Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sagajr78 #146 üzenetére

    A 2nd edition inkább jól átgondoltam indult, aztán a sok Codex és spec. szabály miatt kezdett néha megborulni a folyamatos játék. Ezért lett a 3rd Edition-tól visszalépés az eredeti "1st edition" irányába, ahol például nem kellett egy páncélátütésre is kockadobást tenni. Én a hangulata miatt nagyon szerettem a 2nd Edition-t, de lássuk be, a gördülékeny játékmenettől nagyon messze volt, még tapasztaltabb játékosoknál is láttam olyatt, hogy negyed órát törpöltek egy szituáció felett, hogy akkor most ezt a szabályt hogy is értelmezzük itt.

    Ezzel együtt én is úgy vélem, hogy mindkettő jó, de player-wise azért jobb a szabályok egyszerűsítése...

    A seregépítési megjegyzéssel egyetértek, én ezért (is) hagytam abba a játékot, szép és jó, hogy folyton jönnek új modellek, de azért a plastic modellek mellőzése a 90-es évek végén, 2000-es évek elején nagy szivatás volt.

    Az "átlagos" sereg nálam persze mást jelent, hiszen bő másfél évtizede nem játszom aktívan, de mindenre nem készülhetsz a legtöbb ellenféltípusra egyaránt, én is a gránátokban láttam amúgy a változtatási lehetőséget, igaz 2nd Editionban simán tudtál 100 pontokat elszórni Krak és Melta gránátokra (meg Vortex gránátra a karaktereknek). Nekem ez volt a 'válaszom' erősen páncélozott ellenfelekre. :)

    Én légi egységek ellen nem játszottam, csak olvastam battle reportokat anno, de a már említett (tán IG vs. Elda) battlereportban feltűnt ugye, hogy a Hydrák nélkül esélyesen odalett volna az IG győzelem (amúgy úgy rémlik, hogy abban volt már Baneblade is, sőt, az is túlélt mindent, még egy Assassin kártyát is)... Viszont ki az, aki berak alapból egy 7th Edition IG seregbe Hydra-t? Ha az ellenfélnek nincs repülő egysége, akkor irtó nagy point-sink...

    (Egy kis magyarázat: a Hydra egy dedikált légvédelmi egysége az Imperial Guard-nak, 4db Autocannon-al, ami nagyobb lőtávott kapott - régen nagyon ütős egység volt, mert a "swarm" gyalogságot is írthatta, mint az kaszás, és így ideális volt a hátul bújkáló első számú IG egységek, a tűzérség védelmére mind a levegőből, mind a susnyásból fenyegető veszélyek ellen... Csakhogy elvették tőle a földi célpontok elleni támadást, így már csak repülő (flying) vagy lebegő (skimmer) egységekre lőhet...)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák