Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    A tudomány gyenge pontjai
    Kiemelném a cikk végét:
    "Jó ideje divat a nagy cégek részéről támogatni egyes kutatókat, és a finanszírozással fejteni ki rájuk nyomást, hogy lehetőleg olyan tudományos eredmények szülessenek, amelyek az adott cég vagy iparág számára pozitívak. Ezt még a nagy dohánycégek kezdték a hatvanas években, amikor az a vád érte őket (később be is bizonyosodott, és milliárd dolláros botrány és kártérítési perek lettek belőle), hogy szándékosan kevernek a cigarettadohányba olyan adalékanyagokat, amelyeknek csak az a funkciója, hogy a függőséget erősítsék."
    Mielőtt bárki kételkedne benne NEM VAGYOK TUDOMÁNYELLENES!
    De remélem árnyalja a képet a tudomány objektivitásával kapcsolatban és abban, hogy e kutatási eredmények a valóságot tükrözik-e minden esetben.
    Külön kiemelném, hogy nem kutatók cáfolták egyértelműen az inkriminált tudós nézeteit, hanem a szponzori szerződési láttak napvilágot.
    A tudomány fontos dolog, de mivel emberek alakítják, ezért nem csak a tévedés lehetősége áll fenn.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz #40553216 #19897 üzenetére

    Annyit tudok válaszolni, hogy a keresztény életszemlélet a szabadságra épül. Én nem korlátozom be magam semmivel sem. Szent Ágoston ezt a szabadságot úgy fogalmazta meg: "Szeress, és tégy, amit akarsz".
    Nem korlátoz, hogy Krisztus mellett döntöttem. Szabad vagyok olyannak lenni, amivé teremtettem. Szabad vagyok értékesnek tartani magam függetlenül a társadalmi elvárásoktól, a korszellemtől.
    A keresztény ember szabad tud lenni még a börtönben is...
    Nem én vagyok korlátok közé szorítva...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz zone #19917 üzenetére

    Ha jól olvastad volna, akkor én azt írtam, hogy a tudomány gyenge pontja az etikátlan tudós... többek között.

    Arról nem nyitok vitát, hogy mennyire jogos az a megállapításod, hogy nem vagyok tisztában a tudományos módszer lényegével, mert nekem a személyeskedés soha nem jött be... (ezt pont te is tapasztalhattad)
    Tehát ezt ignorálom.

    Ellenben az a tény, hogy félre és meg lehet vezetni a közvéleményt a tudomány jól válogatott hipotéziseivel nem kérdéses. Sőt tartósan manipulálni is lehet... Csak pénz kérdése az egész, mert az ember jelleme adott hozzá.... a tudósé is...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz zone #19919 üzenetére

    Nekem nem kell az Istentől félnem. Az Istent félni még a magyar nyelv szabályai szerint sem azt jelenti, hogy Istentől félni.
    Senki sem kényszeríthet arra, hogy elhiggyem azt, amit egyébként nem tudnék elhinni.
    A hit másik oldala a bizalom. A bizalom felszabadít, a bizalmatlanság megkötöz.... Ha bizalmatlan vagyok, nem tudok szabadon cselekedni. A bizalom megléte nagy szabadságot ad...

    Nem hiszek abban, hogy az egyébként vallástalan, más vallású ember csak úgy elkárhozik, de abban hiszek, hogy Isten velük is kapcsolatot keres, és ha ezt elutasítják, akkor elvesznek. Ez a kapcsolat minden teremtésén keresztül elérheti, de a lelkiismeretén keresztül is, amennyiben nem jut el hozzá a Biblia személyes üzenete.

    Alapvetően arra lettünk teremtve, hogy képviseljük Istent. Nem hinném, hogy korlátnak éli meg az USA nagykövete, hogy képviseli idegen országban a hazáját. Megbecsülés, tisztelet és felelősség a szolgálat.

    A Biblia igazságáról.
    Egy család német rokonoktól még az "átkosban" ajándékba kapott egy nagyon hiper-szuper kávéfőzőgépet... De nem kapott hozzá használati utasítást.
    Internet nem lévén hetekig-hónapokig nem tudták használni. A használati utasítás nélküliség nem szabadságot, hanem korlátot jelentett... a használati utasítás birtokában pedig szabadon készíthettek sokféle kávé különlegességet. Persze ki lehetett volna próbálni ráérzésre is, de az akkor több havi fizetés értékű készülék könnyen tönkre mehetett volna, ami szintén korlátot jelentett volna a nagy szabadság után..
    Tehát jó, ha tudjuk, hogy az értékes dolgainkkal hogyan kell bánni, mielőtt a nagy szabálynélküliségben hazavágjuk.

    Az egyetlen út pedig könnyen jól járható, ha van, aki előttünk jár. Pont az a szabadság ebben, hogy ingyen van... mindenkié lehet, sem IQ, sem pénz, sem, társadalmi helyzet nem számít...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz emiki6 #19921 üzenetére

    Egy kicsit bővebben...
    Az az autóvezető, aki a nemrég vásárolt autójában ülve kineveti :) azokat, akik 15-30000 km-ként drága pénzért olajat cserélnek a kocsijukban, időnként vezérműláncot és egyebeket, hivatkozhat arra, hogy sok-sok kilométert levezetett gond nélkül, ezért fölösleges a szervizesek károgásait, kötöttségeit figyelembe venni, mert az élet nem igazolja őket... nos, hivatkozhat a tapasztalataira, de ettől még nem biztos, hogy igaza van...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    Jézus a rabszolgaságról:
    Jn 13,3-8 " Jézus tudva, hogy az Atya mindent a kezébe adott, és hogy az Istentől jött, és az Istenhez megy, felkelt a vacsorától, letette felsőruháját, és egy kendőt kötött magára, azután vizet öntött a mosdótálba, és elkezdte a tanítványok lábát mosni és törölni a magára kötött kendővel. Simon Péterhez lépett, aki így szólt hozzá: Uram, te mosod meg az én lábamat? Jézus így válaszolt neki: Amit én teszek, most még nem érted, de később majd megérted. Péter így szólt hozzá: Az én lábamat nem mosod meg soha. Jézus így válaszolt neki: Ha nem moslak meg, semmi közöd sincs hozzám. "
    A szolga feladata volt a láb megmosása. Jézus felvállalta ezt a megbotránkoztató feladatot, mert nem az a Jézus követő tanítvány feladata, hogy uralkodjon másokon, hanem, hogy szolgáljon. Jézus követője nem lehet különb Jézusnál.

    Lk 22, 24-26. "Versengés is támadt közöttük, hogy melyikük a legnagyobb. Ő így felelt nekik: A királyok uralkodnak népeiken, és akik hatalmuk alá hajtják őket, jótevőknek hívatják magukat. Ti azonban ne így cselekedjetek, hanem aki a legnagyobb közöttetek, olyan legyen, mint a legkisebb, és aki vezet, olyan legyen, mint aki szolgál."

    Jézus maga szolgálni jött a világba, a legnagyobb uralkodó a legkisebbként. És ezt várja Jézus követőitől. Az, hogy a rabszolgaság eltöröltetett, a kereszténység érdeme. Európában a brit parlamentben egy hitében erős magányos harcos, William Wilberforce, dacolva a rabszolga kereskedelem haszonélvezőivel, időnként életveszélyes fenyegetések, időnként kiközösítések közepette, a felvilágosodás tanai ellenére a rabszolgasághoz ragaszkodó társadalommal szemben haladva végigvitte a rabszolgaság eltörlését. Ezt a feladatot Istentől kapta, nem is titkolta, és bár sokszor nagyon nehéz élethelyzetbe került a vállalása miatt, végigvitte. Ha jól tudom, halála napján fogadta el a brit törvényhozás a rabszolgaság eltörléséről azt a törvényt, amiért egész életében küzdött....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz #40553216 #19925 üzenetére

    Nos, a hozzászólásod alapján nem tudom, hogy kivel vitatkozol, ha Noddyval, akkor ne nekem címezd légy szives....
    Azt meg még senki sem cáfolta nekem, hogy a tudományos szemlélet leggyengébb láncszeme az ember, aki képes a tudományos köntösben saját érdekéből megvezetni a társadalmat.
    A tudomány olyan, hogy minden hipotézisre találhatunk olyan tudóst, aki ezt cáfolja... tehát tényleg nem jól fogalmaztam. De azért az felettébb érdekes, hogy a botrány a pénzek kapcsán került a közvélemény ingerküszöbét elérő szintre és nem a tudományos cáfolatok kapcsán.
    És ha már bebizonyosodott, hogy létezett olyan lobbi, ami tudatosan dezinformációval, a tudomány oldaláról félrevezette, manipulálta a társadalmat, akkor ez soha nem fordulhat elő többé? Érdemes lenne számba venni, hogy a szent tehénnek kikiáltott tudományos szemlélet sem etalon. Annyit ér, mint az ezt művelő ember. Az az ember, aki rabszolgákat tartott, kizsákmányolja a fejlődő országokat, aki környezetet szennyez, hatalomra tör, csak magával foglalkozik stb....
    Egy időben reggel bringával mentem dolgozni. Találtam egy rövidebb földutat, amivel kilométereket tudtam spórolni. Illegális szemétlerakó helyek tömege volt az út mentén. Évente egyszer-kétszer az önkormányzat takarítást végzett... Másnap már ott virítottak a kupacok. Névtelenül, de egyértelműen jelezve, hogy milyenek is vagyunk valójában...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz #40553216 #19927 üzenetére

    Vannak dolog, amihez idő kell. A felvilágosodás forradalma után majd fél évszázaddal később jutott el a kor egyik legfejlettebb demokráciája, hogy az anyagi érdekei fölé helyezze az egyetemes emberi jogokat. Ebből is látszik, hogy bár lehet anakronisztikus módon értelmezni a történelmet, de az emberi társadalmak nagyobb tehetetlenséggel rendelkeznek. Ezt néhány fórumozó nem veszi tudomásul, de ennek beláttatása nem az én feladatom.
    Wilberforce neve azért emelkedik ki, mert ő a feladatát elhívásként fogalmazta meg, Istentől kapott életcélként, és szembement a többségi társadalom érdekével, értékítéletével, és vállalta az Istentől kapott feladatát. A sok névleg keresztény között ő volt azon kevesek egyike, aki valóban Krisztus követő volt. A jézusi lelkülete miatt emlegetjük....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz zone #19932 üzenetére

    Nem félek tőle, sem a haragjától, sem az ítéletétől. Annyira félek attól, hogy megsértem, mint ahogy félek attól, hogy más embert megsértek, aki közel áll hozzám. Az Istennel való kapcsolatomat nem a félelem határozza meg, hanem a bizalom.

    Természetes, hogy nem lehet rákényszeríteni senkire az egyes dogmákban való hitet. De ha egyes dolgokról más a hited, akkor már egy másik felekezethez vagy egyházhoz tartozol, sőt akár létre is hozhatod a saját értelmezésed egyházát.
    A felekezeteink nem más hitek alapján jöttek létre. Ha más a hit, akkor nem keresztény. A baptista, evangélikus, református, stb egyházak eltérései nem az Istenben való hit különbözőségén alapulnak, és a Krisztusban való közös hithez képest elhanyagolhatóak.
    Természetesen mindenki kialakíthatja a saját vallását, de attól még nem válik igazzá, hogy hisz benne. Isten igazságát sem az én hitem igazolja...

    A bizalmat pedig szerintem ne keverjük össze a hittel. Nem tudok mit kezdeni ezzel az általad állított korláttal. Ha a keresztény hitről akarsz vitázni, akkor el kell fogadnod, hogy a keresztény hit és a bizalom majdnem ekvivalensek. Maga a Biblia fogalmaz úgy, hogy a hit bizalom és meggyőződés. Tehát te kizárhatod, de akkor nincs miről vitáznunk. A keresztény hit el nem választható a bizalomtól...

    A Biblia teljes igazságát csak akkor tudnád biztosan megállapítani, ha már eleve lenne ismereted a teljes igazságról. Vagy ha jól ismernék olyat, akinek ismerete van a teljes igazságról, és bíznék a szavában, döntéseiben... ez Jézus.
    De segít az igazság megismerésében a bennem lakó Szentlélek is.
    Tehát röviden, segítséggel megy.. és ebben a Biblia is szerepet vállal.
    Kicsit olyan, mikor az apa a fiával vitorlázik. A fiúnak nem kell mindent tudni a vitorlázásról, mert az apa figyel rá és kipótolja a hiányosságokat. De a vitorlázás során a fiú ismeretekhez jut, egyre több dolgot maga is meg tud csinálni.

    Jézus szavai esetén a példázatot, ami az adott kor jegyeit hordozza, hogy érthető legyen az eredeti üzenet, nem szabad összekeverni a direkt üzeneteivel. Direkt üzenete volt, hogy nem nevezi a követőit szolgáknak, hanem barátnak. Ha a két információ közlési mód között nem teszünk különbséget, akkor téves következtetéseket lehet csak levonni.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz #40553216 #19936 üzenetére

    Wilberforce-szal ráadásul olyan ember nézeteit dicsőíted, aki a saját egyházad szemében eretnek, és száz-kétszáz évvel korábban máglyán égették volna el. Ezt kifejtenéd?

    A protestáns egyházaknak (igen, köztük a reformátusnak is) modern rabszolgaság kezdetétől, azaz a 16. század elejétől 370 év sem volt elég arra, hogy fellépjenek a rabszolgaság ellen. A reformáció két fellegvára Svájc és a mai Németország. Egyik országban sem hallottam a rabszolgaságról. Sőt most olvastam a wikipédián: "A késő középkorban a rabszolgaság ismét visszaszorult. A legtöbb európai nép felvette a keresztény hitet és Nagy Károly korától kezdve a keresztényeknek kifejezetten tilos volt rabszolgákat eladniuk vagy szerezniük. "

    Összefoglalom: reformátusként semmi alapod nincs arra, hogy Wilberforce-ra büszke legyél, mert a református egyház nem lépett fel úgy, ahogy ő, ő nem református volt, sőt, az egyházad valószínűleg eretnekként tekintett rá, és ha tehette volna, üldözi. Az összefoglalás az eszmefuttatásaid végén megfogalmazott téves végkövetkeztetés...
    És reformátusként, keresztény emberként legalább annyira van alapom védeni a hitemet, mint neked támadni. Tehát ilyen hülye szöveggel kérlek ne gyere máskor... Nem te döntöd el, hogy nekem mihez van alapom... mint ahogy én sem kérdőjelezem meg, hogy van-e alapod kritizálni....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz #40553216 #19937 üzenetére

    Ebben igazad van. Ez a déli terület nagy történelmi terhe. Olvastam olyan amerikai írótól, aki ezzel a témával foglalkozik Marin Luther King kapcsán. Nagyon érdekes volt, hogy hogyan szembesült később a saját felekezete által kialakított értékrend nyomorával.
    Ezekkel a hibákkal igen, kereshetsz minket. De ez nem von le semmit abból, hogy Krisztus hogyan látta az ember-ember kapcsolatot.
    Igen, sok névleg keresztény (sokszor még névlegesen sem, csak olyan országrészben lakott, ahol korábban sok keresztény élt), és sok célt tévesztett keresztény tettei arról árulkodnak, hogy az ember zsigerből ilyen. Uralkodni akar a másikon, és még ideológiát is gyárt hozzá.
    De mindez semmit nem mond arról, hogy Isten hogyan viszonyul az emberhez, és az embernek hogyan kell a másikhoz viszonyulnia.

    Az, nem minősíti pld a newton első törvényét, hogy a nebuló rosszul tanulta és/vagy rosszul alkalmazza.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz zone #19941 üzenetére

    A felekezetek nem az eltérő hit alapján jöttek létre. A hit arra vonatkozik, hogy kibe vetjük a bizalmunkat. Ha ez Krisztus és az Ő megváltó kegyelme, akkor nem tér el a hitünk értelmezése. Az, hogy valaki olvassa még a Bibliához a makkabeusok két könyvét, nem lényeges. Attól, hogy másképp terítenek tájegységenként a világban, még nem érinti azt hogy emberek vagyunk-e ettől a különbségtől. A hit Jézusra vonatkozik, ha abban egyek vagyunk, akkor nem érdekel, hogy hogyan keresztelkedett, és mit vall a predestinációról.
    A bizalom azért is jó szó, mert a bizalom előbb-utóbb beigazolódik (vagy cáfolódik). A bizalomnál még ésszerű magyarázat nincs, mert ha lenne, akkor az nem a bizalomra épülne, hanem a tényekre. Ha elejtem a poharat, akkor abban bízhatok, hogy nem törik el, de az ésszerűség azt mondatja velem, hogy a pohárnak annyi...

    Az én hitem az elkárhozásban nem különlegesen egyedi, és valójában nem is hit kérdése, hanem ezt a következtetést vontam le a Bibliából és abból, amilyennek megismertem Istent.

    A Biblia nem attól igaz, mert a Biblia állítja. A Biblia igazságát csak Isten tudja hitelesíteni.

    A szolga elverésénél pedig maradjunk abban, hogy ez egy példázat, ami azt a célt szolgálta, hogy hétköznapi, ismert szituációkon keresztül válhasson érthetővé egy-egy bibliai igazság.
    Attól, hogy autókkal példálóztam korábban még nem következik, hogy autószerelő vagyok...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz zone #19943 üzenetére

    Még egyszer neki futok ennek a hit témának. A hit nem egyszerűen azt jelenti, hogy elhiszek valamit, hanem hogy hiszek valakiben.
    A magyar nyelv is szépen megkülönbözteti a kettőt.
    Van értelme bizonyos helyzetekben olyan mondatnak, hogy elhiszem, amit mondtál, de nem hiszek benned, mert....
    ÉS itt a "hiszek benned" nagyon a bizalmat jelenti. A hitvallásunk is úgy fogalmaz, hogy hiszek Istenben, Krisztusban.... Szentlélekben.
    Nem egyszerűen elhiszem, hogy amit ír a Biblia, az igaz, hanem személyese életemet is ráhelyezem ezekre a kijelentésekre, mert bízom Istenben, hiszek Istenben.
    Tehát a hit személyhez kötődik. Ezért nem zavar, hogy valaki elhiszi azt, hogy az ember és a dínók egy időben éltek, vagy elhiszi, hogy az evolúció a teremtés része, mert nem ebben hisz. Amiben én hiszek, az átrendezi az életem, az értékrendem.
    Ha hiszek abban, hogy a lányomból híres zenész lehet, akkor pénzt, időt stb... fogok rááldozni. Ellenben nem változtat meg pusztán az a tény, ha elhiszem, hogy őt hallottam játszani.
    Nem hiszem el, hogy van purgatórium, de együtt hiszek Krisztusban a hívő katolikus testvérrel, és hiszem, hogy Jézusban testvérek vagyunk....
    Nem hiszem el, hogy számít, hogy meghintettek vízzel vagy alámerítettek, de együtt hiszek a Szentháromság Istenben a hívő baptista testvérekkel.

    Én nem szeretnék azon vitatkozni, hogy mi a hit. A Biblia fogalmával egyetértek: bizalom és meggyőződés. Amikor a hitről beszélek, erre gondolok. Nem fogom más hit fogalmát használni erre keresztényként. El kell fogadnod, hogy a hit személyhez kötött döntés, ami megváltoztatja az életet, egyfajta bizalom a Teremtő Istenben, hogy a munkája az én javamat szolgálja. És meggyőződök erről napról-napra az életemben.

    Kapsz egy levelet. Mi hitelesíti számodra? Az a személy, aki küldte... a levél tartalma, aláírása, bélyegzője stb... de ezek mind attól származnak, aki küldte a levelet. Egy üzenetet csak az tud hitelesíteni, aki létrehozta. Évtizedekig hallottam az evangélium egy-egy szeletét, hol az egészet úgy, hogy egy mesének tartottam. De Isten különleges módon egyszer személyessé tette. Megértettem, hogy a megváltás történet rólam szól. Ezt a személyessé válást Isten Szentlelke tudja csak elvégezni. Erre persze lehet nemet mondani... én igent mondtam...

    Érdekel, hogy amiben hiszek az igaz-e. Azért is tanultam az ókori történelmet, foglalkoztam a Biblia tudományos vizsgálatával, kerestem válaszokat a kérdéseimre. És ez most sem ért véget. Nem tesz statikussá, "lustává" a hitem. Kérdéseim vannak folyamatosan, és keresem rá a válaszokat. A biblikus hit nem ad ezekre instant válaszokat. Sok válaszért meg kell küzdeni, nem pottyan az ember ölébe könnyen. Nagy kérdésem volt tavaly nyáron, mikor megtudtam, hogy anyukám halálos beteg, hogy mi jó származhat anyukám szenvedéséből... Ez pld a hívő életem egyik legnagyobb kérdése volt.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz emiki6 #19945 üzenetére

    A legrégebbi teljes evangélium majd kétezer éves.... több, mint száz éves bibliának nevezett könyved ehhez képest újszülött.
    Ha te maholnap írsz egy "bibliát" magadnak, nemsokára ezzel is példálózhatsz... Javaslom benne Pilátust feszíttessed meg. Nagyon unszimpatikus a felelősség fel nem vállalása miatt... :D
    A Biblia nem pusztán egyetlen könyv, amit bizonyos emberek másolhattak, és bizonyos hatalmak megmondták, hogy mik lehetnek benne.
    Három földrészen, sok-sok ország széttagoltságában, sok esetben egymástól függetlenül másolták a Biblia szövegét. A másolóknak annyira fontos volt, hogy hibátlan legyen a másolat, ha hibáztak, akkor sok esetben újrakezdték az egész oldalt, vagy lapszélen jelezték a hibát.
    A térben és időben nagyon fragmentált másolatok újkori összevetései alig-alig találtak eltérést.
    Ez alapján nehéz igazolni a te állításodat.
    (ja és ezek tények, kutatások eredményei, nem az UFÓ magazin vallásos melléklete)

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #19947 üzenetére

    Jó kérdés. Lehet hivatkozni alaptanításokra, hitvallásokra, (csak Jézus által, csak kegyelemből, stb). Erre születtek meg sokak által félreértett, így gyűlölt dogmák, hitvallások. De ezeket meg lehet úgy tanulni kívülről, hogy közben a szív változatlan. Erre jöhetne a második fázis, a cselekedetek bizonyságtétele, mert ha a hitem nem nyilvánul meg a cselekedeteimben, akkor az nem élő.... Ezzel meg az lehet a baj, hogy lehet képmutató, kirakatéletet is élni elég sokáig úgy, hogy ne érződjön az álságosság "bűze".
    Tehát nincs tökéletes indikátor az ember kezében. Ezt bizonyosan egyedül csak Isten tudja, a másik ember, kívülálló vagy hívő ember nem.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Elemental #19957 üzenetére

    Nagyjából erről írtam én is... A cselekedet, ha a motiváció nem belülről származik, álszent, képmutató élethez vezethet.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Elemental #19959 üzenetére

    A belső kényszer azt jelenti, hogy én magam is értéknek tartom, és mellette ki fogok állni. Semmit nem ér az a házasság, ahol a hűséget kívülről kényszerítik, mondjuk házassági szerződésben az emberre. De amennyiben a hűség belső vággyá válik, a szeretet egyik kifejeződésévé, nos, az már valódi kapcsolatot, valódi házasságot jelent.
    Ilyenkor, ha van kísértés, akkor nem másoktól félve mondok nemet, hanem azért mert szeretem a párom. És ez a nem kimondása az élet számos területén nem feltétlenül minden esetben olyan könnyű, de mégis magamtól megteszem, mert fontos nekem az, akihez hűséges akarok lenni...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Elemental #19961 üzenetére

    Persze a hűség nem volt túl jó példa erre, de számos apróság van a közös életünkben, amire figyelni érdemes, ha a másikat szeretem. Ezt tanulni kell. Ezt hívják összecsiszolódásnak. Senki nem kényszeríti a másikat, és a másikat megismerve belső indíttatásból változom. Ezt hívtam belső kényszernek.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #19964 üzenetére

    Nem Európában, hanem ázsiában, és a gond, hogy Európa hallgat, vagy inkább tehetetlen. Bezzeg, mikor Svájc népszavazáson tiltotta meg új mecsetek építését, akkor tudtak tiltakozni.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #19968 üzenetére

    Svájc EU tagállam? Akkor milyen belügy? Bocs, de ennek semmi értelme...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #19970 üzenetére

    Drága D1Rect te írtál arról, hogy nem illetékesek az ügyben... ezek szerint az emberi jogok csak Európára érvényesek... vagy ha nem, akkor ezek a drága szervezetek csak oda mernek ugatni, ahonnan nem kaphatnak morgást...
    Egyébként Európa nem csak az európai belügyekbe szól bele vagy tud beleszólni... és kellene is, mivel az emberi jogok egyetemességét vallja... Amiben a vezetőknek szimpatikus, lép (pld a halálbüntetés elleni nyomásgyakorlásként megtiltja a méreginjekció alapanyagának exportját az USA-ba), ami meg nem olyan könnyen győzelemre vihető, abban meg jótékonyan becsukja a szemét.... Van szavuk a kurd helyzethez, Tibet kérdéséhez? EU vezetői szinten foglalkozna a dalai láma fogadásával? Nem nagyon...
    Én figyelek arra, amit írsz, nem ugrottam át semmit.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #19972 üzenetére

    Nem erről beszéltél a kezdetek kezdetén, és nem is akartam azzal foglalkozni, hogyan szapulod a magyar viszonyokat a fórumon. Európával kezdted, erre reagáltam, te azt írtad: " Európa az európai belügyekbe tud beleszólni, Ázsia nem itt található, Svájc igen." Erre én megemlítettem, hogy abba szólnak bele az európai politikai vezetők, amibe akarnak és abba nem, amibe nem. És nem az illetékesség, hanem főleg nagyon primitív érdekek mentén hozzák meg, hogy mibe szólnak bele és mibe nem...
    Én ebből most kiszállok, mert nincs kedvem újra és újra értelmezni, hogy mit is akartál írni....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #19973 üzenetére

    Már-már sajnállak... tényleg összemérhető a problémád a kivégzett, keresztre feszített keresztényekkel... Küldjek cipőt? van a gyerekeimnek elég :D
    sorry....

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #19977 üzenetére

    Van mit tanulnom... Én alapból kihagyom a politizálást. Ennek több oka van. Nem tartom kereszténynek a politikai vezetőink jelentős részét, amit képviselnek jó esetben is egy olyan minden hatalmat megragadó, és a vélt vagy valós problémákat ezzel megoldani akaró emberek csoportja, rossz esetben a saját pecsenyéjüket sütő álszent politikusok. Nem ez a kereszténység. A kereszténység a gyülekezeteinkben létezik. Ezért nem fogok vitázni azon, hogy a keresztény vezetőink milyen szemetek, mert elvették a vasárnapot...
    Az egyházügyi törvényt pedig tudtommal senkivel sem egyeztették. Ugyanúgy kritikát fogalmazott meg a katolikus egyházi vezetés, mint a reformátusok is.. sőt, Bogárdi Szabó István püspök szavai eléggé elgondolkoztatóak.

    De nem is ez a lényeg. Én nem is akarok azon vitázni, hogy mennyire értettelek félre, vagy emlékeztem rosszul a szavaidra... benéztem, na.. erre írtam, hogy van mit tanulni... igyekszem alaposabb lenni.
    De azért arra kíváncsi lennék, hogy most Európának van kompetenciája vagy nincs Európán kívüli ügyekben? Belügy-e Svájc? Az emberjogi szervezek az egyetemes emberi jogokról, például az élethez való jogról kompetencia hiányában kussolhat vagy a pc érdekében marginális kérdés, hogy keresztényeket ölnek halomra a hitük miatt? (Annak a pc-nak az érdekében, ami miatt egy skandináv iskola betiltotta a nemzeti zászlót az iskolai ünnepeken, nehogy megbántódjanak a külföldi diákok, vagy betiltották a Mikulást vagy a karácsonyfát egyes francia iskolákban, nehogy rosszul érezzék magukat a más vallásúak.)
    Érdekes világban élünk. Nálunk az a probléma, hogy lesz-e vasárnap nyitva cipőbolt, tőlünk nem olyan messze pedig az, hogy keresztényként holnap élek-e még.
    De ez nem európai probléma... értem. Majd jön a kötelezettségszegési eljárás a vasárnap miatt, mint a pálinkafőzés miatt... de ez más történet
    Tényleg sajnálom, hogy rosszul emlékeztem....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #19980 üzenetére

    Érdekes dolgot vársz el a keresztényektől. A kirekesztés az alapján, hogy ki mennyire keresztényi, nem feladatunk. Vallásszabadság van. Ha ő kereszténynek mondja magát, én nem tehetek ellene semmit. Ha eljön a gyülekezetünkbe, el nem fogjuk küldeni. Jézus is közösséget vállalt a vámszedővel és a zelótával is. Tiltakozni nem fogok a vasárnap miatt, mert több olyan ismerősöm van, aki szenved amiatt, hogy a felesége rendes munkarendben dolgozik valahol, a gyerekei rendes tanrend szerint tanulnak, ők pedig hétvégenként rendszeresen dolgoznak a kereskedelemben. Szeretnének a családjukkal tölteni több időt. De ez nem zárja ki, hogy ne tiltakozzunk más miatt. Nem kirekesztünk, hanem tiltakozunk....

    A muszlimokról pedig nem igen szoktam beszélni, most sem fogok....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz emiki6 #19986 üzenetére

    Istentől nem lehetsz független, max a pokolban. Itt a teremtett világ, a lelkiismeret, a szeretet, a Biblia szava mind róla szól. Ha iszol vizet, azt iszod, amit Ő teremtett, ha eszel húst, akkor a teremtését fogyasztod.
    Istentől függünk mindannyian függetlenül a hitünktől. Amit Isten tesz, az az, hogy engedi, hogy az ember egyoldalúan, tudatosan ne vegyen tudomást Istenről. De ez nem tart örökké.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz #40553216 #19988 üzenetére

    Létezik szabad akarat. Jézus, mikor találkozott a gazdag ifjúval szabadon dönthetett volna mellette, de nem tette. Jól idézted Pált. A szabad akarat nem azt jelenti, hogy mindent képes vagyok megtenni. Szerintem a szabad akarat azt jelenti, hogy ha akarunk élhetünk úgy, hogy nem veszünk Istenről tudomást. De Istenről tudomást csak akkor tudunk venni, ha Ő megnyilatkozik nekünk. Ez lehet akár az éjszakai égbolt szemlélésekor, akár egy gödör fenekére ért kétségbeejtő állapot idején, de lehet egy baráti beszélgetéskor, egy bibliai könyv "véletlen" olvasásakor. Az Istennel való találkozás nem akkor történik, mikor én akarom. A Biblia arról ír, hogy Jézus "az életünk ajtaján zörget". Tehát Ő jön hozzánk, és nekünk van szabadságunk zárva tartani az ajtót... de a zörgetéskor arra is van szabadság, hogy kinyissuk neki....
    A bűntől terhelt ember akarata nem szabad. Alapvetően a bűn határozza meg. Nem tud magától ebből az állapotból megszabadulni, mint ahogy senki sem tudja hajánál fogva kihúzni magát a sárból.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz zone #19953 üzenetére

    Szerintem nem rossz a példa. Csak az tudja hitelesíteni a levelét, aki írta. Azért tesz rá pecsétet, mert hitelesíteni akarja vala, azért írja alá. Minden levél aláírásának ez a lényege.
    Nem arra gondoltam, hogy a Biblia végén szerepel Isten neve,, ez biztos Isten aláírása... Hanem arról írtam, hogy egy iratot a kibocsátója tud hitelesíteni. Ez pedig szerintem tény.
    Tehát nem a hitem hitelesíti, nem egy tiszteletre méltó ember szava, hanem Isten.
    És itt jön a Szentlélek, mint hitelesítő.
    Sokszor hallok olyan beszámolókat egy-egy igehirdetés után teljesen különböző élethelyzetű emberektől, hogy ez az igehirdetés teljesen rólam szólt, mintha a lelkembe látott volna az igehirdető. És bár büszke vagyok a lelkészünkre, okos, intelligens, és érzékeny ember, de nem tudom kinézni belőle, hogy egyrészt tud az összes nyilatkozó ember a problémájáról, másrészt, ha egy-két ilyenről tudna, akkor nem teregetné ki. Tudom, mert előtte engedélyt szokott kérni az érintettől, volt hogy tőlem is....
    Az hogy egy ilyen igehirdetés személyessé legyen kell a Szentlélek munkája, amit láthatunk a lelkész szolgálatában és abban, ahogy ez az adott embereket megszólítja.

    Folyt köv...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz emiki6 #19993 üzenetére

    Az egész emberiséget az emberek akarata ellen nem fogja megmenteni, de szeretné.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #19995 üzenetére

    Nem veszem sértésnek, de ettől még nem igaz, amit írtál.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz #40553216 #19996 üzenetére

    Szerencse, hogy jobban tudod értelmezni a tanításainkat, mint mi, reformátusok :D. Az elve elrendelés azon értelmezése, amit te most vázoltál, így sarkítva távol áll tőlem. De bár csábító lenne, mégsem fogok erről vitát nyitni. Annyit tudok erre mondani, hogy most tükör által homályosan látunk...
    Az eleve elrendelés anno vigasztalást jelentett török alatt habsburg alatt, amit ma is igaznak tartok. Amit Isten eldöntött, azt véghez is viszi. Lehetünk gályarabok, összetörhet a hitünk is a terhek alatt, de Isten, aki elhívott végig viszi az életünkben a tervét, és nem fogok, nem fogunk elveszni azért, mert elbuktunk a hitben.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #20000 üzenetére

    Ez nem szempont kérdése. Állításod úgy csúsztatás, ahogy van, és nem igaz... Kb annyira nem, mint hogy minden muzulmán terrorista... csak hogy azt is felemlítsem, amin te lovagolsz itt a fórumon. Tehát a csúsztatás igaztalan és a következtetés így hamis....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #20003 üzenetére

    Ez nem vélemény...
    Nem igaz, amit írtál. Kiemelem azt, ami nem igaz:
    "Akkor viszont kérlek ne vedd sértésnek, ha azt mondom, hogy ti hoztatok szabadságjog ellenes, kirekesztő törvényeket, hogy milliárdokat nyúlhassatok le a befizetett adókból.
    Ti akarjátok nekem megmondani, hogy mit csinálhatok és mit nem vasárnap, ti vettétek el a dolgozóktól a vasárnapi pótlékot."

    Én csak annyira hoztam meg a törvényeket, mint te... Nem vagyok törvényalkotó, azt sem igen tudod, hogy anno kire szavaztam, tehát ez NEM IGAZ. Ha igaz, akkor csak annyira, hogy állampolgárként felelős vagyok a törvényhozásért, mint választópolgár, de akkor te is...
    ÉN és mi nem nyúltunk le milliárdokat,
    És én nem akarok semmit mondani neked a vasárnappal kapcsolatban, te vagy aki szétoffolod ezzel a topicot.
    Amit te írtál, az vélemény... de VALÓTLANSÁGOKAT, CSÚSZTATÁSOKAT tartalmaz, nem haragszom ezért, de már fáraszt ez a magyarázkodás.
    Megbántam, és elnézést kértem a vasárnapos beszólásomért (inkorrekt lett volna törölni, de az áthúzással jeleztem a törlést)... Ezért még egyszer elnézést kérek... de ennek már köze sincs ahhoz, amivel be akarsz sározni...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #20003 üzenetére

    Még egy valótlanság: a hittan NEM "kötelező"...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz #40553216 #20005 üzenetére

    A nyugalmazott lelkész is ember, sőt Kálvin is. Ők is tévedhetnek, és őket is érthetik félre mások. Nem az eleve elrendelés miatt vagyok református, és nem ettől vagyunk azok. Ötvennél több református lelkésszrl van kapcsolatom, akik számára élethivatás az evangélium hirdetése. Ha az ekeve ekrendelésről úgy gondolkodnánk, mint ahogy te értelmezed, akkor ez felesleges időpazarlás lenne...
    Azért nem vitatkozom erről, nem határozza meg a hitemet, és nem érdekel, hogy e témában ki mit gondol. És sajnálom, hogy nem látod a különbséget az érveim és az egyszerű megjegyzés, tájékoztatás között. Amit megjegyeztem, arról nem vitatkozom, tehát a predestináció hatása Magyarországon rész se nem Kálvinról nem szólt, se nem érv nem volt... Kérlek ne értsed félre,és épp ezért ne minősítsd. Kérlek, ne akard megsemmisíteni a vitapartnered, mert akkor nem marad kivel vitatkozni...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz zone #20017 üzenetére

    " Erre céloztam a papírfecnis példámmal." Semmi gond, én pedig arra céloztam, hogy nem arra gondoltam, amit te értettél alatta.

    "Azt mondod nem a hited hitelesíti a Bibliát, hanem a Szentlélek, amiben hiszel. Tehát mégis a hited hitelesíti, ami körkörös érvelés, mint a Biblia igaz, mert a Biblia írja, hogy a Biblia igaz."
    Ha a hitre, mint kapcsolatra (netán bizalomra) gondolsz, akkor érthetőbbé válik. Attól tudod, hogy az aláírás hitelesít, hogy kapcsolatot tudsz teremteni az aláíróval. Ismered az aláírását, beszélni tudsz pld a leveléről telefonon keresztül, esetleg mások is megerősítenek abban, hogy ez hiteles. A legjobb, ha pld ebből mindhárom egyben jelen van.
    Valamennyire ismerem Isten "aláírását". Jézus úgy fogalmazza meg, hogy a juhok megismerik a pásztoruk hangját. Tudok Istennel beszélgetni, és bármennyire is hihetetlen ez kétirányú kommunikáció. És mások is bizonyságot tudnak róla tenni... és így tovább...

    A fenti szöveg átlagosan 84%-ban igaz mindenkire, ez a Barnum-hatás, a személyes megerősítés téveszméje. A horoszkópok és a papok is ezt a technikát használják több-kevesebb sikerrel. Mintha sörétes puskával vadásznál, egy sörét csak eltalál majd valamit.
    Az általam írtakat beletetted egy skatulyába anélkül, hogy a konkrétumokat ismernéd. Minősítetted alapvető információk hiányában. Nem tudod, mit mondtak nekem az emberek az istentisztelet után, nem tudod, hogy mit mondott a pap az igehirdetés során, és azt sem tudod, hogy ennek a két dolognak lett-e valami egész élet meghatározó következménye. Ez minden csak nem racionális megközelítés... Feltételezés és ez alapján minősítés. Természetesen intelligens módon, mert direktben nem fogalmazod meg, de mivel a példámra válasz, ezért elég egyértelmű a kapcsolat és a megfogalmazott minősítés...

    Az adott történeteimben az az izgalmas, hogy ezek életre szóló változásokat indítottak meg. Vannak akiket ez indított el a szenvedélybetegségből való gyógyulás útján, vannak akik ekkor szakítottak bűnözői életükkel, vannak, akik ezek után rendezték évtizedes családi viszályaikat stb...
    A horoszkópnál nem tudok ilyenekről....
    A Szentlélekben az a jó, hogy nem csak személyessé teszi az igét, hanem elindítja és véghez is viszi a változást az emberben, ami után valóban szabaddá lesz...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz #40553216 #20023 üzenetére

    Ne haragudj, de hülyeségeket vontál le következtetésként. Azért, mert valamiben nem vagyok biztos, és nem foglalkozom vele, esetleg nem értem, nem jelenti azt, hogy az egész hitemet ez határozza meg.
    A következtetésed baromság....
    Egy csomó dolgot biztosan állíthatok a hitemmel kapcsolatban:
    Jézus meghalt a bűneimért
    Örök életem van, mert elfogadtam a kegyelmet.
    Az Isten velem van az életem során a Szentlelke által
    Minden bűnöm ellenére szeret az Úr.
    Hű az Úr, még ha mi hűtlenek is tudunk lenni hozzá.
    Jézus halála elégséges.
    Jézus halála és feltámadása valóságos volt.
    Ha valaki befogadja Jézust az életébe, nem fog elveszni soha, hanem örök élete van.
    Nem kell más az üdvösséghez, csak Isten kegyelme, és annak elfogadása...
    stb...

    Még sorolhatnám a bizonyosságaimat.
    És a teológusok, ha csak más szaktekintélyekre építenének, akkor hiábavalóságot tennének, a hívő ember Istenre, és az Isten igéjére építsen elsősorban...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Elemental #20026 üzenetére

    Persze, lehet. De amíg az emlék kizárólag az agyban létezik, addig a párbeszéd egyes elemei tőlem függetlenül jelennek meg. Írás, más ember szava, megérzés, ráérzés stb... És ennek a párbeszédnek vannak következményei, amik tőlem függetlenül teljesednek be, oldódnak meg... Tehát ha ez hallucináció, akkor az egész életem az, és akkor vsz az is, amit most teszek, azaz válaszolok neked a PH-n. :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz zone #19953 üzenetére

    "Jó látni, hogy valóban foglalkoztál a kérdéssel, de milyen bizonyítékokat találtál a Biblia és a keresztény hit igazolására?"
    Az életem minden napja bizonyíték számomra és a velem kapcsolatban lévő keresztények élete: küzdelmük, elbukásaik és győzelmeik, szabadulásaik...
    Tudom, hogy te nem ezt vártad tőlem. Te valami olyan kézzelfogható dolgot vársz, amit te is tudsz elemezni, értékelni, esetleg bírálni. Ez túl szubjektív, ez nem racionális :).
    De ez van. Az én bizonyítékaimat kérted, ezt tudtam adni.
    Isten megtehetné, hogy globálisan mindenki számára egyértelműen kinyilatkoztatja magát. Meg is fogja tenni.
    Addig marad ez a személyesség... ami valljuk be nagy megbecsülést is jelent.
    Jöhet a hatalom a városba nagy csinnadrattával, de ha személyesen meglátogat, az az igazi... még akkor is, ha mások ezek után bizonyítékokat várnak a látogatásról, és én nem tudok objektív bizonyítékot adni... akkor is nagyobb dolog ez a személyesség....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #20031 üzenetére

    Én nem mosolyogtam, hanem sírtam örömömben, mikor egy alkoholista ember, akinek az orvos nem adott két hetet már, megszabadult Isten kegyelméből egyetlen bizonytalan imádság után : "Uram, ha vagy kérlek, segíts!" És ma is él, ismerem, tiszta, ő az iszákos mentő misszió helyi vezetője, és a története majd húszéves...
    Van, akit enyhe gúnnyal megmosolyogtat ez, másokban hálát ébreszt... nos ez a különbség kettőnk között...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #20034 üzenetére

    Nem akarlak semminek beállítani, nekem ez jött le a hozzászólásodból... sőt újra átolvasva is. Ha nincs benned ilyen, persze elfogadom és tudomásul veszem...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz #40553216 #20021 üzenetére

    A hitvallásunkban nincs benne az eleve elrendelés. Olvasd végig az apostoli hitvallást:

    Hiszek egy Istenben, mindenható Atyában,
    mennynek és földnek Teremtőjében.

    És Jézus Krisztusban,
    az Ő egyszülött Fiában,
    a mi Urunkban,
    aki fogantatott Szentlélektől,
    született Szűz Máriától,
    szenvedett Poncius Pilátus alatt;
    megfeszítették, meghalt és eltemették.
    Alászállt a poklokra,
    harmadnapon feltámadt a halottak közül,
    fölment a mennybe,
    ott ül a mindenható Atyaisten jobbján,
    onnan jön el ítélni élőket és holtakat.

    Hiszek Szentlélekben.

    Hiszem az egyetemes anyaszentegyházat,
    a szentek közösségét,
    a bűnök bocsánatát,
    a test feltámadását
    és az örök életet. Ámen

    Ezt vallom reformátusként is.

    A hozzászólásod alapján úgy érzem, hogy azt éled meg, hogy végre megragadtál valamit, amibe kapaszkodhatsz., de tévedsz. Az eleve elrendelés tana nem egységes, ahány lelkész, nagyjából annyi értelmezés. És éppen azért lehet így, mert marginális kérdés. Az én hitvallásomban mindent visz az Atya kegyelme Jézusban, és aki ezt elfogadja, üdvözül. Ez az alaptanítás határozza meg az életem, és ezt vallom az összes keresztény emberrel. Azt, hogy az eleve elrendelést hogyan kell értelmezni vagy hogyan értelmezik egyesek, nulla jelentőséggel bír normál esetben azoknak, akik hisznek Jézusban.
    Nem ragadtál meg semmit, nem szorítottál sarokba, csak olyanon rágódsz, ami engem NEM ÉRDEKEL.

    Akkor mi volt? Kérlek, magyarázd el, mit akartál ezzel mondani! Csak hogy ne legyen félreértés.
    Leírtam, hogy mi volt.... (egyszerű megjegyzés, tájékoztatás... a vitán túlmutatás) Nem minden mondatom szolgálja a vitatkozást... gondolom nálad sem... én nem önmagáért, a vitáért írok....

    Az egyik barátom olyan 25 évvel ezelőtt mondta, mikor az édesanyja nagyon beteg volt már a sokízületi gyulladástól, hogy meg tudná gyógyítani, csak az a baj, hogy a betegsége helyett nem tudna neki semmit adni, amibe kapaszkodhatna.
    Szomorú történet a barátodé. De mielőtt diagnózist állapítasz meg és ítéletet hirdetsz velem szemben érdemes racionálisan elgondolkodni: Rendelkezel-e kellő ismerettel és kell képességekkel ehhez?

    Bár nem tartozik rád, de egészséges életet élek 3 gyönyörű szép gyermekemmel, drága feleségemmel. A munkahelyemen tisztelt, megbecsült vezető vagyok. Kétévente kötelező pszichológiai vizsgálaton kell átesnem a munkaköröm miatt, és teljesen rendben talált minden vizsgálat, tavaly többfordulós vezetői alkalmassági vizsgálaton estem át, alkalmasnak találtak... Papírom van arról, hogy nem vagyok beteg... lelkileg sem. Kérlek ne terjessz mást te sem...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #20037 üzenetére

    Én ezt eredetileg enyhén gúnyos mosolynak éreztem... én pedig sírásról írtam. És azt a következtetést vontam le, ezek szerint tévesen, hogy ebben különbözünk... Így már érthető?

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Elemental #20041 üzenetére

    Amikor ezekről írok nem bizonyítékokat akarok kreálni számotokra. Mindig meg is döbbenek, hogy jönnek a válaszok, hogy mások is szabadultak meg alkoholtól, drogtól stb Isten nélkül. Igen, bizonyos hatékonysággal működik a civil életben is ez.
    De nem is azért írtam, mert ez a megtérés és a kereszténység privilégiuma, de azt vallom, hogy az Isten szabadító Isten.
    Én nem osztom az itt már többször hangoztatott gondolatodat, amit a végén megfogalmaztál. Istennel való közösségre lettünk teremtve, nélküle eltékozoljuk az életünk, akár kik is vagyunk, akármit is teszünk.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz zone #20044 üzenetére

    Meg tudja például mondani neked, hogy ma mit ettem reggelire vagy azt, hogy milyen egeret használok?
    Bizonyára meg tudná mondani, de azért lássuk be, hogy Isten nem bazári látványosság, hogy a te elvárásainak megfeleljen. Amikor Istennel beszélgetek nem a reggelid és nem az egered a téma. Ennél vannak sokkal fontosabb dolgok az életemben. És még mielőtt csalódnál, nem, valóban nem tudok bizonyítékot szolgáltatni a párbeszédünkhöz, de nem is akarok. Mert bármit is írnék le, az neked nem bizonyíték, és ez így van jól. Anno nekem sem volt bizonyíték más ember Isten élménye...
    Istennel mindenről lehet beszélni, és Isten olyan témákat is felhoz, amin az ember nem nagyon szeret még gondolkozni sem. És nem csak kérdezni lehet, és főleg nem csak kérni lehet tőle...

    Érdemes lenne konkrét igehirdetést meghallgatva beskatulyázni az igehirdetést, nem csak úgy általánosságban, mert ezzel egyszerűbbé válik a világ megértése.
    Ajánlom a honlapunkon található bármelyik igehirdetést... Dr. Harmathy András a lelkipásztorunk, érdemes legalább egy szolgálatát meghallgatni, mielőtt véleményt formálnál arról, hogy milyen a szolgálata... refujvaros.hu

    "A kérdés az, hogy mitől vagy különleges"
    Nem vagyok különleges.... sőt nagyon is átlagos ember vagyok.

    "Mi van azzal a sok ezer emberrel, akik egész életük során kétségbeesetten keresik a válaszokat, akik a "rossz" istenhez imádkoznak vagy akik minden nap imádkoznak azért, hogy hasonló személyes élményük legyen és végül nem jutnak semmire?"
    Én másokkal ellentétben nem látok bele ezeknek az embereknek a lelkébe, nem látom az életük minden pillanatát, nem tudom megállapítani ezért, hogy Isten megszólította-e őket vagy sem, ezért ilyen kijelentéseket én nem fogalmazok meg. De olyannak ismertem meg Istent, aki megszólít hajléktalant, részegest, milliomos vállalkozót, biológia professzort és értelmi fogyatékost... és ezzel nem teljes a paletta. Olyan Istent ismertem meg, aki komoly áldozatot hozott az emberért, minden emberért. Ez nekem azt jelenti, hogy neki minden ember fontos, és ha ez így van, akkor minden embert valamikor elér és a lelkére akar beszélni... egyesek elutasítják a közeledését, mások befogadják őt... vagy még nem találkoztak vele..
    Kívülállóként megállapítani, hogy ki hol tart, nekem erre nincs látásom.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés