Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #8281 üzenetére

    Nem szeretem, ha tudatosan "félreértenek". Egyébként bizonyos szempontból lehet, hogy gazdagabb volt a lelki életük. Volt idejük foglalkozni vele. Egymással is többet beszélgettek.

    És nem, nem akrok középkori parasztként élni, mert nem a körülményeken múlik. Ma is én döntök, hogy a tévét nézem naphosszat, vagy csinálok is valami értelmeset. ÉS hogy foglalkozom a lelki életemmel, vagy sem.

    A közösségek hiánya, a céltalanság bizony látszik az embereken. A vallástalan és hitetlen embereken nem látni, hogy lelkiekben most jobb lenne nekik, mintha vallásosak lennének. Mit nyertek a vallás elvesztésével? Nem is a vallás a fontos, hanem a hitük.

    Pontosan ezért írtam, hogy nem tudod művelni az ateizmusod. Örülök, hogy te is így gondolod, és helyettem is kifejtetted.

    "A keresztény tanítás ilyen megfogalmazása úgy hangzana, hogy éld úgy az életed, hogy Istennek tetsszen, és nem baj, ha te nem leled annyira örömödet benne, majd halálod után kegyelemben és örök boldogságban részesülhetsz."

    Ebből az látszik, hogy nem igazán vagy tisztában a kereszténységgel. Mi tetszik Istennek? Önkényes diktátor, aki azt akarja, hogy az ember úgy ugráljon, ahogy neki tetszik? Nem. Az embernek akar jót. A törvények mind ezt a célt szolgálják.

    És nem mindig a kisebb ellenállás felé van a nagyobb boldogság.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • lao ce

    aktív tag

    válasz cucka #8281 üzenetére

    "Amúgy meg ha az ateizmus nem is ad direkt útmutatást semmire, azért következnek belőle dolgok. Például egy pozitív üzenet az, hogy egyetlen életed van, ezért úgy éld, hogy te és szeretteid örömüket leljék benne. "
    ezt kifejthetned. foleg azt hogy hogyan is tudna az ember fia hogyan kell azt csinalni hogy jo legyen? nyilvanvaloan az emberek "nem boldogok" generalisan, mindig tobbre, masra vagynak, hajszoljak az oromoket, vagyjak az elerhetetlent, meg cifrazhatnam, de erted.

    nem hiszem hogy az ateizmus utat mutat arra hogyan eljen valaki boldogan.

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák