Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #1993 üzenetére

    Hidd el, még az ilyen dolgokat sem teljesen ugyanúgy értelmezzük. Persze minél egzaktabb a megfogalmazás, annál kevésbé eltérő dolog jut eszünkbe. A végén talán csak érzés szintjén van a különbség. És tényeknél közel azonosan képzeljük a dolgokat, ha nagy különbségek lennének, a világunk, a civilizációnk sem létezne.

    De sok konfliktus is épp a különböző értelmezések miatt van. ha pedig egyenesen Istenről van szó, aki ugye végtelen, és örök, amit senki nem képes felfogni, akkor könnyen beláthatjuk, hogy bizony nincs két ember, aki ugyanúgy képzelné el Istent. És itt legkevésbé a kinézetére gondolok.

    Még akkor sincs két egyforma Biblia értelmezés, ha a két ember ugyanabban a faluban, ikertestvérekként nőtt fel. Még ha egyre kisebbek is az értelmezésbeli elérések, ezek nem elfelejtendők mikor megemlítjük, hogy egy cél, egy út, stb.

    Ha belegondolsz az egy cél mindenki életében máshogy jelenik meg, más problémák, más életút, rengeteg eltérés. Az Isten is egy, mégis végtelen. Még az olyan dolgokat is különbözőnek észleljük, mint plédául a piros szín. Pedig a piros az piros, le lehet írni a hullámhosszal. És mégis ahányan vagyunk, annyi féle képpen viszonyulunk a piros színhez. A vallás, a Biblia, Isten, sokkal bonyolultabbak a piros színnél.

    Tehát ahány ember, annyi féle értelmezés. Nyilván egy bizonyos határon belül, és minél keresztényebb valaki, annál közelebb van az igazsághoz, de azt kijelenteni, hogy ''igen, én tudom az igazságot, ahogy én képzelem, úgy van, mindenki más téved'' talán túlzás. Án úgyfogalmaznék, hogy nagyon sokan közel vagyunk, és sokan sok oldalról közelítjük az igazságot, és kb epszilon távolságra vagyunk az egy igazságtól. És ezt sokan elmondhatják. Bár az epszilonok külöböznek, mindig megvan ez a távolság. És épp emiatt kár is túl szigorúan ragaszkodni hozzá.

    És pont ezért kár azon vitázni, hogy pontosan most kinek is van igaza.

    A lényeg természetesen ugyanaz.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák