De,ha bemész a böngészőbe,akkor rögtön más lesz a helyzet,olyan Intézős,ill. Total Commanderszerű felület jelentkezik be.

  • vili13

    őstag

    Érdekes, hogy erről az "új generáció"-ról még az állítólagos gyártó honlapján sincs információ, sőt wayteq néven úgy tűnik, kizárólag Magyarországon forgalmazzák. Szóval maradjunk csak annyiban, hogy hulladék mint a többi ilyen.

  • rakal

    senior tag

    válasz vili13 #10 üzenetére

    A hulladék kissé erős kifejezés.
    Ezen készülékeket az ipar MP5 lejátszónak hívja(fantázianév,az MP3 lejátszók 3. generációjára utal)
    Nem kötelező ilyet venni,de megkérnélek,ne ócsárold ezeket a termékeket úgy,hogy nem is ismered őket.
    Én sem rántom le a Sansa Clipet etc.,pedig most megnéztem,hogy is néz ki,a kijelző nevetséges a Wayteq P50-hez viszonyítva(erősen spártai),és nincs benne olyan jó filemanager sem,mint a Wayteq-ben.
    Ja,hogy hangzásban jobb?-Lehet,de egy eszköznek az össz szolgáltatását kell nézni szvsz.A garancia a Wayteq-re egy év.A Sansa Clipre?.Ha elromlik a Clip hol javítják? (egyáltalán)

    [ Szerkesztve ]

  • vili13

    őstag

    válasz rakal #11 üzenetére

    A Sansa Clip és e közt a "Wayteq" közt például nem elhanyagolható különbség, hogy az előbbit egy világszerte ismert cég gyártja, és valószínűleg nagyságrendekkel jobb szerviz háttérrel bír, mint a "Wayteq" teljesen ismeretlen kínai gyártója. A Clip-re egyébként 2 év a garancia...
    A Clip kijelzőjének pedig van egy hatalmas előnye, ugyanis pont a zenehallgatáshoz szükséges információk férnek el rajta, és nem foglalja a helyet meg fogyasztja az energiát feleslegesen, az így elérhető jóval kisebb méret meg a gyakorlatban sokkal hasznosabb dolog, mint egy egérmozi.
    Egy elsősorban zene lejátszására alkalmas eszköz esetében meg szvsz a hangminőség nem csak egy tulajdonság a sok közül, hanem a legfontosabb.

  • rakal

    senior tag

    válasz vili13 #12 üzenetére

    Hali!
    Azt hiszem,jól ragadtad meg a lényeget.
    Szerintem egy idő múlva élesen szétválik majd az én általam favorizált PMP vonal,inkább a PDA-k felé konvergál(pl. MID-lsd AIGO 8860),a másik inkább a klasszikus mp3 vonalat viszi tovább,további fejlesztésekkel(pl. 20 ft-nyi méretű,APE-t,FLAC-et tudó jó minőségű audióra kihegyezett vertikummal)
    pl. az új MP5-k már HDTV lejátszásra is képesek,ez meg valljuk be nem igazán mobil téma,inkább az UMPC-k határait kezdi feszegetni.

  • rumos14

    nagyúr

    válasz rakal #13 üzenetére

    ez olyan vicces, de már leírtam korábban, hogy akkor a PDA-k már úgy 4-5 éve egyben mp5 lejátszók is? hiszen lejátszák konvertálás nélküli a videjókat.
    sztem nem fog kettéválni semmi sem, de ha már vmi prognózisba bocsátkoznék, azt mondanám, hogy inkább ezek a 2"-2,5" körüli kijelzővel rendelkező cuccosok fognak _világszinten_ megerősödni. a legtöbb ember nem akar ilyen nagy méretű cuccot magával hordozni. ilyen kínai noname cuccosokat amúgy a világ fejlettebb felén nem vesz senki sem. ma Wayteq, holnap már teljesen más néven fut. van vmi múltja ennek a "cég"nek?
    ja és lejátsza a HDTV-t? magát a televízió készüléket? :P

    [ Szerkesztve ]

  • Menya33

    csendes tag

    Na végre vmi kis informatív, érvelő szópárbaj! Ezt már szeretem. Szerintem nagyon fontos amit mindannyian mondtok: a célközönség. Rengeteg ember van (és lesz is, ez tuti), aki otthon arra veri, hogy hát nekem a kis ketyerém még AVI-t is lejátszik, meg képek így, képek úgy, de a minőség már egyáltalán nem mérvadó (kívülről jól néz ki, ott van az elfelejthetetlen 3"-os felirat, vagy a termékleírásban vagy a nevében, vagy a hátoldalára karcolva), és ezzel lehet villogni kb 10-20k között? Hát tisztára jó! És ott a másik a vonal, aki vmit kér is a pénzéért: vagy legyen egy mini media player (és abba kerüljön normális kijelző is), vagy legyen kicsi, menjen sokáig, és nyomasson sok zenét, fájlkezelővel, meg shuffle funkcióval, zsebből kezelve.

    Hát ami azt illeti, én sajnos megszorulok a peremvidéket, mert tipikus vásárló fejjel persze pénzem nincs sok, (de kellőképpen kritikus vagyok ahhoz, hogy vmit, amit sorozatgyártásban csinálnak, bármelyik kósza pillanatomban a béka segge alá tudjam fikázni), és ezért a kevéskéért meg jó minőséget akarok, hogy sokat is tudjon... Hát hol élek én? Néha ráeszmélek, aztán visszalibbenek kis galambszaros életembe, és mennek tovább az oly közhelyes hétköznapok, miközben a fórumot naponta olvasva, hozzászólva, írom a karaktereket- ahogy egy strici szórja az aprópénzt!

    Hát úgy érzem kicsit elkanyarodtam az alaptémától, de sebaj...

  • rakal

    senior tag

    válasz Menya33 #15 üzenetére

    Szóval,te tudod,mik az igényeid.
    Én már hónapok óta nyűvök egy PTI gyártmányú 3 collos képernyős PMP-t,és nagyon megszerettem.Végülis a zsebemben elfér,mindent tud,amit kell,elmegy 6-7 órát mp3-al,FLAC-et viszi,videoklipek mennek,nekem nem kell több,jó fülessel a buszon etc.egyszerűen ki lehet zárni vele a külvilágot jó szórakozással,etc.
    Komolyan mondom,ha már itthon felejtem,hiányérzetem van(olyan,mint régen a mobilnál volt).A 3 collos képernyő meg elég a közeli videohoz,barkácsoltam neki egy kis állványt is fémlemezből(bölcső szerű),csak lerakom az asztalra,és egy kis mini videoként üzemel.

    [ Szerkesztve ]

  • rumos14

    nagyúr

    válasz rakal #16 üzenetére

    csak 6-7 órát megy? az votl az egyik ellenérved PDA-val szemben, hogy hamar lemerül. 6-7 órát minimum bírja zenelejátszással mindegyik pda, vmelyik 2x ennyit is bőven, célhardver nélkül is.

  • Menya33

    csendes tag

    válasz rakal #16 üzenetére

    El is hiszem!
    Megnéztem róla egy tesztet. Ez az ugye? Hát ez nekem is tetszik. Na a Wayteq-nek nem ilyen a menürendszere. Az tényleg igénytelen...
    Hát nehogy én is ilyet vegyek... :DD

    [link]

  • Menya33

    csendes tag

    Hopp-hopp, és rábukkantam egy ilyen videóra is. Ez tisztára P50-es, de mégis más márka. Na nézzétek!
    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák