Hirdetés
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Poco F7 – bajnokesélyes
- Beépül a Nano Banana a Google Fotókba
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Macrodroid
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
Új hozzászólás Aktív témák
-
dqdb
nagyúr
így utólag már mezei file-ok és memória blokkok elegendőek az sql szerver helyett, ami bizony egyszerűbbé teszi a dolgokat - akár hiszed, akár nem.
Tudom, hogy egyszerűbbé tudja tenni a fájlokat használó megoldás az életet, rendszeresen használok ilyet a storage interfész mockolására tesztekben. Persze éles környezetben nem, hiszen a redundancia, rendelkezésre állás kifejezések léteznek, és amíg egy clusterezhető middleware elintézi helyettem az adatok node-ok közötti replikálását, addig egy fájlalapú megoldásnál nekem kellene ezt nulláról lefejleszteni. Nem lehetetlen, csak rettenetesen időigényes, és akármennyi erőforrást is elégetek rá, akármennyi tesztet gyártok hozzá, a saját implementáció kevésbé lesz tesztelve éles szituációban, mint az elterjedt 3rd party megoldások. Vannak esetek, amikor érdemes feltalálni a spanyolviaszt, mert megéri, ez szerintem határozottan nem az.Részemről inkább azt a kérdést tartom nehezen megválaszolhatónak, hogy a c# topikban miért c stuffokat preferálnak a népek?
Én sosem a nyelvhez, hanem mindig feladathoz választok middleware-t, az pedig, hogy miben írták, teljesen irreleváns addig, amíg van hozzá .NET vagy REST API. Így aztán az egyik rendszerünk tipikus telepítése használ Javában, Erlangban és Góban készített middleware-eket (másikban akad Ruby is), miközben a rendszerünk forrása egyetlen sornyi Javát, Erlangot és Gót sem tartalmaz. Nem azért, mert a szivárványos össznyelvi összeborulás volt a cél, hanem azért, mert adott részfeladatra az adott komponenst találtuk a legjobbnak.
Új hozzászólás Aktív témák
● ha kódot szúrsz be, használd a PROGRAMKÓD formázási funkciót!
- Xiaomi 14T Pro 5G 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iKing.Hu - Honor 400 Pro Black Stílusos csúcsteló, nagy tárhely 12/512 GB,3 hónap gari!
- 18 éve! Billentyűzet magyarítás magyarosítás. Festés vagy lézerezés és egyebek! 3 lehetőség is van.
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3750, 100% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i3 10105F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1050Ti 4GB Thermaltake V3 fekete NBase 650W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő


