Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz [K2] #21 üzenetére

    Simán használtam x99 matx kínai lapon a második legnagyobb v3-as procit (2686v3 18 mag 3,6ghz all core hack-el, ennél csak a 2696v3 nagyobb oc-val), kissé extrém de akár aktív hűtéssel még egy prime95-öt is rá mertem volna küldeni. Játékot alatt meg mivel amúgy sem használta ki semmi a 36 szálat ezért akár lehetett volna passzívban hagyni. Emlékeim szerint az 6 fázisos volt. Az a proci a mai napig működik passzív vrm-es X99 jingsha lapban (az már 8 fázisos talán?). Szóval kínaiak is tudnak ha akarnak normális vrm-et csinálni olcsó lapokra is fele akkora bordával mint a mostani asztali lapokon.
    Létezett borda nélküli x99-es lap is kínaiból, na abba azért 100w-nál nagyobb procit nem raktam volna. Ugyanígy a korábbi kínai matx x79-es lapokra is max 120w-os procikat raktam.
    AMD-nél nem tudom hogyan számolják a TDP-t. Azaz a 170w-os ryzen valójában mennyit peak-el.

  • válasz [K2] #19 üzenetére

    Elég sok brand gép megfordult nálam, chipset és vrm oldalról minimális légáramlatot kapnak. Ugyanakkor még ha nincs is légáramlat (pont ennél az asrock lapnál vízhűtőt ajánlanak aminél még kevesebb a légáramlat) akkor sincs nagy gond élettartamra legalábbis mivel szépen throtlingol (talán 110 foknál?) a VRM (meg amúgy pl ram is thotlingol, volt olyan gépem ahol ez létező probléma volt). Nálam pont 0 légáramlat jut a VRM-re de az is igaz hogy max 135w-os procit használtam eddig (annak power limitje 370w). Ugyanakkor a lapom hivatalosan nem támogat 200w feletti procit de vrm fw-je átírható (furcsa de külön fw van a vrmnek), servethehome fórumján írták hogy 205-240w-ost is lehet használni (20+mag platinum procik) de ahhoz kötelezően kell légáramlat, az nem tudom talán 400-500w power limites).
    Ha így nézzük akkor egy asztali lapból a legalja amin bazi nagy borda van is el kellene bírni 200w-os procikat, gyakorlatban meg nem ajánlott. Pont ezért gondolom hogy asztali gyengébb minőségű ha nagyobb bordával sem bír annyit mint a szerver/workstation lapok. (legjobb lenne összevetni az alkatrészeket valami elektronikai guruval) Az tény hogy megkérik az árát, újonnan 200eft körül kezdődnek az ilyen lapok. Használtba is 100-200e között vannak (nekem 75eft volt a lapom használtan de csak szerencsém volt).
    Viszont én nem vennék már sima asztali lapot, egyrészt elborzaszt az RGB, agyoncsicsázott kinézet és amúgy minden ami "gémer". Illetve már annyira megszoktam a távoli managementet hogy furcsa lenne anélküli lapot használni. Persze én közel sem vagyok az átlag user mert minden érdekel.

  • válasz 8Ball #7 üzenetére

    Nemrég írtam egy cikket a rebar-ról és igazából x79 óta bekapcsolható csak gyártók nem akarták. [link]
    Az valóban fucsa hogy miért nincs alapból benne, pontosabban az a furcsa hogy mi a bánatnak kell windowsnak uefi támogatás ha linux alatt bios support nélkül is működik. Mondjuk az UEFI is maga a rákfenéje a gépeknek, olyan sok a korlátozás miatta hogy csak a szívás van vele.

  • Azért látszik hogy mennyire más minőségben gyártják ezeket. Lásd VRM borda ilyen pici és elbírja a 170w-os procikat.
    Asztaliaknál meg mekkora brutál bordákat raknak a vrm-re.
    Bár furcsa hogy 170w-ra már víz kell, ezek szerint ennyire pici felületű az am5 hogy nehéz hűteni.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés