Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zone

    őstag

    válasz kymco #19738 üzenetére

    Az, hogy igaznak ismertem meg Istent, aki megmentett attól, hogy elvesszek, akinek a jelenlétében azt látom, hogy emberek élete újul meg, megszabadul az alkohol, drogfüggőségből, helyrehoz szétesett házasságokat, tartalmas , gazdag és értelmes életet ad.
    Erről beszéltem. Van egy téveszméd és kivetíted a környezetedből válogatott pozitív dolgokra, amikről szekuláris erkölcs segítségével el tudod dönteni, hogy jó dolgok. De egyúttal feltételezed, hogy ha ilyen jó dolgok történnek, akkor biztosan van a gyerekgyilkosságra is olyan körülmény, ami azt pozitív megvilágításba helyezi, csupán azért, mert "Isten parancsa". Ez abszurd és egyben félelmetes.
    Másrészt ok nélkül leminősíted az emberi teljesítményt és akaratot. Racionális ok nélkül összekötsz két dolgot, amivel az eredeti feltételezésedet erősíted. Ez hibás logika. Például mondjuk, hogy én hiszek egy zoknigyűjtő manó létezésében, és amikor mosás után marad egy fél pár zoknim, igazoltnak látom a manó létezését, pedig a valóságban a kettő között semmi összefüggés.

    A hit nem csak egy ismeret csupán, hanem bizalom.
    Senki sem mondja, hogy a hit csak egy ismeret, mert egyáltalán nem az. Azzal egyetértek, hogy egyfajta igazolhatatlan bizalom vagy remény olyan állítások felé, amik nem bizonyíthatóak vagy demonstrálhatóak. De azt is mondhatnám, hogy a hit megtéveszthetőség, ami a népszerű állítással szemben nem erény.

    [ Szerkesztve ]

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Új hozzászólás Aktív témák